Skocz do zawartości
KamilMik

Szukam VPS z DA pod kilka stron

Polecane posty

Witam użytkowników forum. Proszę o pomoc i odpowiedź na pytanie czy VPS w konfiguracji 2 vCPU Intel Xeon, 2GB RAM, SSD, obsłuży kilka stron bez większych problemów ew. dając lepszą wydajność od shared hostingu w opcji 2-3 strony / hosting.

Strony:

2 małe sklepy po około 3000 uu/miesiąc (woocommerce i opencart)
10-12 witryn po około 1000 uu/miesiąc (wordpress)

Edytowano przez KamilMik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, oczywiście, że tak, przy odpowiednich ustawieniach skryptów a tutaj możliwości masz bardzo dużo.

 

Wszytko zależy oczywiście od dobre konfiguracji, administracji serwerem jednak zapraszam Ci do zapoznania się z naszą ofertą, dodatkowo pomożemy z wdrożeniem odpowiedniej konfiguracji i dodatków dla Ciebie tak abyś mógł w pełni wykorzystać potencjał usługi hostingu dedykowanego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od usługodawcy i samej oferty dotyczącej usługi VPS + skala tz overselling który jest nieodzownym elementem usług o takim profilu. Podobnie jest z usługami współdzielonymi, tam również występuje ta sama choroba nazywana overselling.

 

Patrząc na post dobrze dopasowana usługa typowego hostingu współdzielonego jest wstanie bez problemu utrzymać to co opisałeś wyżej. Ale niestety cena usługi ma również wpływ na otrzymane zasoby. To samo się odnosi do usług VPS. Praktycznie jeżeli ktoś otrzymał by realne 2 rdzenie i 2GB RAM to odpowiada to usłudze hostingowej tz dedykowanej. Tylko w odniesieniu do konkretnych ofert można wykonać porównanie możliwości usług.


Nie myl usług dedykowanych współdzielonych z dedykowanym VPS , to tylko marketing i gra słów. Aczkolwiek hitme ma fajne usługi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, SiXwishlist oddał w swojej wypowiedzi ważną uwagę.
Wszytko zależy od oferty, jej konfiguracji i wielu elementów, dlatego musisz to porównać z ofertą, którą odszukałeś. Zbliżone parametry nie muszą oznaczać, że usługa sobie poradzi.
.

Biorąc pod uwagę naszą ofertę hostingu dedykowanego, która oddaje prawdziwe znaczenie dedykowanego hostingu, czyli serwera vps z administracją pod hosting, zbliżony pakiet z naszej oferty do Twojego zapytania DA-SSD2 poradzi sobie a dodatkowo zyskasz możliwości, których nie da Ci hosting współdzielony.

Edytowano przez marekxbx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za informację. Aktualnie wszystko mam w trzech różnych firmach hostingowych. Chciałbym właśnie skupić to w jednym punkcie i zadbać o lepsze działanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od firmy, konfiguracji itp jak wyżej także powiedziano, jednak nie idź na najtańszy serwer, raczej szukaj czegoś droższego z prawdziwą administracją, nie tylko napisaną w ofercie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś hosting (pakiet hostingowy w dobrej firmie) który utrzyma ten zestaw stron i ruchu bez najmniejszych problemów? Zastanawiam się po prostu, czy VPS na tym etapie to konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś hosting (pakiet hostingowy w dobrej firmie) który utrzyma ten zestaw stron i ruchu bez najmniejszych problemów? Zastanawiam się po prostu, czy VPS na tym etapie to konieczność.

 

Masz 14 witryn tak? Dziwne pytane zadałeś ale ok, na usługach współdzielonych serwery utrzymują kilka tysięcy stron więc chyba jest jakiś hosting który to utrzyma. Prawda?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje mi się by podane wartości UU były jakieś specjalne duże. Są po prostu normalne. Wielu usługodawców podchodzi do oferowanych usług w sposób indywidualny dla każdego swojego klienta. Takich usługodawców się ceni ale i tacy usługodawcy zarazem niestety kosztują. Oczywiście są firmy trzymające twarde zasady dotyczące limitów co przekłada się automatycznie na zyski i w dużej mierze na tz brzydko pisząc "przemiał". Czyli przychodzą nowi odchodzą starzy itd. Jest to po prostu masówka.

Masz fajne oferty od hitme również mzone świadczy świetne usługi. Zresztą tę ostatnią firmę bardzo sobie cenię. Pomimo że reprezentuje firmę polecam innych usługodawców nie dlatego że nie oferujemy usług ale dlatego że na pewnym etapie posiadając obecnych klientów nie dążę do posiadania nowych. Każdy ma jakieś priorytety, moim jest zachowanie po prostu jakiegoś standardu i uśmiechu na twarzy.

Tak jak podałem wyżej, napisz do hitme i mzone. Nie na forum tylko bezpośrednio. Podaj przykłady własnych stron a na 100% otrzymasz najlepsze z możliwych rozwiązań.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne informacje. Sixwishlist kierowałem się Twoją wcześniejszą wypowiedzią "dobrze dopasowana usługa typowego hostingu współdzielonego jest wstanie bez problemu utrzymać to co opisałeś wyżej. Ale niestety cena usługi ma również wpływ na otrzymane zasoby. To samo się odnosi do usług VPS." i zacząłem rozglądać się również za zwykłym większym pakietem hostingowym. Tutaj na ten moment waham się pomiędzy futurehost w opcji Hosting Biznes+ XL (60GB ssd, 20% maks obciążenie procka na dobę, 256mb maks średnie zużycie ram na dobę) vs VPS DA-SSD2 od Hitme (60GB ssd, 2 vCPU, 2 GB RAM). Hosting współdzielony wydaje mi się po prostu bardziej "wygodny". Nie wiem po prostu, czy nie chcę strzelać do mrówki z armaty (na obecnym hostingu dwie strony - sklep + www generują dobowo 0.1/5% obciążenia, zjadają miesięcznie 1GB transferu i zajmują 270MB).

Edytowano przez KamilMik (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za obszerne informacje. Sixwishlist kierowałem się Twoją wcześniejszą wypowiedzią "dobrze dopasowana usługa typowego hostingu współdzielonego jest wstanie bez problemu utrzymać to co opisałeś wyżej. Ale niestety cena usługi ma również wpływ na otrzymane zasoby. To samo się odnosi do usług VPS." i zacząłem rozglądać się również za zwykłym większym pakietem hostingowym. Tutaj na ten moment waham się pomiędzy futurehost w opcji Hosting Biznes+ XL (60GB ssd, 20% maks obciążenie procka na dobę, 256mb maks średnie zużycie ram na dobę) vs VPS DA-SSD2 od Hitme (60GB ssd, 2 vCPU, 2 GB RAM). Hosting współdzielony wydaje mi się po prostu bardziej "wygodny". Nie wiem po prostu, czy nie chcę strzelać do mrówki z armaty (na obecnym hostingu dwie strony - sklep + www generują dobowo 0.1/5% obciążenia, zjadają miesięcznie 1GB transferu i zajmują 270MB).

 

Z tego co piszesz nie tylko chcesz strzelić z armaty ale chcesz zrzucić bombę atomową na mrówkę ;)

Nie znam usług futurehost więc ciężko mi powiedzieć coś na ich temat.

Na pewno trzymaj się z daleka od działu opinie. To papka marketingowa zbudowana z niekoniecznie szczerych tekstów. Dokładnie jest to połączenie przepychanek i sztucznych wypowiedzi w skali prawdziwych 5% tz podkładek 95% +/- niewielka tolerancja błędu.

 

Rada? Szukaj czegoś co ma przyszłość. Dziś sklepy/strony mają mały ruch a jutro? Chcesz się przenosić tak często? Podałem dwie firmy. Co z tym zrobisz? to już właściwie tylko twój wybór.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki SiXwishlist jeszcze raz za dobre i szczere rady. Daję sobie jeszcze jeden dzień na przemyślenie sprawy i działam.
Co do samych opinii mam tego świadomość. Z racji branży od lat korzystam z usług dużej puli firm hostingowych m.in. w PL. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×