Skocz do zawartości
McAs

OVH serwery

Polecane posty

Czy ktoś miał może możliwość przetestowania serwerów pod względem wydajności z OVH w konfiguracjach

1245v5 32gb ssd oraz 1620v2 32gb ssd ? Serwer będzie potrzebny głównie pod bazę i odzielnnie pod www (nginx).

 

Dzięki z góry za rzeczowe odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OVH czy młodsza siostra soyoustart? Osobiście bym wybrał E5 1620v2 i nie chodzi o wykresy a realne użytkowanie z serwerami opartymi na systemie linux.

1245v5 posiada również procesor graficzny , kilka miesięcy wstecz dla testów postawiłem pewną konfigurację i po prostu się zawiodłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@SiXwishlist chodzi o OVH i ich ofertę dla Polski. soyoustart ma v2 na tylko. Z testów które poczytałem wychodzi mi że są porównywalne ( mimo że cena między nimi jest sporo wyższa dla 1620. Dzięki za odpowiedź i czekam dalej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Skoro trzymasz się tabelek to 1620v2 obsługuje więcej pamięci RAM i ma szybszą magistralę dla niej ,posiada więcej cache idealnie wspiera wirtualizację. Odbiegając od tabelek bardzo lubi ciężkie zadania które sprawniej wykonuje jak ten mały "konusik".

Wspomniałem że się zawiodłem na 1245v5, więc wyjaśnię że dotyczyło to serwera bazy danych gdzie statystyki zużycia procesora za każdym razem były w granicach 90% wykorzystania. Poczciwa 1240v3 lepiej sobie już poradziła zresztą dokładnie to przetestowałem ponieważ obecnie wszystkie nasze bazy danych są właśnie na 1240v3. Pomimo że obsługuje tylko 32GB RAM mamy rozbitą strukturę na więcej maszyn w tym również opcję master / slave.

Zarówno pod www jak i bazę danych bym wybrał E5 1620v2. Nie znam polskiej oferty i o ile pamięć mnie nie myli to chyba polska lokalizacja raczkuje ale mogę się mylić bo nie śledzę tego tematu o OVH

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja tylko dodam od siebie, troszkę obok tematu że jakieś dwa tygodnie temu chciałem chapsnąć ten serwerek od OVH z polskiej lokalizacji ale jak się okazało były już dawno wyprzedane i pan na infolinii nie był mi w stanie odpowiedzieć kiedy pojawią się nowe, może warto zasięgnąć informacji jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś. U nas termin był tak napięty a wiadomość o niedostępności tak niespodziewana że skończyło się na zakupie R330 i "kolokacji" na miejscu :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×