Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
Zardzewiały

[OVH][VPS] Podpięcie kilku domen pod jedno konto WHM/cPanel

Polecane posty

Witam serdecznie. Posiadam świeżego vpsa w OVH i widzę po opiniach innych oraz po własnej męce że się nie doczekam pomocy.

Potrzebuję wskazówki jak dodać kilka domen przetransferowanych wcześniej i utrzymywanych w OVH (rozgłoszonych, widocznych już na świecie że są na DNSach OVH) pod jedno konto założone w panelu WHM.

Czyli założyłem już konto w panelu WHM, zalogowałem się na to konto w cPanelu i teraz za pomocą "Domeny dodatkowe" chcę dodać kilka domen utrzymywanych w OVH.

Otrzymuję komunikat błędu dla mnie niezrozumiały:

"Niestety, domena wskazuje już adres IP, który wydaje się nie używać serwerów DNS skojarzonych z tym serwerem. Przenieś domenę na te serwery nazw albo poproś administratora o dodanie jednego z serwerów nazw do /etc/ips.remotedns i dodaj odpowiednie wpisy A na tym zdalnym serwerze nazw."

 

Przy transferze domen OVH automatem nadał jakieś swoje serwery DNS ale mi to pasuje, zostawiłem tam tylko minimum wpisów jak NS, MX, A, CNAME-y typowe jak mail,www,ftp. Rekord A wskazuje na moje VPSowe IP, poczta działa dla jednej z domen.

 

Może to jest jakaś drobnostka, nie wiem przystawiło mnie.

 

Ponieważ robię to dla osoby jeszcze mniej obeznanej to musi zostać tak:

* cPanel i konto cpanelowe (bo użytkownik umie to obsługiwać)

* zarządzanie domenami/rekordami DNS poprzez OVH Web Manager

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten czerwony kolor to po co? Ślepi jesteśmy? // Edit: dzięki

 

OVH nie ma obowiązku ci pomagać w takich problemach - to jest usługa root gdzie zajmujesz się administracją w własnym zakresie lub zatrudniasz adrminiastatora.

 

Komunikat błędu dokładnie ci opisuje jakie kroki należy podjąć.

 

Niestety nie ma możliwości zarządzania z poziomu cPanel wpisami na serwerze DNS OVH. Do takich rzeczy potrzebujesz własnego serwera DNS.

 

Opcjonalnie // Możesz również zarządzać nimi z poziomu cloudflare i pluginu do cpanel żeby niepotrzebnie nie stawiać serwera DNS (więcej korzyści niż sam DNS - optymalizacja, CDN).

 

W czym masz problem bo nadal nie widzę pytania?

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Racja, panelu WHM a nie WHT, poprawiłem. Tu jest WHT forum.

cPanel & WHM, po prostu z VPSem zamówiłem cPanel.

 

No to właśnie nie rozumiem komunikatu "Przenieś domenę na te serwery nazw". Przecież OVH "przeniosło" te domeny co je chcę dodać w cPanelu na swoje DNSy wpisy są, mam do tego dostęp w Web Managera, nawet tyle sami z OVH mi potwierdzili że jest dobrze skonfigurowane.

 

Mam inne hostingi (a nie VPSy) ale tam właśnie jest taka sama sytuacja czyli tak naprawdę mam konto hostingowe ale założone poprzez WHM (przez admina firmy hostingowej), loguję się do cPanelu i dodaję domeny bez żadnych kombinacji.

 

Czyli jak to rozumieć - to jest ograniczenie samego OVH? Bo mogę na jednym koncie podpiąć jedną domenę (ale nie więcej) i mam poprzez cPanel możliwość edycji rekordów DNS, zakładania skrzynek pocztowych itp standardowe czynności.

 

Problem: nie mogę dodać więcej niż 1 domeny do tego konta cPanelowego. Mam 5 domen, jak założę 5 osobnych kont to do każdego dodam po 1 domenie (która staje się automatycznie domeną główną).

Pytanie: co zrobić żeby mając VPSa w OVH za pomocą środków/narzędzi z OVH móc dodać więcej niż 1 domenę do konta cPanelowego (Domeny dodatkowe/Addon domains)

 

// Wolałbym jak najprościej i za pomocą tego co oferuje OVH bo ktoś inny będzie tym operował później i jak mu jeszcze dorzucę jakieś kolejne serwisy to słabo to widzę. No BINDa też mu nie zostawię bo w ogóle zejdzie :-)

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, zacznijmy od początku. Czyli masz nowego VPSa w OVH na którym zainstalowałeś cPanel i WHM oraz kilka domen utrzymywanych w OVH na ich serwerze DNS?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za zainteresowanie, opiszę dokładnie, możliwe że przyda się innym.

Tak jest. W OVH zakupiony VPS łącznie z licencją cPanel (bo ci co obsługują/będą to obsługiwać znają cPanel), jest w OVH taki pakiet Centos+cPanel.
Przetransferowane zostały domeny czyli już są utrzymywane na serwerach DNS firmy OVH (nsXXX.ovh.net, dnsYYY.ovh.net).
Zakupiłem w OVH roboczą domenę typu 'mojadomena.ovh' żeby mieć ją jako główną domenę do poźniejszej konfiguracji, też jest skonfigurowana i osadzona na ww. DNSach.
Za pomocą WHM (WebHost Managera) założyłem konto główne 'mojekonto' gdzie domeną główną jest 'mojadomena.ovh', w ustawienia wybrałem nielimitowana liczba domen dodatkowych.
Zalogowałem się do cPanelu za pomocą tegoż wcześniej utworzonego konta 'mojekonto', widzę znajomy ładny cPanel z opcjami typu 'Domeny dodatkowe'.
Chcę dodać tutaj domeny dodatkowe np. domena01.pl domena02.pl itd
Dodaję domenę dodatkową typu 'domena01.pl', nie udaje się z komunikatem
"Niestety, domena wskazuje już adres IP, który wydaje się nie używać serwerów DNS skojarzonych z tym serwerem. Przenieś domenę na te serwery nazw albo poproś administratora o dodanie jednego z serwerów nazw do /etc/ips.remotedns i dodaj odpowiednie wpisy A na tym zdalnym serwerze nazw."

Spodziewałem się uzyskać znany mnie i tym co to będą używali efekt, czyli po dodaniu kolejnych domen mam je na 1 koncie cPanelowym (na 1 loginie) i odkładaja mi się one kolejno w taki sposób (ścieżka zmyślona):
/home/mojekonto/public_html/domena01.pl/
/home/mojekonto/public_html/domena02.pl/
...

 

Dodam jeszcze że w WHM-ie zmieniłem na próbę DNSy na te firmy OVH (nsXXX.ovh.net, dnsYYY.ovh.net).

(Home » Server Configuration » Basic cPanel & WHM Setup » Nameservers)

Ale nie działa ani na tych ani na innych co były domyślnie ustawione po zakupie VPS-a (vpsNNNNN.ovh.net, sdnsNN.ovh.net). Restartowałem zawsze usługi i cały serwer oraz zakładałem konto główne od zera po każdej zmianie.

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

OK, nie znam cPanela od tej strony ale wychodzi na to że musiałbyś albo odpalić serwer DNS na tym swoim VPS i tam konfigurować domeny, lub zastosować się do komunikatu błędu i dodać w pliku /etc/ips.remotedns te serwery DNS z OVH i w panelu OVH ustawić rekord A tych domen na IP twojego VPSa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, sumarycznie dobrze radziliście, mnie przystawił ten komunikat zrozumiany jako że coś źle jest z DNSami albo że mam zmodyfikować serwer DNS do którego nie mam dostępu.

 

ROZWIĄZANIE:

(zgodnie z założeniami czyli bez użycia serwisów zewnętrznych, bez stawiania BINDa, za pomocą tego co jest, jak najprościej)

 

1. W panelu WHM
Home » Server Configuration » Tweak Settings

zakładka 'Domains', opcja 'Allow Remote Domains' na 'On'
Allow creation of parked/addon domains that resolve to other servers (e.g. domain transfers) This can be a major security problem. If you must have it enabled, be sure not to allow users to park common Internet domains.

ALBO

 

2. W panelu WHM
Home » IP Functions » Configure Remote Service IPs
zakładka 'Remote Name Server IPs'

Users are permitted to add addon or parked domains only with nameserver IPs in this list.
tutaj wstawić adresy IP (nie nazwy!) serwerów DNS na których są te domeny

 

Źródła:
https://www.web24.com.au/tutorials/dns-error-while-adding-a-parked-domain-in-whm

https://forums.cpanel.net/threads/ips-remotedns.36423/

Edytowano przez Zardzewiały (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Zardzewiały za to rozwiązanie. Bardzo mi pomogło dodać domeny na swoje konto domowe w Cpanelu,

gdzie jak się nie mylę miałem ten sam błąd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×