Skocz do zawartości
vsx

Serwer dedykowany pod serwery gier oraz aplikacje JAVA - oferty

Polecane posty

Witam,

za mniej więcej dwa miesiące będę potrzebował serwera dedykowanego. Głównie do pracy, do deployowania prostych aplikacji webowych. Chciałbym również postawić 5 serwerów gry CSGO na ticku 128, 32sloty. Jakiego dedyka potrzebuje pod takie przedsięwzięcie? Sprawdzałem oferty eco.atman, datahouse.pl i ovh, ale na tych ostatnich wszyscy psioczą :(

Jakiej konfiguracji sprzętowej potrzebowałbym pod taka liczbę serwerów oraz jakiego łącza? Jak mniemam jeśli chodzi o łącze to będzie to jakieś 100mbps ale ceny łącz symetrycznych są kosmiczne. Dlatego też musiałbym zdecydować się na jakieś z ograniczonym transferem. Teraz pytanie - ile tego transferu? Czy 7TB miesięcznie wystarczy?

 

Z góry dziękuje za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

 

Sprawdziłeś może ofertę SDC? Ja obecnie mam tam serwer pod quake live (kilka instancji) i serwer się praktycznie nudzi. Póki co wziąłem najtańszą opcję ECO z procesorem i3.

 

W wyborze pomógł mi również 7-dniowy okres testowy za 30 zł, który nie zobowiązuje do niczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SDC (sprintdatacenter) jest bardzo stabilne o ile nie potrzebujesz ochrony przed DDoSami.

 

Co do OVH to oni są tak wielcy że parę osób narzekających na tym forum to mały procent klientów. Nie twierdzę że jest to idealna firma ale serwery dedykowane ma stabilne. Można by rzec że dopóki nie zaczną się problemy sprzętowe to jest skała.

 

Przy serwerach dla CS jednak zalecał bym jakiś antyDDoS, Hosteam był by dobrym wyborem, OVH również gdyby nie ping.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprintdatacenter (pomylilem ze slaskdatacenter) jest w Olsztynie z tego co widze. Jak z pingami? I tutaj po razk olejny pojawia sie pytanie, czy 10TB transferu wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

W OVH sporo się pozmieniało i faktycznie działa to naprawdę dobrze.

Spotkałem się z problemami z "Public Cloud", aczkolwiek nie ma do czego przyczepić się w przypadku serwerów dedykowanych czy chmury prywatnej.

W przypadku ofert zagranicznych dobrą ofertę serwerów dedykowanych ma Hetzner i tam też support działa sprawniej niż kiedyś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o OVH to też nie mogę się przyczepić. Jedynym mankamentem to ostatnio problem z dostępnością Public Cloud, który ostatnio jest mi często potrzebny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprintdatacenter (pomylilem ze slaskdatacenter) jest w Olsztynie z tego co widze. Jak z pingami? I tutaj po razk olejny pojawia sie pytanie, czy 10TB transferu wystarczy?

 

Co prawda nie jest to reprezentatywny wynik, bo podaje ping jaki mam z północy Norwegii ale:

- SDC: 71 ms

- Atman: 66 ms

 

Ludzie na serwerze, któy stał w Warszawie mieli zazwyczaj 10-15 ms (Ci z Warszawy). Obecnie mają po 23-27 ms (ale bardzo stabilny).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko prosiłbym o zaproponowanie konfiguracji i potwierdzenie, czy 7 lub 10TB transferu jest wystarczające?

 

Dziękuje wszystkim za liczne odpowiedzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze tylko prosiłbym o zaproponowanie konfiguracji i potwierdzenie, czy 7 lub 10TB transferu jest wystarczające?

 

Dziękuje wszystkim za liczne odpowiedzi.

 

Wydaje mi się, że 7TB wystarczy spokojnie. Na moim serwerze przy 3ch instancjach quake live i 16 slotach na każdym, przy obciążeniu w godzinach 8 rano do godziny 2 rano transfer miesięczny nie przekraczał 500 GB.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×