Skocz do zawartości
Zardzewiały

[DNS] Jak ustawić DNSy na VPSie w OVH dla subdomeny coś.ovh.net

Polecane posty

Sytuacja jest taka: mam VPSa w OVH o nazwie vpsXXX.ovh.net
Po zakupie zeszło info że temu vpsowi przydzielono 2 DNSy, on sam i drugi, czyli
NS1 vpsXXXX.ovh.net
NS2 sdns2.ovh.net

Nie można dostarczyć poczty na zewnątrz z powodu odrzutów gdyż w nagłówku leci host dla którego nie ma zwrotnego MX-a
554 sorry, refused mailfrom because return MX does not exist

Przeedytowałem strefę i jest tak, wycinek:

vpsXXX.ovh.net. 14400 IN MX 10 mail.vpsXXX.ovh.net.
mail.vpsXXX.ovh.net. 14400 IN CNAME vpsXXX.ovh.net.
vpsXXX.ovh.net. 14400 IN A <ip_vpsa>


Jak zapyta się z zewnątrz digiem wskazując VPSa to wszystko pokazuje dobrze,

dig @vpsXXX.ovh.net mail.vpsXXX.ovh.net

;; ANSWER SECTION:
mail.vpsXXX.ovh.net. 14400   IN      CNAME   vpsXXX.ovh.net.
vpsXXX.ovh.net.      14400   IN      A       <ip_vpsa>

;; AUTHORITY SECTION:
vpsXXX.ovh.net.      86400   IN      NS      sdns2.ovh.net.
vpsXXX.ovh.net.      86400   IN      NS      vpsXXX.ovh.net.

ale jak zapyta się z zewnątrz bez wskazania DNS vpsowego to ANSWER: 0 i na świecie tego nie widać.

dig mail.vpsXXX.ovh.net

Co robię źle?

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czego używasz do obsługi poczty? Wskazałeś temu czemuś, że tak się nazywa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ściślej tu chodzi o to że jakiś skrypt wysyłający zawartość formularza po wypełnieniu wysyła go z vpsXXX i wysłać wyśle tylko że w nagłówkach leci skąd wysłany, a docelowy program sprawdza w ramach antyspamu chyba czy istnieje MX dla tego vpsXXX. Problem jest nie z wysyłką mejli tylko z wpisami na DNSie a dokładniej brakiem ich widoczności w świecie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ustaw odpowiedni rekord MX dla swojej domeny.

 

Jak pytasz w ten sposób

dig mail.vpsXXX.ovh.net

 

to odpytujesz głownie o A, a zapytaj o MX

dig MX mail.vpsXXX.ovh.net

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena powinna być utrzymywana na 2 serwerach primary i secondary. Ale cały problem jest w tym abyś miał skonfigurowaną poprawną domeną bo pewnie wysyłasz pocztę na adres:

 

kontakt@mojadomena.pl

 

a twoj rekord MX powinien wyglądać nastepująco

 

mojadomena.pl. 3600 IN MX 1 vpsXXX.ovh.net

 

Dlatego wcześniej prosiłem abys pytal o mail.vpsXXX.ovh.net w odnieseniu ze to mojadomena.pl ;)

 

Moze podaj domene to zobaczymy gdzie jest blad

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproszę cię jednak abyś skasował swoje wpisy bo wprowadziłeś zamieszanie i wypaczyłeś temat. Napisałem wyraźnie o co mi chodzi i w temacie i w treści.

vpsXXX.ovh.net i mail.vpsXXX.ovh.net a nie żadna domena.pl

 

Mam wrażenie że reklamujesz tylko swoimi bezsensownymi wpisami jakiegoś antywirusa w stopce.

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Domena powinna być utrzymywana na 2 serwerach primary i secondary. Ale cały problem jest w tym abyś miał skonfigurowaną poprawną domeną bo pewnie wysyłasz pocztę na adres:

 

kontakt@mojadomena.pl

 

a twoj rekord MX powinien wyglądać nastepująco

 

mojadomena.pl. 3600 IN MX 1 vpsXXX.ovh.net

 

Dlatego wcześniej prosiłem abys pytal o mail.vpsXXX.ovh.net w odnieseniu ze to mojadomena.pl ;)

 

Moze podaj domene to zobaczymy gdzie jest blad

 

To wyżej jest jak najbardziej prawidłowym kierunkiem.

Poproszę cię jednak abyś skasował swoje wpisy bo wprowadziłeś zamieszanie i wypaczyłeś temat. Napisałem wyraźnie o co mi chodzi i w temacie i w treści.

vpsXXX.ovh.net i mail.vpsXXX.ovh.net a nie żadna domena.pl

 

Mam wrażenie że reklamujesz tylko swoimi bezsensownymi wpisami jakiegoś antywirusa w stopce.

Nie jesteś właścicielem subdomeny która została użyta jako nazwa hosta więc co ty chcesz robić z tym skoro nie masz takich uprawnień? Zmiana nazwy hosta na własną w oparciu o rekordy DNS spowoduje prawidłowe działanie lub wskazanie np typowego mail.domena.com na obecną nazwę hosta którą domyślnie przydzieliło tobie OVH. Z tą poprawką że domyślnie nie znaczy że oznaczenie typu vpsxxx.ovh.net faktycznie działa. Bez oryginalnej nazwy hosta wszyscy będą musieli używać zaczarowanej kuli.

"qźwa" tyle razy to było wałkowane tu na forum że tematy o DNS w tym rekordach poczty wymagają podania konkretnej nazwy inaczej wałkowanie tego tematu mija się z celem.

Skoro ktoś chce Tobie pomóc uszanuj to zanim kolejny raz będziesz bawił się w kolorki ponieważ otrzymałeś wstępną poradę jak to powinno być wykonane a przynajmniej dać do myślenia że jesteś w błędzie upierając się przy nic nie wartej nazwie hosta ,która sprawi więcej problemu jak pożytku.

Nie musisz dziękować bo mam to w nosie, miłej lektury ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poproszę cię jednak abyś skasował swoje wpisy bo wprowadziłeś zamieszanie i wypaczyłeś temat. Napisałem wyraźnie o co mi chodzi i w temacie i w treści.

vpsXXX.ovh.net i mail.vpsXXX.ovh.net a nie żadna domena.pl

 

Mam wrażenie że reklamujesz tylko swoimi bezsensownymi wpisami jakiegoś antywirusa w stopce.

 

Chciałem Ci pomóc. Ale po takim tekście już nie chcę. domena.pl to był przykład!

 

@SiXwishlist - dziekuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używałem dawno temu wiele razy forum ale widzę że teraz są jakieś chore klimaty. Reklamy w stopkach, nabijanie nic nie wartych postów i kółka wzajemnej adoracji. Co byś nie napisał to od razu z mordą na ciebie skoczą a wszyscy pomagający są wspaniali, nieomylni i bezbłędni. Sami hakerzy co nie używają kolorów i tagów html.

 

Wyraźnie i dokładnie opisany problem i w temacie i w treści przy użyciu właściwych przykładów. Nie ma znaczenia czy to błahy problem czy skomplikowany. Jaka domena, jaki kontakt, czy ja napisałem coś o problemie z wysyłaniem mejli?

 

Zamiast skupić się na pomocy i treści to temat został wypaczony i poszedł nie w tym kierunku co trzeba. Jak przejrzysz forum to zobaczysz że tutaj skupiają się na tym czy używasz kolorków oraz czy nie robisz błędów stylistycznych i interpunkcyjnych.

 

PS Jest XXI wiek, po to są formatowania i kolory żeby ich używać. Żegnam również.

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×