Skocz do zawartości
Pokes

Zakup procesora do laptopa

Polecane posty

W sumie to nie wiem teraz o co chodzi, najpierw autor pisze o wymianie procka, a później nagle pisze o wymianie dysku :)

Ja posiadam https://www.asus.com/pl/Notebooks/N56VZ/ i procka wymieniłem bez problemu, dlatego wypowiedziałem się w temacie.

 

Mamy podobny model laptopa. Gdzie piszę o wymianie dysku? Napisałem, że wymieniłem dysk na SSD kilka dni temu... :P

 

 

 

@kamikadze - widziałem jak mam u siebie i niestety nie mam tej śrubki "czarnej" co wysłałeś zdjęcie. Na tym zdjęciu właśnie jest ta śrubka, która po prostu luzuje procek i można go bez problemy wyjąć i włożyć drugi, niestety u mnie tego nie ma...

Problem ogólnie jest w tym, że niestety nie stać mnie na sprzęt, gdzie będzie i7 i 16GB ram, kupiłem używkę 2 miesiące temu właśnie. Wczoraj się okazało, że będę miał na święta mały bonik od pracodawcy i po prostu chciałbym go zainwestować w wymianę procka, ale najwyraźniej dupa z choinki. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasne, tylko jak zdemontować stary dysk i włożyć nowy, jeśli jest przylutowany. :)

 

Tutaj o tym piszesz.

 

Daj jakieś zdjęcia rozkręconego laptopa, może mylisz grafikę z procesorem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tylko co z tego jak nawet wam się uda wymienić procesor - jak dokładnie poszukacie to modele których CPU wydają więcej ciepła mają np. inny model wentylatora czy powierzchni przewodzącej właśnie dlatego że procesor wydziela więcej ciepła. Przypominam że to nie zabawka - obok mamy baterię które "pięknie" będzie reagować na ogromne temperatury jak coś się stanie. Pomijając już fakt że większość ledwo wyrabia na fabrycznym chłodzeniu. Do takich zabaw służy pc ;) Zawsze można wymienić dysk na szybki SSD (lub jak laptop ma m2 jeszcze lepiej) i ram. Chociaż np. najnowszy MacBook Pro ma niestandardowe złącze dysku oraz są Samsungi które ram mają zabudowany tak że wymiana jest kłopotliwa.

 

Wyczyść komputer (nie odkurzaczem! bo takie pomysły też widziałem), jeżeli jest dostęp wymień pastę termoprzewodzącą, kup SSD, więcej ramu, optymalizacja systemu - więcej nie zrobisz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak to :) Banan przecież mówiłeś że to kaszka z mleczkiem :) Wyjmujesz i wkładasz :D

 

Pisał już na początku że ma wlutowany procek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że nie we wszystkich laptopach są procesory wlutowane, niestety dzisiaj rozkręciłem i jest przylutowany, także tema z procesorem odpada.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

No jasne, jak się ma normalną płytę i procesor, a nie taki cyrk :)

Pisał że ma wlutowany dysk! Nie procesor :P

 

Spoko. Każdy na pewno idzie do saturna czy media i rozkręca laptopa wystawowego żeby sprawdzić jak jest montowany procesor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×