Skocz do zawartości
jimiLoLo

co zamiast zenbox ?

Polecane posty

Witam

Proszę o pomoc w wyborze czegoś - co będzie lepsze od zenbox .... Mam dość ostatnich problemów z działaniem serwera (na którym mam konto), notorycznych problemów z pocztą (wysyłka poczty - upłynął limit ... + problem z pobieraniem - użytkownicy końcowi) itp/itd

Mam tam kilkanaście domen, z których kilka, może 4 są regularnie odwiedzane, pozostałe to tylko poczta + mały ruch. Strony to głównie wordpress. Unikalnych połączeń do wszystkich stron jest około 5tys. Całość danych to gdzieś z 10GB.

z góry dzięki za sugestie -:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o https://atthost.pl? Mają całkiem w porządku plany. Za 39 zł/msc bodajże masz hosting bez limitu miejsca za twój feedback :) Oczywiście mają też mniejsze ;) Sam rozglądam się za czymś innym ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślałeś o https://atthost.pl? Mają całkiem w porządku plany. Za 39 zł/msc bodajże masz hosting bez limitu miejsca za twój feedback :) Oczywiście mają też mniejsze ;) Sam rozglądam się za czymś innym ;p

Nie polecam, dziurawe to. Kiedyś mogłeś sobie zrobić

ls -al /home

I wy listowało Ci pięknie klientów, co prawda do /home/LOGIN/ nie mogłeś wejść ale za to do /home/LOGIN/sites czy podobanie jak najbardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam

Proszę o pomoc w wyborze czegoś - co będzie lepsze od zenbox .... Mam dość ostatnich problemów z działaniem serwera (na którym mam konto), notorycznych problemów z pocztą (wysyłka poczty - upłynął limit ... + problem z pobieraniem - użytkownicy końcowi) itp/itd

Mam tam kilkanaście domen, z których kilka, może 4 są regularnie odwiedzane, pozostałe to tylko poczta + mały ruch. Strony to głównie wordpress. Unikalnych połączeń do wszystkich stron jest około 5tys. Całość danych to gdzieś z 10GB.

z góry dzięki za sugestie - :)

 

Strony/poczta firmowa czy blogi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie polecam, dziurawe to. Kiedyś mogłeś sobie zrobić

ls -al /home

I wy listowało Ci pięknie klientów, co prawda do /home/LOGIN/ nie mogłeś wejść ale za to do /home/LOGIN/sites czy podobanie jak najbardziej.

 

Dobrze, że mówisz ;) Były jeszcze jakieś błędy? Czy już raczej wszystko jest ok?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym polecił mydevil.net

 

Sam uciekłem z Zenboxa, właśnie na MyDevila, m.in. z powodu notorycznych problemów z dostępnością strony oraz z powodu niefunkcjonalności poczty.

 

Z tego co widzę na ich fanpage'u, to od roku czasu, do dzisiaj nie mogą się uporać z tą pocztą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Serverini.pl, do końca roku mamy wszystkie pakiety hostingowe za 1zł / rok z kodem rabatowym SWIETA2016.

 

Również oferujemy aktualnie duże zniżki na serwery MVPS i RVPS (PW).

 

 

Edytowano przez niko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do naszej oferty, serwery z Serii PRO będą najlepsze pod Blog:

http://www.pl.mzone.uk/shared/pro

 

Dlaczego Warto wybrać MZone Group:

  • Kopia zapasowa - System wykonuje systematycznie aż 3 kopie zapasowe dla każdego konta hostingowego, kopie są wykonywane co 24h, co 7 dni oraz co 30 dni i są przesyłane na specjalny serwer backupowy
  • Monitoring - Serwery PRO są monitorowane przez całą dobę aż na 4 platformach monitoringowych, dodatkowo klient otrzymuje dostęp do jeden z nich, gdzie możne monitorować dostępność systemu
  • Wykresy obciążeń, Każdy serwer w Opcji Basic oraz PRO posiada dostęp do wykresów pracy serwera, najważniejsze wartości widoczne na wykresach i tabelach to: CPU, RAM, IO, EP, zawsze wiesz jak działa Twoja strona i ile zasobów potrzebuje
  • Support - Jeden z najlepszych supportów oferowanych w sieci, szybki czas odpowiedzi, kilka kanałów dostępu oraz miła obsługa
  • Stabilność - MZone Group oferuje stabilne usługi i profesjonalną pomoc, nasza firma jest na rynku od ponad 11 lat, oferujemy serwery na terenie Polski, UK, USA oraz Holandii
  • Oferujemy darmową migrację dla naszych klientów na nasze serwery (przy opłacie rocznej)

W przypadku pytań zapraszamy do kontaktu, oferujemy 100% zadowolenia dla naszych klientów.

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

najciekawiej z tego co widziałem wygląda hitme, raczej VPS-a nie chcę - za dużo konfiguracji jak dla mnie .... może ma ktoś coś na dhosting ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli jeszcze nie znalazłeś to zapraszam do zapoznania z naszą ofertą (możemy także przygotować coś indywidualnego) :)

Link do naszej oferty: http://mctb.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zapraszam do Serverini.pl, do końca roku mamy wszystkie pakiety hostingowe za 1zł / rok z kodem rabatowym SWIETA2016.

 

Również oferujemy aktualnie duże zniżki na serwery MVPS i RVPS (PW).

 

 

po wszystkich danych pokazuje się błąd: Please enter correct VatID.

nawet takiego pola wogóle nie ma, z drugiej strony rejestruję konto prywatne, więc do czego ten VatID?

Edytowano przez nikolaj (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość krzysiek1991

Po części nie bo od około 3 lat korzystam z zenbox-a. Artykuł jest przesadzony ale widać zmiany w zenbox-ie na przestrzeni czasu. Są to wg mnie bardziej negatywne zmiany. To co subiektywnie mogę ocenić po tym prawie już 3 letnim użytkowaniu:

 

Zalety:

- ta sama cena usług. Ciężko utrzymać usługi jako dostawca na tym samym poziomie cenowym. Biorąc pod uwagę coraz większe koszta, konieczność inwestycji na skalowalność biznesu itd.

- support w porównaniu do dużych graczy na rynku szybko odpowiada i nie zbywa klientów.

- dobry system rozliczania usługi(na podstawie odwiedzin). Jest to dobre nie tylko dla blogerów ale przede wszystkim dla firm z branż specjalistycznych, które generują mały ruch unikalnych użytkowników a bazują bardziej na stałych odwiedzających.

 

Wady:

- mijanie się z prawdą w niektórych kwestiach, np. pracy BOK przez całą dobę, bo pracują 8-24; regularności backup-u, bo od długiego czasu mają z tym problem i często backup nie jest wykonywany 4 razy dziennie,zdarzały się dni że nie był żaden...

- zmiany w supporcie: obecny nie jest zły ale znikło kilku kluczowych "mnichów", którzy byli naprawdę wartością dodaną w obsłudze klienta. Dziwnym trafem jeden z nich obecnie pracuje w OVH. Więc dla francuzów jest to chyba dobre wzmocnienie składu drużyny ;)

- o tym że nastąpiły przetasowania w BOK świadczy najlepiej ich firmowy blog i facebook. Które wcześniej tętniły życiem(np. ciekawymi artykułami i interakcją z klientami) a obecnie można raczej na FB poczytaj wyłącznie pretensje użytkowników...

- bagatelizowanie niektórych spraw. Nie chce mi się za przeproszeniem "strzępić ryja" ile razy były zgłaszane do supportu problemy z pocztą czy backupem przez okres 3 lat... W zamian standardowe formułki że pracują nad problemem...

 

Na pewno zenbox to firma na swój sposób unikalna, ale niektóre ruchy czy podejścia do spraw w zenbox-ie są wg. mnie błędne. Co prawda można mi zarzucić że nie prowadzę firmy hostingowej więc się nie znam, ale dziwnym trafem spadło im chyba tempo wzrostu znacząco skoro pojawia się tyle negatywnych odniesień do ich firmy. A byłoby przykre gdyby firma z tak fajnym pomysłem zamieniła się kiedyś w historię typu 2be...

Edytowano przez krzysiek1991 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość wladcapierscieni

Tekst pisany strasznie tendencyjnie, a samo użycie słowa szantaż w kontekście dokupienia parametru jest co najmniej śmieszne. Szukanie sensacji na siłę. Każda firma prędzej czy później, gdy klientów jest co raz więcej musi zmienić nieco swoją politykę, dot. obsługi. Ja tą sytuację bardziej przyrównałbym do ostatnich utarczek z klientami h88 niż 2be.

Pytanie mam tylko kto jeszcze wierzy w bajki pt. "Bez limitów" na hostingu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Pytanie mam tylko kto jeszcze wierzy w bajki pt. "Bez limitów" na hostingu?

 

Wierzących w Hosting bez limitów jeszcze jest wielu, zwłaszcza wśród młodzieży. Firmy hostingowe jednak zaczynają pozbywać się ze swoich ofert "gumowych serwerów" i wprowadzają normalne, realne pakiety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Nie ma dnia, żeby nie zobaczył oferty bez limitów ;-)

Nawet u większych to się pojawia, ale przynajmniej w formie dopłaty.

Powinni z góry uświadamiać co to w praktyce oznacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ja wiem? Nie ma dnia, żeby nie zobaczył oferty bez limitów ;-)

Nawet u większych to się pojawia, ale przynajmniej w formie dopłaty.

Powinni z góry uświadamiać co to w praktyce oznacza.

...lub własnie napisać ewentualne uwagi w regulaminie usługi. To że np ktoś oferuje nielimitowana ilość domen nie znaczy że usługa je utrzyma ponieważ każda dodatkowa domena powoduje ruch na usłudze za który się płaci według UU. Wydaje mi się że zenbox dość jasno to określa. Problemy o których mowa zdarzają się wszędzie, sami mamy np przypadek kiedy adres IP poczty od onet trafił na czarną listę usługodawcy z zewnątrz ale to my odbiliśmy dostarczenie w oparciu o tę listę. Nie jesteśmy winni ale zgłoszenie poleciało do nas że robimy problemy zamiast do onet że maja coś nie halo z adresami IP. To tylko oczywiście przykład jednej z tysięcy sytuacji ale w obliczu dużej ilości klientów robi się spory globalny problem.

Siła obecnych negatywnych opinii jest wynikiem polityki marketingu jaki zenbox prowadził. Zawsze jest tak że przy wzlocie dostaje się po tz du..e ale to proces naturalny zwłaszcza kiedy kumuluje się z przyrostem kolejnych klientów.

Nie jestem zwolennikiem profilu usług jaki oferują ale każdy ma wybór. Myślę jednak że cenowo jest za nisko by utrzymać takie środowisko. Ze swojej strony życzę im powodzenia.

 

Miłego dnia

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zenbox od dawien dawna ma problemy z pocztą i jak się patrzy po wpisach na Facebooku, to ciągle z tym się nie uporali (a to już któryś rok leci)

 

A ostatnio widzę, że db ciągle się komuś sypie.

 

Ech...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×