Skocz do zawartości
TheMegaCherry

VPN na serwerze VPS - pytanie

Polecane posty

Witajcie,

 

Posiadam VPS'a z Windowsem, loguje się na niego po przez wbudowany program w Windowsie "zdalny pulpit" i wszystko ładnie się łączy.

 

Gdy zainstalowałem na tym VPS'ie pewny program firmy świadczącej usługi VPN i się zacząłem łaczyć z daną lokalizacją to nagle tracę połączenie z moim zdalnym pulpitem.

 

Domyślam się, że łącząc się z VPN'em na VPS'ie zmienia się IP tego VPS'a i dlatego zrywa mi połączenie ze zdalnym pulpitem i nie mogę się z nim ponownie połączyć.

 

Zatem teraz pytanie jak to zrobić, bym mógł się łączyć na VPS'ie z VPN'em ale żeby nie zrywało mi połączenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Najprościej to połączyć się do tego samego VPNa i połączyć się do zdalnego pulpitu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mFilmy.com

Nie rozumiem :P co mi to da? Raczej mojego problemu nie rozwiąże.

To, że będziesz miał połączenie poprzez VPN do zdalnego pulpitu - tak jak opisałeś to w pierwszym poście :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nawiązanie połączenia VPN zmienia zapewne trasę domyślną (0.0.0.0), przez co tracisz połączenie. Najbardziej optymalną metodą byłoby skonfigurowanie połączenia VPN na poziomie systemu operacyjnego i edycja na poziomie protokołu IPv4 opcji o nazwie: "Użyj domyślnej bramy w sieci zdalnej" poprzez odznaczenie tej opcji. Wtedy mógłbyś już za pomocą tablicy routingu samodzielnie kształtować ruch - co ma lecieć, którym interfejsem (bramą).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×