Skocz do zawartości
Duolc

Hosting pod mailing (z PHPBB3)

Polecane posty

Witam

 

Szukam hostingu, który pozwoli mi na wysłanie mailingów z for phpBB3 z jak największym limitem e-maili dobowym/godzinnym.

 

Jakie hostingi moglibyście polecić do takich potrzeb?

 

Z góry dziękuję za pomoc!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Największy limit tz jaki? Konkretna wartość lub jakiś przedział pozwoli realnie dopasować ofertę lub zaproponować jakieś rozwiązanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam na tych forach:

1) około 20 000 userów

2) około 40 000 userów

 

Oczywiście nie chcę wysyłać tego samego dnia mailingu z obu forów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najbezpieczniej jest tutaj wybrać hosting dedykowany

gdzie otrzymujesz swój własny serwer pocztowy i dobrze realizując wysyłkę jedynymi limitami są Twoje parametry serwera oraz ograniczenia innych odbiorców, które musisz brać pod uwagę podczas wysyłki. tutaj otrzymujesz odpowiednią usługę, która da Cie wiele możliwości.

 

Owszem możesz brać zwykły hosting współdzielony ale tutaj zakres wysyłki maili to kilka tys. na dobę/miesiąc jeżeli hosting daje bez limitu musisz się liczyć z tym, że Twoja wysyłka raczej nie będzie skuteczna.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Prowadzę fora jako hobby, non profit więc nie stać mnie na takie rozwiązanie. Zdaję sobie jednak sprawę, że byłoby ono najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie mam na tych forach:

1) około 20 000 userów

2) około 40 000 userów

 

Oczywiście nie chcę wysyłać tego samego dnia mailingu z obu forów.

 

Jeżeli myślisz o współdzielonym to zapomnij. Nikt tobie na to nie pozwoli. To strzał w stopę i praktycznie bardzo szybko adres IP trafi na czarną listę więc mailing nie będzie miał sensu skoro go nie dostarczysz.

 

Raczej bym szukał jakiegoś modułu do forum który działa w oparciu o API usług zewnętrznych ,dedykowanych do takiego celu/zastosowań. Jak odpowiednio podejdziesz do tematu to ewentualnie VPS jako brama do wysyłki. Oczywiście omijaj szerokim łukiem arubacloud bo ich klasy IP już są na czarnych listach więc to nie ma sensu. Prawda? A oni sobie z tego nic nie robią.

 

Szczerze nigdy nie polecam połączenia usługi hostingowej np pod forum + mailing na jednej maszynie. Na 100% doprowadza to do sytuacji że nowy użytkownik nie otrzyma powiadomienia o rejestracji, nowych postach itd ze względu że IP będzie na wspomnianej czarnej liście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest możliwość podzielenia tej wysyłki na pakiety. PhpBB3 oferuje określenie limitu użytkowników, do których wysyłana jest wiadomość w jednym pakiecie.

 

W związku z tym szukam usług, które pozwolą na jak największy limit wiadomości e-mail/godzinę.

Zdaję sobie sprawę, że chyba nie ma hostingu, który pozwoli na np 40 000 wiadomości/gpodzinę na hostingu www, ale rozwiązanie z podziałem mailingu może mi pozwolić na zrealizowanie wysyłki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawsze jest możliwość podzielenia tej wysyłki na pakiety. PhpBB3 oferuje określenie limitu użytkowników, do których wysyłana jest wiadomość w jednym pakiecie.

 

W związku z tym szukam usług, które pozwolą na jak największy limit wiadomości e-mail/godzinę.

Zdaję sobie sprawę, że chyba nie ma hostingu, który pozwoli na np 40 000 wiadomości/gpodzinę na hostingu www, ale rozwiązanie z podziałem mailingu może mi pozwolić na zrealizowanie wysyłki.

 

Czyto teoretycznie podział zda egzamin. Pamiętaj jednak że na usługach współdzielonych nie jesteś sam, bo średnio masz obok siebie kilka tysięcy innych domen które posiadają również pocztę i również mają zamiar ją wysłać.

Poszukaj czegoś co oferuje typową usługę pod mailing ale np mają promocję lub limity gdzie pozwoli to Tobie za darmo wysłać mailing. Może nie cały ale jak sam wspomniałeś Twoje fora są non profit więc przemyśl czy warto uderzyć w użytkowników by zarobić kilka groszy?

 

Chciałbym coś polecić ale na obecną chwilę nie przychodzi mi nic do głowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście jest to dobry pomysł aby oszczędzić koszty, pomyśl o serwerze vps SSD np. https://hitme.pl/serwery-vps-ssd/

gdzie postawisz konfigurację serwera pocztowego i możesz realizować swoją wysyłkę, cena wówczas wyjdzie Ci zbliżona jak do hostingu.

Jak odezwiesz się do nas na support, wesprzemy Cie przy konfiguracji lub pokażemy jak to możesz zrobić samemu i skutecznie, zawsze też możesz to nam zlecić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mój budżet to maksymalnie 150zł rocznie.

 

To masz chyba dwa wyjścia: dołożyć sporo do budżetu albo nic nie zmieniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdaję sobie sprawę z mocih ograniczeń. Dlatego szukam hostingu z największym limitem godzinnym by jakoś się do niego dostosować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Dobra rada tu już padła: poszukaj jakiegoś dodatku typu "mail gateway" i wysyłaj przez coś z tej listy: https://webmastah.pl/to-juz-koniec-darmowego-mandrilla-jakie-mamy-alternatywy/

 

40k maili przez Amazona to będzie jakieś 4$.

 

- współdzielony - to się nie uda, nie idź tą drogą

- VPS -> może być ale wymaga konkretnej konfiguracji (spfy, dmarki, dkimy i inne takie; trzeba wiedzieć co się robi) i i ciężko będzie w tym budżecie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×