Skocz do zawartości

Debian vs Ubuntu  

28 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Debian vs Ubuntu



Polecane posty

Krótko i na temat...

 

jak byś miał opcję instalacji na serwerze dedykowanym system operacyjny Debian lub Ubuntu, tylko z tych, jaki byś wgrał?

 

Debian Server 8 64bit vs Ubuntu Server 16.04 LTS 64bit

 

Dodam, że o wyborze, jaki system postawię, zdecydujecie Wy! Nie koniecznie będę brał pod uwagę, ilość oddanych głosów na dany system, tylko reputację użytkowników, którzy oddali głos, gdyż ankieta jest publiczna... :D

Edytowano przez sz00gun (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ale czemu wybieramy pomiędzy spadnięciem z 7 piętra i z 8?

 

Debian Testing > Najnowsze ubuntu > Debian stable == Ubuntu LTS

 

Powyższą formułkę dobierasz zgodnie z tym ile czasu jesteś w stanie poświęcić na swój serwer i jak bardzo usługi mają wybuchać.

 

Chyba, że jesteś mną, wtedy wszędzie pchasz testinga i masz w nosie co gada reszta, bo to jedyny system który jest zarówno świeży jak i gotowy na produkcję.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie rzecz biorąc... dlaczego to My decydujemy na którym systemie TY będziesz pracować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ogólnie rzecz biorąc... dlaczego to My decydujemy na którym systemie TY będziesz pracować?

 

żebyś później za free mógł pomagać na tym forum lub pw :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

żebyś później za free mógł pomagać na tym forum lub pw :)

 

No wiesz... na każdym innym systemie by znalazł się ktoś kto mu pomoże, także...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Roley, wy nie decydujecie na czym ja pojadę, tylko ja się posiłkuję waszymi opiniami. Prawdę mówiąc, postawienie serwera nie jest kłopotliwe, po tej operacji powinno wszystko działać...

 

Ps. Kolejne pytanie, z doświadczenia waszego,... czy wgranie najnowszego PHP i MySQL z dotdeb dalej czyni Debiana stabilnego jak w wersji stockowej? Muszę mieć PHP 7, dlatego myślałem o Ubuntu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

takie rzeczy jak LAMP, może prócz apache'a i mysql'a (z osobnego repo np. marii czy percony) to na przykładzie PHP to się kompiluje własnoręcznie ;)

IMHO te nowsze łudubuntu na serwer to strzał w stopę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na swoim serwerze mam Debian Stable, ale gdybym miał dziś wybierać to wybrałbym testinga - mniej zabawy z backportami. Ubuntu nigdy nie brałem pod uwagę na serwer, ale teraz jest chyba modne ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×