Skocz do zawartości
ukozik26

PROXMOX - import qcow2

Polecane posty

Witam serdecznie.

Chciałbym się Was poradzić, ponieważ nie mam już pomysłów.

Mam obraz maszyny wirtualnej, która wcześniej stała na KVM uruchomionym na CentOS. Postanowiłem potestować system zawarty w tytule tematu i moje pytanie brzmi, w jaki sposób taką maszynę mogę zaimportować do proxmoxa?

 

Pozdrawiam, Łukasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po prostu zgrywasz plik dysku qcow na matke, nazwe dysku ustawiasz tak jak masz w konfigu proxmoxa dla danej vm, bootujesz i powinno smigac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy mógłby ktoś jeszcze podpowiedzieć mi w jednej kwestii? Mianowicie chodzi o to:

Podczas instalacji proxmox'a, tworzy na dysku dwa storage: local i local-lvm.

- local: 100GB

- local-lvm: (w moim przypadku 1,7TB, ponieważ zainstalowany jest na dysku 2TB)

Obraz udało mi się podmienić w momencie, kiedy dodałem nowy storage, z dodatkowego dysku (/mnt/hdd2)- wtedy, podczas tworzenia maszyny, na tym dysku utworzył się obraz maszyny (qcow), który mogłem zamienić na interesujący mnie plik.

Gdzie w takim razie mam szukać obrazu maszyny, jeżeli tworzę ją na dysku, na którym zainstalowany jest proxmox- bez montowania dodatkowego dysku?

W /dev/pve/ mam tylko: @vm-100-disk-1, które prowadzi mnie do /dev/+dm-6

Gdzie są tworzone obrazy, jeżeli maszyna tworzona jest na dysku lokalnym? (W /var/lib/vz nie ma)

 

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W 2 ostatnich wersjach proxmoca namieszali tymi lvm - mi sie to osobiscie nie podoba i instaluje wszedzie wersje 3.4 gdzie pliki dyskow sa normalnie przechowywane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×