Skocz do zawartości
Pokes

Zakup procesora do laptopa

Polecane posty

Witam,


Rozważam zakup procesora do laptopa ASUS S550CB. Aktualnie mam i5-3317U 1.7 GHz, nie to, że jest zepsuty, ale chciałbym trochę polepszyć komputer do procesora i7.


Pytanie brzmi: czy płyta główna i inne podzespoły poradzą sobie z procesorem i7, bądź i5 lepszej generacji? Na co muszę zwrócić uwagę?


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś podał trochę informacji na temat płyty głównej byłoby lepiej, jednak z drugiej strony wątpię, że to w ogóle możliwe. A nawet jeśli jakimś cudem uda Ci się to, to raczej chłodzenie nie wyrobi i będziesz mógl na laptopie smażyć jajka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować procesor skoro kilka stówek wyżej i mamy nowy laptop? Nie rozumiem upgradowania laptopów :D

+1.

 

Rzeczywiście nie lepiej byłoby opchnąć ten model, dorzucić parę groszy i wziąć inny, albo lepszą wersję tego? to nie pecet żeby sobie dorzucać ile wlezie, chłodzenie często nie wyrabia nawet z "firmowymi" peryferiami, a co dopiero po upgrade'ach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Łukasz Tkacz

Aktualnie masz procesor niskonapięciowy (ULV) i szanse na to, że da się go wymienić są raczej małe, bo takowe procesory są najczęściej wlutowane w płytę. Inna sprawa, że nawet nie byłbyś w stanie wymienić go na nic znacznie szybszego. Zmiana generacji w przypadku tej którą masz obecnie (ivy) na wyższą nie jest możliwa, nawet dla procesorów o standardowym TDP

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie nie jest to realne - nie są to konstrukcje do wymiany. W latopach jedyne co możemy zmieniać to ram i dyski - chociaż nawet i to może być nierealne. Odpuść temat nie ma sensu ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

mozna tez zainstalowac win xp, a przy nowszych windach niestety bez ssd ani rusz

 

 

Co ty gadasz człowieku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wyczytałem, że nie we wszystkich laptopach są procesory wlutowane, niestety dzisiaj rozkręciłem i jest przylutowany, także tema z procesorem odpada.

 

Kupiłem kilka dni temu dysk SSD - co prawda widać różnicę jedynie w uruchamianiu windows'a, po za tym nie powiedziałbym, że jest to demon szybkości, jednakże takie jest jego zadania... :P


mozna tez zainstalowac win xp, a przy nowszych windach niestety bez ssd ani rusz

 

 

chyba się koledze tematy pomyliły. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Trafiają się modele z wymiennymi. W tedy wymiana przebiega podobnie jak w PCtach. Jednak jest większe ograniczenie bo też nie wsadzisz procka, który generuje więcej ciepła bo chłodzenie nie jest do tego przystosowane. Z chłodzeniem nie poszalejesz i nie przerobisz, więc koło się zamyka. Tak czy inaczej lepiej to opylić na alledrogo / olx i zakupić jakąś lepszą używkę lub dorzucić do nówki. Chociaż teraz na dobrego nowego laptopa to trzeba sporo wydać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj dokładny model laptopa, jeśli w specyfikacji będzie napisane, że występował on z procesorem i7 to kupując konkretny model wymiana będzie możliwa.

Sam wymieniłem z i5 na i7 i wszystko śmiga bez problemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji są wypisane wszystkie dostępne modele wraz z oznaczeniami procesorów.

 

https://www.asus.com/pl/Notebooks/ASUS_VivoBook_S550CB/specifications/

 

Jeśli zakupisz procesor i7 3537U (tylko dokładnie ten sam model) to będzie działało poprawnie (ale z tego co widzę to na alledrogo nikt nie sprzedaje tego modelu procka).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W specyfikacji są wypisane wszystkie dostępne modele wraz z oznaczeniami procesorów.

 

https://www.asus.com/pl/Notebooks/ASUS_VivoBook_S550CB/specifications/

 

Jeśli zakupisz procesor i7 3537U (tylko dokładnie ten sam model) to będzie działało poprawnie (ale z tego co widzę to na alledrogo nikt nie sprzedaje tego modelu procka).

 

I znów się kółko zamyka. :) No nic, dzięki za opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

W specyfikacji są wypisane wszystkie dostępne modele wraz z oznaczeniami procesorów.

 

https://www.asus.com/pl/Notebooks/ASUS_VivoBook_S550CB/specifications/

 

Jeśli zakupisz procesor i7 3537U (tylko dokładnie ten sam model) to będzie działało poprawnie (ale z tego co widzę to na alledrogo nikt nie sprzedaje tego modelu procka).

 

Jeszcze musi znaleźć kogoś kto mu by wymienił. Tanie to nie by nie było. Pewnie taniej by wyszło kupić płytę główną z procesorem i7...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest proste, rozkręcasz laptop, demontujesz chłodzenie, wymieniasz procesor, smarujesz pastą, skręcasz wszystko jak było i tyle. Sam wymieniałem kilkadziesiąt razy tak procesor, nie jest to nic trudnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to jest proste, rozkręcasz laptop, demontujesz chłodzenie, wymieniasz procesor, smarujesz pastą, skręcasz wszystko jak było i tyle. Sam wymieniałem kilkadziesiąt razy tak procesor, nie jest to nic trudnego.

 

Jasne, ale myślisz, że chłodzenie oraz płyta wyrobi na nowszym procesorze? Skąd przypuszczenia, że przy grze laptop nie będzie się "palił"? :)

 

Aktualnie już mam przy godzinie, dwóch grania w grę na najwyższych ustawieniach ustawieniach, procek ma temperaturę 80 stopni, a jest po wymienia pasty na grafie, procku, chłodzeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie temperatury (w pulpicie z uruchomionymi podstawowymi programami typu przeglądarka, kilka sesji putty, itp.) przedstawiają się następująco

e31TALB.png

 

Oczywiście jeśli się boisz, że "laptop będzie się palił" to nie podejmuj się tej wymiany, ale moim zdaniem - nie, nie będzie się palił :)

Edytowano przez banan47 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bo go rozebrałem kilka minut do małego przeglądu i jest przylutowany, nie posiada "śrubki" do odkręcenia procka. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Już jak chcesz się bawić w wymianę procesora to rozbierz go i sprawdź pod chłodzeniem.

 

http://2.bp.blogspot.com/-ZA2wwvTrjO0/VQunc2ecWII/AAAAAAAAQoM/zl_h9u8rMPI/s1600/20140710135216.jpg

 

Na końcu tej miedzianej odnogi pewnie będzie (a dokładniej pod nią).

 

@banan w niektórych laptopach są wlutowane. Zwłaszcza w tych nowszych / tańszych laptopach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po co kupować procesor skoro kilka stówek wyżej i mamy nowy laptop? Nie rozumiem upgradowania laptopów :D

 

Czasem sie oplaca. Ja potrzebowalem zmienic ram z 8 na 16 w XPS 13 to taniej wyszlo wymienic plyte glowna niz caly laptop...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×