Skocz do zawartości
kolorek1

Zmiana adresu panelu plesk

Polecane posty

Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie w plesku mogę zmienić adres ip z portem (domyślny) na moją domene skierowaną już na vpsa ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mógłby mi ktoś powiedzieć gdzie w plesku mogę zmienić adres ip z portem (domyślny) na moją domene skierowaną już na vpsa ?

 

Masz więcej adresów IP przydzielonych czy tylko jeden? Odrobinę nie rozumiem co dokładnie chcesz zmieniać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wykonasz niestety chyba że po API pod konkretna aplikacje. A co tobie przeszkadza port? Jak chcesz nie przez SSL bo masz błąd certyfikatu możesz użyć portu: 8880

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a przez htacces tego nie da rady zrobić?

 

To nie do końca wygląda tak prosto jak się wydaje. Przypisując domenę lub sub-domenę do panelu można wskazać by posiadała własną powierzchnię w której można teoretycznie umieścić wspomniane rozwiązanie. Tylko że port 80 czy 443 jest z góry zarezerwowany dlatego wymuszenie czegoś takiego spowoduje mały bałagan. Dalej idąc czysto teoretycznie można wymusić w konfiguracji inny port dostając się do niej przez SSH ale to nic nie zmieni bo dalej to będzie jakiś port. Wskazanie portu 80 czy 443 spowoduje że każda domena będzie otwierała panel zamiast właściwej strony. Cały czas rozmawiamy o apache ale sam panel plesk działa w oparciu o proxy. Tylko w taki sposób można wymusić działanie panelu gdy np padnie obsługa www z powodu jakiejś nieprzewidzianej sytuacji. Nie bez przyczyny ktoś wymusza obsługę panelu zarządzania usługą na bazie innego portu jak obsługa typowego www.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×