Skocz do zawartości
Kikor

[WP]Problem z trybem Wizualnym po przeniesieniu na nowy hosting

Polecane posty

Prowadzę niewielką stronę osiągającą jakieś 7500 wyświetleń miesięcznie, kilka dni temu zmieniłem dostawce usług hostingowych z hostinghouse na ddr ze względu na lepsze warunki hostowania. Przeniosłem całego bloga wg poradnika

http://netbloger.eu/jak-przeniesc-wordpress-na-inny-serwer/

był mały problem z importem bazy danych, jednak rozwiązałem go dzięki bazy wiedzy jednego z dostawców:

https://pomoc.home.pl/baza-wiedzy/import-bazy-danych-mysql-w-home-pl-blad-1044-access-denied/

Z poziomu użytkowników strony brak jakichkolwiek problemów.

 

 

Problemy zaczęły się gdy chciałem napisać nowy wpis, podczas przełączania na edytor 'Wizualny' w dashboard wordpressa, pod paskiem narzędziowym brak jakiegokolwiek pola do wpisywania tekstu(nie licząc sekcji yoasta ), tryb html działa. Dodatkowo podczas próby przełączania między jednym a drugim szlag trafia też tryb html smile.png Jakieś pomysły, propozycje?

 

Wordpress 4.7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Jest takie coś jak "Narzędzia dla programistów" w Firefoxie/Chrome, dziś akurat rozwiązywałem podobny problem i okazało się, że ktoś zmienił nazwę folderu z edytorem na taką, która miała wszystkie znaki małe, podczas gdy jedna z nich powinna być jedna duża ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Konsola wypluła błąd w tinymce.min.js:11:27358

 

Jako że nie znam się na js, liczę na jakiś trop.

 

http://prntscr.com/diyskm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak przenosiłeś to skopiowałeś wszystko? Baza wgrała się poprawnie? Zmieniłeś w wp_options ścieżkę bezwzględną?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Wtyczki nie zawsze dobrze przeniosą stronę. Raz skorzystałem z takiej wtyczki i baza danych była z krzakami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wtyczki nie zawsze dobrze przeniosą stronę. Raz skorzystałem z takiej wtyczki i baza danych była z krzakami.

 

Nie mam pojęcia kiedy wykonywałeś te przeniesienie, ale obecnie funkcjonalność wtyczki i samego WP dużo się poprawiła - co prawda ma swoje mankamenty, ale w tym wypadku się mylisz. W tym miesiącu za pomocą tej wtyczki przeniosłem dwie obszerne platformy z wieloma wtyczkami (Na czas przeniesienia oczywiście najlepiej je wszystkie wyłączyć) i się nie zawiodłem. Autorze spróbuj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

Wtyczki nie zawsze dobrze przeniosą stronę. Raz skorzystałem z takiej wtyczki i baza danych była z krzakami.

 

Duplicator działa dobrze.

 

OP nie odpisuje na PW, a poprosiłem o dostępy żeby sprawdzić co dokładnie się stało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak przenosiłeś to skopiowałeś wszystko? Baza wgrała się poprawnie? Zmieniłeś w wp_options ścieżkę bezwzględną?

W wp_options nic nie zmieniałem, Skopiowałem wszystko jak leci na dysk z hostingu, wyeksportowałem baze z myphp admin. Zainstalowałem na nowym hostingu czystego WP(te samą wersje) stawiając przy tym jakąś randomową baze. Skopiowałem katalog wp-content, w myphp admin zaimportowałem starą baze danych, w wp-config.php zmieniłem na nazwy, hasło i nazwe bazy na stare.

 

O Duplicatorze nie wiedziałem, Łukasz, wyśle Ci na PW gdy wrócę z pracy. Jeśli nic się nie uda z tym zrobić, użyje Duplikatora, do końca roku mam jeszcze dostęp do starego hostingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam zapomniałem, że najprostsze rozwiązania często są najlepsze. Z modułu aktualizacji wykonałem reinstall CMS'a... i wszystko działa. :) Wybaczcie za fatyge.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×