Skocz do zawartości
master.tilk

Pytań kilka przed konfiguracją

Polecane posty

A że doprosiłem się dostanę kolejny serwer vlan już po konfigurowane system stio i teraz pytanie jak tym programistą utrudnić życie,

wybór prosty o system na pokładzie centos 7 64bit, jako panel directadmin.

teraz się zastanawiam czy budować DA z obsługą NGINX i nie używać apache? gdyż na jednej maszynie z apache wiecznie coś źle :)

 

dane maszyny intel xeon E5-1620

pamięć ram 24GB

4 dyski 1TB

 

co koledzy spece w branży poradzą by nie mieć za wielu problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Spoofy

Jak bardzo nie lubisz Apache'a to możesz spróbować Nginx'a, ale jak coś będzie potrzebować obsługi rewrite to możesz się zajechać. Lepiej zrobić Apache + Nginx proxy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

właśnie czytałem o proxy ale nie do końca z tym htaccess jest że go potrzeba w nginx tez idzie ustawić myślę o tym by na listę próśb do szefa napisać http://danginx.com/ że chce ten dodatek :) testował ktoś to

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Może niech lepiej szef zainwestuje w administratora ? :)

 

Przecież w DirectAdmin jest natywne wsparcie dla reverse proxy które można dowolnie dostosować...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

patrys Dzięki :) za podbudowę mnie a tak na poważnie jak byś kolego przeją to co ja przejąłem po poprzednim adminie to tak jak ja piwo byś pił fajki palił i się wku........ bo to co zastałem było kpiną brak monitorowania UPS'ó sięć jako tako działająca bez vlanów itp, obecnie wszystko napędzam mikrotikami + dołożone pełne monitorowanie wszystkiego nawet więc admin jest jaki jest na razie nie narzekają, ogólnie jestem sieci-owcem więc słaby ze mnie admin :)

ale nie wstydzę się przyznać a tym bardziej zadać pytanie na forum bo wiem i się zgodzę że wiedzę na pewno posiadacie większą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To się możemy dogadać :P Ty mi mikrotika zrobisz a ja tobie serwer ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a pytanie inne

bo konfiguruję i wygrzewam serwer, możecie mnie naprowadzić na konfigurację napiszę co chciałbym osiągnąć.

 

ns1.hosting.pl , ns2.hosting.pl oraz kolejne dnsy ns3.hosting-dwa.pl, ns4.hosting-dwa.pl
mogę sobie dołożyć :) w konfiguracji DA nie oszaleje

do dyspozycji mam 8 adresów IP

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dokładać możesz ale po co całe dns trzymać na jednej maszynie ?

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dokładnie, ksk - po to są różne adresy żeby rozpraszać je geograficznie. Pomijając kwestię że przy mniejszej ilości stron stawianie serwera DNS nie ma kompletnie żadnego sensu - lepiej użyć darmowych typu cloudflare niż stawiać niepotrzebną kolejną usługę na serwerze.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

chodzi o to że chcę wydzielić :), ale jak mówicie że nie to nie :) bo mam 2 serwery działające pod różnymi DNSami, i chciałem sobie życie ułatwić mam zmieniać wszystkie domeny i nowe DNSy podawać ehh czyli kolejna nocka :D

Edytowano przez master.tilk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

2 serwery działające pod różnymi DNS - trochę nie rozumiem czy piszesz to o czym ja myślę.

 

Jeżeli ma to mieć to sens to łatwiej jest skorzystać z chmury (lub zwykłych tanich VPS) i podstawić np. 2-4 serwerów DNS w różnych strefach geograficznych (muszą być całkowicie niezależne od siebie) - inna konfiguracja nie ma kompletnie żadnego sensu. Teoretycznie nie mogą znajdować się nawet w jednym DC nawet jeżeli dostarczają ci je inne firmy.

 

Kolejna nocka ... zawsze można przecież importować wszystkie wpisy DNS i je przenosić - kilku dostawców ułatwia takie migracje.

 

Nie wiem ile masz stron na serwerze - ale jeżeli nie wiele to pobaw się w cloudflare, zawsze masz darmowy dns o uptime praktycznie 100%, firewall który jakieś tam boty zawsze zatrzyma + pewną podstawową optymalizację twoich stron, ssl (ale to trochę "pseudo" rozwiązanie więc lepiej użyć letsencrypt.org) no i oczywiście odciążenie twojego serwera ponieważ treści statyczne serwowane są z serwerów CDN zamiast z twoich.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Na jednym serwerze jest to bez sensu. Lepiej zrobić cluster DNS z jakimś VPSem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×