Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
shados

Jak podpiąć domenę pod arubacloud?

Polecane posty

Witajcie,

W temacie vps jestem totalnym laikiem dlatego proszę Was o pomoc. Żeby sprawdzić wyższość vps nad hostingiem współdzielonym postanowiłem spróbować na próbę pobawić się najtańszym vps czyli cloud vps w arubacloud. Serwer postawiłem, ale mam problem: mam domenę wykupioną gdzie indziej, gdzie jedynym parametrem konfiguracji jest możliwość wskazania serwerów ns. Jak mogę zatem taką domenę przekierować na tego cloud vps? Czy da się ją podpiąć z zewnątrz, a jeśli tak to co powinienem poustawiać (i gdzie)?

Edytowano przez shados (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Zainstalowanie i skonfigurowanie binda lub konfiguracja rekordu A -> ip vpsa u rejestratora.

Druga opcja bardzo "chałupnicza".

Edytowano przez Roothek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że binda instaluję na vps, a u rejestratora muszę przekierować domenę na arubacloud. Tylko tutaj pojawia się pytanie: jak? Podobne pytanie pojawi się przy drugim rozwiązaniu, w którym jak sądzę chodzi o to, że edytując rekord A wskazuję na katalog, gdzie ma być podpięta domena (mam tylko adres IP serwera).

 

Problem w tym, że panel zarządzania domeną oferuje bardzo niewiele (dołączony zrzut ekranu)

 

post-14080-0-42964300-1482828350_thumb.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Zainstalowanie i skonfigurowanie binda lub konfiguracja rekordu A -> ip vpsa u rejestratora.

Druga opcja bardzo "chałupnicza".

 

Jak nie prościej było utworzyć konto na cloudflare i tam skierować domenę na ich dnsy a później na IP serwera.

 

I nie wiem czy to jest chałupnicza robota. Moim zdaniem ta pierwsza gdzie pchasz binda, bez secondary na jedno IP.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Problem w tym, że panel zarządzania domeną oferuje bardzo niewiele (dołączony zrzut ekranu)

Panel zarządzanie domeną oferuje tyle ile jest do tego potrzebne. Albo ustawiasz u rejestratora (registrata) zewnętrzne DNSy albo rejestrator pozwala Ci używać swoich i wtedy masz dostęp do edycji/konfiguracji strefy dla domen(y).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku korzystając z DNS registratora nie ma żadnych dodatkowych ustawień. Chyba że miałbym u niego również wykupiony hosting to wtedy miałbym dostęp do panelu, ale że nie mam to i dostępu do panelu administracyjnego nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×