Skocz do zawartości
sz00gun

Serwer pada co kilka tygodni - zagadka.

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam serwer dedykowany SoyouStart - 32GB E3-1245v2 SoftRaid 3x120 SSD, pracuje na CentOS 7.3 z panelem Virtualmin.

 

Zainstalowane mam serwery: Apache, MySQL, Postfix, SSH, Dovecot, FTP, firewall CSF, ogólnie to nic więcej, domyślne ustawienia, wszystko default. Mam tylko 8 stron - nie wielkie obciążenie.

 

Raz na kilka tygodni serwer pada! Totalny freeze, tylko restart przez Panel SoYouStart pomaga, gdyż SSH pada także. Po restarcie wszystko wraca do normy i tak przez kolejne 3-4 tygodnie, aż padnie - często w nocy.

 

Hardware, wszystko OK, testowany kilka razy w security mode, wszystko w normie - bez zawieszania. Dodam, że kiedyś miałem ten sam serwer na Debianie i Plesk i takie crash'e się nie zdarzały...

 

Dodam, że CPU pracuje średnio 0,5-1 load. Ram zajęty max 50-60% z 32GB, SSD mniej niż 40% pojemności.

 

Jakieś podpowiedzi, czemu pada? Ostatnie logi wgrałem na stronę, można zobaczyć. Wiele ich nie ma, gdyż zostawiłem kilka linijek przez crashem... PS. adresy IP, zostały lekko zmienione ze względu na klientów dane.

 

Ostatni crash był: Dec 31 01:57:53 z logów nic nie wnioskuje nadzwyczajnego...

 

Jakieś porady? opinie itp. mile widziane.

 

 

crash.zip

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Standard SYS. Tu bym bardziej obstawiał problemy sprzętowe do których OVH zbytnio się nie przyznaje. Miałem to jakiś czas temu to nie wiedzą o co chodzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Roley czyli co? Twój serwer miał tak samo? i uważasz, że to wina sprzętu? No mi się tak nie wydaję, gdyż na innej dystrybucji było OK.

 

@Viperoo te logi także nic nie mówią dlaczego...

 

PS. dodam, że mam custom kernel od OVH. Kiedyś też niby tak miałem i było OK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Roley czyli co? Twój serwer miał tak samo? i uważasz, że to wina sprzętu? No mi się tak nie wydaję, gdyż na innej dystrybucji było OK.

 

Tak uważam. Ja na swoim jajku tak mam na Debianie. Teraz jest spokój póki co.

 

edit: Spróbuj zrobić swoje jajko i sprawdzisz czy jajko czy sprzęt.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Tak uważam. Ja na swoim jajku tak mam na Debianie. Teraz jest spokój póki co.

 

 

Czyli na czym jedziesz teraz? Ja zamierzam przejść na Ubuntu, myślałem o Debianie ale Ubuntu ma PHP7 - to co chce. Magento chodzi jak burza na PHP7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Czyli na czym jedziesz teraz? Ja zamierzam przejść na Ubuntu, myślałem o Debianie ale Ubuntu ma PHP7 - to co chce. Magento chodzi jak burza na PHP7.

 

Na Debianie też jest PHP7 w dotdeb.org. Spróbuj postawić najnowszą wersje jajka. Myślę, że nie powinno być problemu już - mi się narazie te problemy skończyły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Roley, dobra wiadomość... jak dobrze rozumiem, nie masz tych problemów teraz na Debianie... ale miałeś podobne problemy na...? na czym na CentOS?

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A no na Debianie. Tylko, że to było na jajku OVH.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Roley, sorry nie kumam co to jest jajko ovh? Teraz jesteś na Debianie i jesteś happy tak? Pracowałeś na Ubuntu także?

 

PS. OK chyba chodzi o kernel czyli jajko, na nic innego nie mogę wpaść :rolleyes:

Edytowano przez sz00gun (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej opinii ten serwer nie jest po prostu dobrze skonfigurowany/zabezpieczony i wykłada się. Spróbuj zainstalować https://nixstats.com co pozwoli tobie zebrać logi na temat ostatnich działających procesów i ruchu na karcie sieciowej.

  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kernel=jajko.

 

Pracuje tylko na Debianie. Ubuntu miałem tylko na Public Cloud.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist wow! super narzędzie zaraz sprawdzę co i jak. Dzięki

 

@Rolej OK, dzięki za sugestie.

 

Wczoraj kupiłem nowy serwer, piszą 120s. i gotowy... czemu już 2 dzień.... masakra z tym OVH i SYS. Za bardzo nie mogę narzekać bo sa najtańsi na rynku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist wow! super narzędzie zaraz sprawdzę co i jak. Dzięki

 

@Rolej OK, dzięki za sugestie.

 

Wczoraj kupiłem nowy serwer, piszą 120s. i gotowy... czemu już 2 dzień.... masakra z tym OVH i SYS. Za bardzo nie mogę narzekać bo sa najtańsi na rynku...

 

Powiem Ci, że trzeba naprawdę trafić na wolną maszynę. Ja nie miałem żadnych problemów z instalacją czy to w SYS, Kimsufi czy w WAW1. Jakby był jakiś problem z serwerem to daj znać na PW ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Według mojej skromnej opinii ten serwer nie jest po prostu dobrze skonfigurowany/zabezpieczony i wykłada się. Spróbuj zainstalować https://nixstats.com co pozwoli tobie zebrać logi na temat ostatnich działających procesów i ruchu na karcie sieciowej.

Fajny ten nixstats.com jednak myślę, że nie pomoże mi jednak w przyszłości jak będzie crash, gdyż to narzędzie bardzo podobne jak https://github.com/firehol/netdata/ i w przypadku down'a nic mi nie podpowie. Nawet SyS ma prostą historię monitoringu load,memory itp.

 

Ja potrzebuje coś co... no nie wiem, chyba tylko migracja na inny system może mi coś więcej podpowiedzieć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przed padem zobaczysz historię procesów które były uruchomione i w której chwili się urywają. Tak jak pisałem problem jest z konfiguracją nie ze sprzętem. Swoją drogą dlaczego zrezygnowałeś z panelu Plesk skoro niby wszystko działało?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk był dołączony do OVH za darmo, teraz mam SYS i muszę mieć coś darmowego więc padło na Virtualmin i nie żałuję, myślę że jest bardzo dobry i łatwy w obsłudze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Plesk był dołączony do OVH za darmo, teraz mam SYS i muszę mieć coś darmowego więc padło na Virtualmin i nie żałuję, myślę że jest bardzo dobry i łatwy w obsłudze.

 

Przy 8 stronach cena panelu Plesk dla 10 domen wynosi niecałe 5 euro . Nie twierdzę że Virtualmin jest zły ale trzeba go umieć ogarnąć bo sam tego nie zrobi. Zresztą i sam Virtualmin ma opcje płatnych planów. Niemniej myślę że jak byś zlecił komuś by przejrzał konfigurację eliminując standardowe ustawienia serwer by działał jak należy. W innym przypadku jest to szukanie niewiadomej bo to co jest tz default nie powinno być stosowane produkcyjnie. To tylko taka wyjściowa konfiguracja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale że zacząłem od Pleska i wiem że chodzi niezawodnie to często porównuje pliki konfiguracyjne obu paneli i praktycznie są podobne, jak coś nie tak to nastawiam jak w Plesku...

 

Złe doświadczenie mam z http://mysqltuner.com/ "optymalne" ustawienia bazy wygenerowane przez ten skrypt zawieszał mi kompa podczas backupu.

 

Dlatego myślę "simplest the best".... nie ma co za bardzo kombinować, bo się przekombinuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i racja, ale że zacząłem od Pleska i wiem że chodzi niezawodnie to często porównuje pliki konfiguracyjne obu paneli i praktycznie są podobne, jak coś nie tak to nastawiam jak w Plesku...

 

Złe doświadczenie mam z http://mysqltuner.com/ "optymalne" ustawienia bazy wygenerowane przez ten skrypt zawieszał mi kompa podczas backupu.

 

Dlatego myślę "simplest the best".... nie ma co za bardzo kombinować, bo się przekombinuje...

 

Trochę to niemożliwe. Czym robiłeś backup bazy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Backup bazy robiłem modułem Backup od Virtualmina ale tylko wywalało problem jak eksport był na zew. konto FTP OVH Backup, po usunięciu all ustawień od mysqltunner, problem został naprawiony... wiem że ciężko w to uwierzyć ale tak było...

 

Teraz czytam opinię na temat Debian vs Ubuntu... i postanowiłem dodać ankietę, gdyż owej nie znalazłem, może wyniki ankiety pomogą mi podjąć decyzję...

 

zapraszam także do: http://www.webhostingtalk.pl/topic/55864-debian-vs-ubuntu/

Edytowano przez sz00gun (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×