Skocz do zawartości
Daku

2 serwery WWW na osobnych maszynach

Polecane posty

Witam,

 

Mam pytanie jak ugryźć kolejkowanie serwerów WWW a mianowicie mam 2 serwery dedykowane coś na zasadzie Master - Slave

 

Master śmiga cały czas, Slave w tle, przełącza się po Padzie głównego i działa do ręcznego wznowienia.

 

Chciałbym w strefie DNS ustawić zapasowy adres serwera www, chwilowo próbuję na domenie własnej i mam z nslookup adresy 2 jako wskaźnik WWW z tego co zauważyłem pingi odpowiadają poprawnie tzn najpierw Master a po blokadzie swojego IP na nim jest SLave, domena [iP Master] [iP SLave], jednak czy to się przełącza tak jak ja chce tzn Slave włącza się dopiero po padzie Master'a.

 

 

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A nie ma opcji aby to działało podobnie jak zasilacz redundantny np w DELL 2950 :D ?

 

Działają oba ale w przypadku padu 1 odpowiada 2-gi.

 

Ja dane na 2-gim serwerze odświeżam co 15 minut.

 

Problem jak w DirectAdmin czy tam nawet bez niego ustawić kolejkę z której mają być odpytywane serwery WWW, preferowałbym najpierw S1(master) potem S2(slave) przy czym S1 to DNS1 a S2 to DNS2.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie prosto pisząc bez zbyt technicznego bełkotu możesz zawsze stworzyć coś w rodzaju bram www opartych na proxy + skrypt testujący stan serwera 1 i serwera 2. Brama może również składać się z kliku VPS by zachować wysoka dostępność. Pytanie tylko czy aż tak czesz daleko iść?

Napisałem na początku o API i cloudflare. Jak dobrze poszukasz to na github.com znajdziesz całe mnóstwo rozwiązań lub po prostu zapisz się do ich opcji jaką oferują tz Traffic Manager.

 

Osiągniesz coś na zasadzie jak zasilacz redundantny w DELL 2950 ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak zupełnie prosto pisząc bez zbyt technicznego bełkotu możesz zawsze stworzyć coś w rodzaju bram www opartych na proxy + skrypt testujący stan serwera 1 i serwera 2. Brama może również składać się z kliku VPS by zachować wysoka dostępność. Pytanie tylko czy aż tak czesz daleko iść?

Napisałem na początku o API i cloudflare. Jak dobrze poszukasz to na github.com znajdziesz całe mnóstwo rozwiązań lub po prostu zapisz się do ich opcji jaką oferują tz Traffic Manager.

 

Osiągniesz coś na zasadzie jak zasilacz redundantny w DELL 2950 ;)

Cloudflare teraz oferuje (chyba narazie w wersji beta) loadbalncing ze sprawdzaniem czy dany backend działa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest taka opcja w formie BETA na cloudflare lub z wykorzystaniem ich API od zawsze.

Nazywa się Traffic Manager

 

Cloudflare teraz oferuje (chyba narazie w wersji beta) loadbalncing ze sprawdzaniem czy dany backend działa ;)

Przecież własnie o tym pisałem ;)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×