Skocz do zawartości
Agni

Hosting współdzielony - spam - dedykowany IP

Polecane posty

Dzień dobry,

 

serwery moich stron (na hostingu współdzielonym) zaczęły wpadać ostatnio coraz częściej na czarne listy. Zauważyłam także okresowo kilkuminutowe przerwy w działaniu serwera (mam monitor na ciągłość online, resety były szczególnie aktywne przez kilka dni - praktycznie co pół godziny pady down/up, hosting tłumaczył się atakiem na infrastrukturę sieciową, problem podobno został natychmiast usunięty poprzez blokady hostów, które ataki przeprowadzały). Oczywiście ma to konsekwencje w działaniu poczty, otrzymuję coraz więcej zwrotek z 550-JunkMail rejected. Hosting proponuje mi dedykowany numer IP. Na swojej przestrzeni mam 1 instalację CMS + ok. 100 kont pocztowych + ok. 5 tys adresów e-mail subskrybentów newslettera (adresy aktywne, regularnie konserwowane) którego wysyłkę realizuję via rozszerzenie zainstalowanie na back-endzie (Joomla!).

1. Czy mylę się przypuszczając, że bez rozwiązania źródła problemu po stronie serwera (wirusów na innych stronach na serwerze współdzielonym) taki IP prędzej czy później TAKŻE znajdzie się na black-indeksie pomimo że moja instalacja J! i przestrzeń dyskowa będzie wolna od malware??? Całą powierzchnię regularnie skanuję i monitoruję.

2. Czy przy bazie ok. 5 tys maili lepiej wysyłkę newslettera realizować przez usługę zewnętrzną, czy można bez obaw korzystać z rozszerzeń cms-a? Czy jest jakaś różnica czy korzystam z jakiegoś mailchimpa czy z własnego dystrybutora? Newsletter wysyłamy zazwyczaj 1 raz w tygodniu (są to informacje o imprezach literackich, książkach, projektach kulturalnych), czy wysyłanie takiej liczby maili może wpływać na reputację w spamlistach?

Pozdrawiam, dziękuję za wszelkie wskazówki, Agnieszka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Roothek

Może w jakimś rozszerzeniu cms'a jest dziura i jest rozsyłany spam. Przez to ip może trafiać na listę. Jeżeli być spokojna o wysyłkę, to proponuję wykorzystać zewnętrzne rozwiązanie.

Edytowano przez Roothek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Winna wszystkiemu jest najprawdopodobniej Joomla! poprzez brak zabezpieczeń antyspamowych. Zerknij czy kod templatek nie jest czasem naruszony i czy do środka skryptu coś Ci nie weszło. Najlepiej zleć to hostingowi bądź komuś doświadczonemu by usunął wirusy ze strony plus zabezpieczył witrynę.
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

 

1. Czy mylę się przypuszczając, że bez rozwiązania źródła problemu po stronie serwera (wirusów na innych stronach na serwerze współdzielonym) taki IP prędzej czy później TAKŻE znajdzie się na black-indeksie pomimo że moja instalacja J! i przestrzeń dyskowa będzie wolna od malware??? Całą powierzchnię regularnie skanuję i monitoruję.

 

I tak i nie. W praktyce na ogół z prywatnym IP nie ma problemów, problemy ustępują ALE zdarza się, że niektórzy (mi ostatnio tak Yahoo) walą całymi blokami i można niewinnie oberwać.

 

 

2. Czy przy bazie ok. 5 tys maili lepiej wysyłkę newslettera realizować przez usługę zewnętrzną, czy można bez obaw korzystać z rozszerzeń cms-a?

 

 

Można bez obaw we własnym zakresie ale uprzednio się do tego mocno przygotowując (SPFy, DKIMy, IP, etc.). Łatwiej i czasami z lepszymi rezultatami będzie uywając coś zew. ale przy większych bazach potrafi to kosztować całkiem sporo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

I tak i nie. W praktyce na ogół z prywatnym IP nie ma problemów, problemy ustępują ALE zdarza się, że niektórzy (mi ostatnio tak Yahoo) walą całymi blokami i można niewinnie oberwać.

 

 

 

Można bez obaw we własnym zakresie ale uprzednio się do tego mocno przygotowując (SPFy, DKIMy, IP, etc.). Łatwiej i czasami z lepszymi rezultatami będzie uywając coś zew. ale przy większych bazach potrafi to kosztować całkiem sporo.

 

To fakt Yahoo ostatnio przegina i wycina całe bloki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Podobnie hotmail (live, M$),

 

ITK4J0h.png

 

dla IP, który jest pusty, nieużywany od co najmniej 5 lat (jeżeli nie w ogóle).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×