Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
SteelGrain

VPS i DNS (Hosting DNS)

Polecane posty

Krótka piłka:

 

Posiadam wykupiony VPS na webh. Mam też u nich "hosting DNS". Chciałbym postawić na VestaCP kilka stron (mniej lub bardziej na własny użytek), ale mam odwieczny problem z konfiguracją DNSów. Z dwa lata temu poradziłem sobie na DA, korzystając z IP serwera + FreeDNS::42. Teraz chciałbym uczynić ponownie, ale wykorzystując ten właśnie "hosting DNS".

 

Byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Gubię się już w tym. Strony mi działają, ale przez to całe zamieszanie mam problemy na intoDNS oraz z eximem na serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podaj nazwę domeny i więcej info jak ten hosting dns u nich działa. Pomógł bym ale za mało info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

VPS + DirectAdmin

 

nietuzinkowy.pl / ns1.nietuzinkowy.pl / ns2.nietuzinkowy.pl

 

Jak skonfigurować by móc działać na jednym IP, na swojej własnej domenie? Ewentualnie wykorzystując FreeDNS::42 (lub własnego dostawcę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak. Wszystko już raczej dobrze skonfigurowałem, przynajmniej zerkając na test pingdoma, ale nie potrafię sobie poradzić z rekordami glue. Nie wiem z czym to się je, bo myślałem, że powinno to wyglądać tak:

 

domena.pl. NS ns1.domena.pl.

domena.pl. NS ns2.domena.pl.

ns1.domena.pl. A IP

ns2.domena.pl A IP

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W strefie powinno być tak jak napisałeś.

 

Ale musisz jeszcze u rejestratora (tam, gdzie kupiłeś domenę) w panelu dodać rekordy Glue (że ns1 to IP xx, ns2 to ip yy) i wtedy będziesz mógł ustawić takie NSy dla domeny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×