Skocz do zawartości
Artix

Monitor do 800zł

Polecane posty

Do tej pory miałem LG IPS237-BN, ale padł w nim moduł sterujący i jedyny serwis w moim województwie mający tę część chce za wymianę tyle, co za nowy monitor.

 

Dlatego chciałbym już mieć ich gdzieś i kupić sobie coś innej firmy. Zależy mi na dobrym obrazie i dobrych kątach, żeby był fajny i do grania, i do bawienia się w grafikę/obróbkę zdjęć. No i żeby miał te 23 cale minimum i gniazdo HDMI. Jesteście w stanie coś polecić do granic 800zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam Dell P2312H, sam czaje się na Dell P2317H na mikołaja :) W X-komie za 799, jakaś tam promocja i 20zł możesz ugrać jak coś tam klikniesz na ich sklepie. Na morele.net jeszcze taniej.

 

Jakość obrazu mega, chyba obrót we wszystkich płaszczyznach jakich się da. Dobry biznesowy monitor.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie określiłeś, jakich parametrów byś oczekiwał... No cóż.

 

Ja to bym polecił 24-calowy Benq GL2450, ogólnie "monitor legenda" bo oferuje coś solidnego z niską cenę. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W pracy mam Dell P2312H, sam czaje się na Dell P2317H na mikołaja :) W X-komie za 799, jakaś tam promocja i 20zł możesz ugrać jak coś tam klikniesz na ich sklepie. Na morele.net jeszcze taniej.

 

Jakość obrazu mega, chyba obrót we wszystkich płaszczyznach jakich się da. Dobry biznesowy monitor.

Ktoś mi go właśnie niedawno polecał, więc jest u mnie na liście. Na morele jest mniej niż 750 z tego co pamiętam.

 

Może jakiś fajny poleasing? :)

Do swojej roboty tylko poleasingowe biorę.

Rozważałem ten pomysł, ale jak rozmawiałem ze znajomym z serwisu to powiedział, że poleasingowe to generalnie dość stare sprzęty albo z widocznymi śladami użytkownia - rysy, bruzdy, ułamane conieco. Jeśli trafiłoby się coś w naprawdę dobrym stanie, to mógłbym popatrzeć, ale i tak wolałbym żeby ktoś polecił mi jakiś konkretny model.

 

Nie określiłeś, jakich parametrów byś oczekiwał... No cóż.

 

Ja to bym polecił 24-calowy Benq GL2450, ogólnie "monitor legenda" bo oferuje coś solidnego z niską cenę. ;)

A jakie parametry miałbym podać? Na kontrasty itd za bardzo nie patrzę, bo w większości nie-eizowskich monitorów są takie same, zależy mi na HDMI, dobrych kątach i fajnych kolorkach, no a jakby jeszcze miał cieniutkie ramki to już w ogóle święto. Tego "Benka" też sobie zapiszę. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No spoko.

 

Akurat ten Beniek nie ma HDMI. Ale w sumie wiesz co? Osobiście siedzę na DVI Dual-link, wkurzało mnie ciągle wypadanie kabla HDMI z karty graficznej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ogólnie sam się zastanawiam nad AMSO jeżeli chodzi o używki. Na morelach teraz jakieś promocje świąteczne i fajna iiyama była.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sprzęt docierający z AMSO do klienta nie zawsze ma taki sam wygląd jak na zdjęciach (czy to allegro, czy to ich strona) niestety :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przejrzałem sobie wszystkie monitory, jakie podesłaliście, szkoda tylko że większość z nich ma takie ogromne ramiska i tzw" dupy", jakbym chciał sobie robić stanowisko z większą ilością ekranów no to by te czarne pasy kuły w oczy.

 

Przejrzałem sobie dokładnie morele i stanęło na tych dwóch modelach:

AOC I2481Fxh (https://www.morele.net/monitor-aoc-i2481fxh-866502/)

oraz

Asus VZ249H (https://www.morele.net/monitor-asus-vz249h-950466/)

 

Najbardziej podoba mi się ten pierwszy, oba mają podobną specyfikację, a jedyna różnica to w kontraście (aczkolwiek on chyba nie ma znaczenia w stosunku do kontrastu rzeczywistego, który jest taki sam). W obawy wprowadziła mnie też opinia do AOC, gdzie facet stwierdził, że jego egzemplarz ma nierównomiernie podświetloną matrycę - wydaje mi się, że chodzi mu o tę rozjaśniającą brzegi "winietę".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jak chcesz na kilka ekranów stanowisko to polecam ramiona ruchome. Zaoszczędziłem pół biurka :)

Mam na razie jedno dwuramienne i jestem mega zadowolony. Ważne aby monitor miał z tyłu otwory VESA / montaż ścienny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Te akurat tego nie mają... Rozumiem że nie istnieje nic takiego jak "case", który byłby podłączany do ramienia, a w "chwytaku" monitor? ;)

 

W sumie to mam wystarczająco dużo miejsca na dwa monitory na biurku, i mogę na nim spokojnie nogi położyć, mógłbym za to głośniki sobie na ścianie podwiesić. :D A jesteś w stanie polecić jakieś porządne ramię? Znajomy jedno mi pokazał, parę tygodni później pisał że się wygięło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×