Skocz do zawartości
vundo

Lokalizacja serwisu z ogłoszeniami erotycznymi

Polecane posty

Cześć, mam pytanie - czy polskie prawo zezwala na funkcjonowanie serwisów z ogłoszeniami erotycznymi (np. Roksa) na serwerach zlokalizowanych w Polsce? W sumie nie wiem czy to działa na granicy prawa. Ciekawi mnie jak to rozwiązali właściciele tych serwisów, bo tak jakby - oni nic złego nie robią. Dziewczyny w sumie też nie... ja bym osobiście nie marudził gdyby powstał taki serwis na moim serwerze.

 

Są nawet "szemrane" serwisy z ogłoszeniami, gdzie można kupić leki na receptę od prywatnego człowieka, zaprosić koleżankę do siebie na noc itp - ale te na pewno są off shore.

 

A jak to jest za granicą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kuplerstwo – zachowanie polegające na ułatwianiu innej osobie uprawiania prostytucji. Najczęściej przybiera formę udostępnienia lokalu, ułatwianie kontaktu klientów z prostytutkami (doprowadzanie, wskazywanie adresu). W Polsce kuplerstwo stanowi przestępstwo, o ile jest dokonywane w celu osiągnięcia korzyści majątkowej. Przestępstwo kuplerstwa określone jest w art. 204 § 1, a także § 3 i 4 Kodeksu karnego i zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności (lub karą od roku do 10 lat pozbawienia wolności, jeśli osoba prostytuująca się jest małoletnia lub uprowadzona za granicę). Kuplerstwo łączy się z sutenerstwem (czerpaniem korzyści majątkowych z cudzej prostytucji) - art. 204 § 2 w zw. z § 1. Kuplerstwem często w języku potocznym błędnie nazywa się stręczycielstwo (i na odwrót).

 

 

Tyle w teorii ;) - w praktyce pewnie serwery za granicą i odpowiednie zapisy w regulaminach (przerzucanie odpowiedzialności) ;). Prostytucja jest legalna w Polsce więc problemu raczej nie widzę. Takie portale służą publikacji ogłoszeń, a nie ułatwianiu prostytucji. Raczej trudno się doszukiwać takiej interpretacji ponieważ kierowca taxówki potencjalnie również ułatwia prostytucję - chyba nie było jeszcze w polsce takiej sprawy, ten przepis nie interpretuje czym jest ułatwianie uprawiania prostytucji. Sutenerstwo jest nielegalne ale w przypadku takich portali zakładamy że jak ktoś chce to się ogłasza i robi to legalnie :) ale to temat pewnie dla jakieś kancelarii niż rozważania na forum.

Edytowano przez Gość (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość patrys

Projektowanie takich serwisów konsultuje się z kancelariami prawnymi, a nie forum ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Projektowanie takich serwisów konsultuje się z kancelariami prawnymi, a nie forum ;)

Sam nie projektuję, ani nie interesuję się za bardzo. Za cieńki bolek ze mnie. Zaciekawiło mnie to, w szczególności serwisy z ogłoszeniami prywatnymi ze wszystkich możliwych kategorii. Masakra.

Zresztą, chodzi o moralność. Nie mógłbym handlować bronią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość nrm

Cześć, mam pytanie - czy polskie prawo zezwala na funkcjonowanie serwisów z ogłoszeniami erotycznymi (np. Roksa) na serwerach zlokalizowanych w Polsce?

 

Tak, zezwala (a w zasadzie to nie zabrania).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×