Skocz do zawartości
Chevrette

Ciekawostka o hostingu MyDevil.net

Polecane posty

Mam dla Was pewną ciekawostkę, dotyczącą hostingu MyDevil.net oraz z pewną społecznością.

 

Od jakoś od 7 lat bawię się w "wirtualne państwa", które działają w oparciu o darmowe oprogramowanie dostępne w internecie (Wordpress, MyBB, SMF, etc.), ewentualnie jeśli ktoś jest programistą, to tworzy własne.

 

Obecnie są 3 największe takie wirtualne państwa, które hostuje... właśnie MyDevil.net

Te 3 mikronacje (bo tak to się właściwie nazywa) wytwarzają 90% treści w ciągu całego miesiąca dla całej aktywności polskiej sceny mikronacji. Gdyby MyDevil nagle i nieoczekiwanie zakończył działalność, to razem ze sobą pogrzebał by dorobek polskich wirtualnych państw, aktywnie budowany od 1998 roku przez dziesiątki ludzi.

 

Ot taka ciekawostka ode mnie, którą ostatnio wypatrzyłem.

 

Konkretnie MyDevil hostuje następujące polskie mikronacje:

1. Republikę Bialeńską

2. Księstwo Sarmacji

3. Królestwo Dreamlandu

4. Mandragorat Wandystanu

 

Można wyGooglać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wbrew pozorom mimo że są to dość małe społeczności to skala rozbudowania platformy np. Sarmacji jest imponująca. Gdyby MyDevil padł to by nic się nie stało - uwierz że backup istnieje, zbyt wiele merytorycznie jest to warte dla niektórych użytkowników. Przenieśli by się w inne miejsce i tyle ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się obecnie, jakby tu zachęcić osoby o pewnych zainteresowaniach do wspólnej zabawy oraz jak do nich trafić?

Oczywiście, mam już sprecyzowany target pod względem osobowości i wieku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mówisz o przekonaniu ludzi do uczestnictwa w jakiś mikronacjach? - czy inna "zabawa", bo tak napisałeś w temacie nie na temat :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To niestety zbyt trudny temat - całą polską społeczność to zaledwie kilkaset osób. Nowi najczęściej pojawiają się na tydzień i kończą swoja przygodę. Osoby które "piastują" wysokie funkcje, naprawdę kochają tą zabawę to obecnie gatunek na wymarciu. Daj sobie spokój, nie zachęcisz ludzi do czytania wymyślonych ustaw/spotkań/sejmów/senatów/rad//wojen/paktów/fikcyjnego życia społecznego - trzeba być naprawdę "zdrowo walniętym na tym punkcie".

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×