Skocz do zawartości
literky

Pomoc w doborze SSL

Polecane posty

Witajcie.

 

Nie do końca rozumiem SSL. Po ujrzeniu jakie ceny w rzeczywistości musiałbym płacić za wildcard, albo multidomeny całkowicie przestałem to rozumieć. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc, nim wydam pieniądze.

 

Chciałbym:

1. Zabezpieczyć cPanel,
2. stronę firmową,

3. stronę zewnętrzną, aplikację mojego autorstwa,

4. połączenie z ewentualnych aplikacji mobilnych.

 

Jaki certyfikat/certyfikaty powinienem w takim razie kupić, żeby nie zbankrutować?

 

Czy to oznacza, że lepiej wyjdę na tym, jeśli kupię 4 certyfikaty commercial dla każdego rozwiązania osobno?

 

Czy commercial wystarczy dla cPanel? Czy żeby zabezpieczyć go calkowicie musiałbym kupić wildcard?

 

 

Nie posiadam firmy hostingowej, oferuję tą usługę tylko dla chętnych kientów. Marzył mi się malutki, tani i wydajny serwerek, a za chwilę może się okazać, że muszę do niego dopłacić jeszcze ponad 1000 zł mimo, że nie mam z niego dochodu.

 

Jak to w końcu działa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.

 

Nie do końca rozumiem SSL. Po ujrzeniu jakie ceny w rzeczywistości musiałbym płacić za wildcard, albo multidomeny całkowicie przestałem to rozumieć. Mam nadzieję, że mogę liczyć na waszą pomoc, nim wydam pieniądze.

 

Chciałbym:

1. Zabezpieczyć cPanel,

2. stronę firmową,

3. stronę zewnętrzną, aplikację mojego autorstwa,

4. połączenie z ewentualnych aplikacji mobilnych.

 

Jaki certyfikat/certyfikaty powinienem w takim razie kupić, żeby nie zbankrutować?

 

Czy to oznacza, że lepiej wyjdę na tym, jeśli kupię 4 certyfikaty commercial dla każdego rozwiązania osobno?

 

Czy commercial wystarczy dla cPanel? Czy żeby zabezpieczyć go calkowicie musiałbym kupić wildcard?

 

 

Nie posiadam firmy hostingowej, oferuję tą usługę tylko dla chętnych kientów. Marzył mi się malutki, tani i wydajny serwerek, a za chwilę może się okazać, że muszę do niego dopłacić jeszcze ponad 1000 zł mimo, że nie mam z niego dochodu.

 

Jak to w końcu działa?

 

Czy masz dostęp do whm? Nie chodzi mi z poziomu reseller ale głównego admina?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wybaczcie. Kilka razy pisałem tą wiadomość i w końcu usunąłem najważniejsze. Hostuję WHM/cPanel na VPS.

 

O Let's encrypt nie słyszałem. Wygląda ciekawie. Jeśli da radę na pewno skuszę się na małą dotację :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Super. Wielkie dzięki.

 

Ostatecznie okazało się, że skrypt z github nie działa, natomiast WHM od wersji 58/60 oferuje AutoSSL. Wystarczy tą funkcję uruchomić poprzez SSH (instrukcje można znaleźć na stronie cPanel). Później można w ustawieniach przestawić na Let's Encrypt. Jedyny problem, to że w opisie certyfikatu widnieje teraz moja subdomena zamiast domena główna i już chyba nie mogę tego zmienić, bo usuwanie i tworzenie od nowa nic nie daje.

 

Ale ważne, że działa. Skoro za darmo to nie ma co narzekać. Teraz gdy będę instalował aplikację wystarczy osobne konto/ip. 30 zł rocznie za IP jest lepsze niż 500 za certyfikat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do SSL nie potrzebujesz osobnego IP o ile nie masz potrzeby wspierania starszych IE, starszej Javy lub androida 2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Do SSL nie potrzebujesz osobnego IP o ile nie masz potrzeby wspierania starszych IE, starszej Javy lub androida 2.

 

Warunkiem jest że serwer wspiera SNI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×