Skocz do zawartości
Desavil

iCash.pl - Jakiś przekręt?

Polecane posty

Witajcie.

 

Serwis iCash.pl co kilka dni wysyła wiadomości e-mail z ofertą, propozycją współpracy. Nie wiem, czy inne firmy również spotkały się z wiadomościami od nich?

 

Reklamuje się jako "Wystarczy się tylko zarejestrować i skonfigurować konto, bez zbędnych formalności." - co już wzbudza pewne wątpliwości.

 

Postanowiłem w końcu odwiedzić ich serwis i pierwsze wnioski jakie się nasuwają:

- iCash sp. z o.o. <- spółka, która nie istnieje (dowód: http://www.krs-online.com.pl/?p=6&look=iCash+sp.+z+o.o. )

- Regulamin (https://icash.pl/documents/regulamin-icash-pl-ogolne-warunki-wspolpracy.pdf ) ma zaledwie 3 strony, pisany taką czcionką, że spokojnie można by całość zmieścić na 1-1,5 strony. I to firma oferująca pośrednictwo finansowe?

- Brak jakiegokolwiek adresu spółki, numeru KRS, kapitału zakładowego <- tych danych brakuje zarówno na stronie, w regulaminie jak również wiadomościach e-mail (do czego prawo zobowiązuje).

- Poważna firma uważa kontakt za pomocą komunikatora Gadu-Gadu jako właściwą?

 

Sprawą trzeba chyba zainteresować US, KNF, UOKiK.

Radzę uważać.

 

Pozdrawiam!

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witaj, na obydwu moich e-mailach z dwóch różnych działalności także otrzymuję ten spam. Wysłali raz ofertę na obydwa e-maile, zignorowałem. Wobec tego dziś już są kolejne dwa. Chętnie podpiszę się pod skierowaniem sprawy do UOKiK.

 

Sama firma budzi spory niepokój, chociażby ze względu na regulamin czy kontakt na GG.

 

Oto regulamin precyzujący wszystkie warunki współpracy między partnerem a icash.pl :D

 

https://icash.pl/documents/regulamin-icash-pl-ogolne-warunki-wspolpracy.pdf

Edytowano przez Suspect121 (zobacz historię edycji)
  • Upvote 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również otrzymałem kilka razy ofertę, co dziwne pod każdym ktoś inny się podpisuje, całkiem sporo mają tych "Account Manager serwisu..."

 

Kto na zdrowy rozum zaczyna z taką ofertą nie mając załatwionych wszystkich formalności dot. działalności.

Edytowano przez matthewk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dostałem, ale będę miał się na baczności. Dzięki, bo niedługo będę szukał jakichś SMS Premium. Zobaczymy, czy za jakiś czas pojawią się informacje o tej "spółce" (póki co w cudzysłowie). Brak opinii, czegokolwiek, jak na roczną domenę to trochę dziwne.

Edytowano przez KeeX (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy forum webhostingtalk.pl!

Dziękujemy za zainteresowanie naszym serwisem!

Jak było wspomniane, wszelkie formalności z naszej strony zostały dopełnione i mogliśmy wystartować. Ostatnie kwestie formalne rozwiązane będą na dniach i nie stanowią przeszkody.

Nasza ekipa ma duże doświadczenie z podobnymi projektami w internecie i postawiliśmy na maksymalną prostotę, w odróżnieniu od konkurencji.

Z naszą ofertą mamy ambicję dotrzeć do wszystkich wartościowych zarabiających w internecie, stąd nasze wiadomości na Waszych skrzynkach. Jeśli ktoś otrzymał zdublowaną propozycję - przepraszamy. W natłoku maili mogło się zdarzyć, niemniej cieszymy się, że maile zostały dostrzeżone.

Co do form komunikacji - dostosowujemy się do naszych partnerów, a wielu z nich preferuje GG. Jeśli ktoś jednak woli pocztę mailową (wspolpraca@icash.pl) czy telefon (58 776 40 25) - również zachęcamy do kontaktu!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szanowni użytkownicy forum webhostingtalk.pl!

 

Dziękujemy za zainteresowanie naszym serwisem!

 

Jak było wspomniane, wszelkie formalności z naszej strony zostały dopełnione i mogliśmy wystartować. Ostatnie kwestie formalne rozwiązane będą na dniach i nie stanowią przeszkody.

W takim razie podajcie KRS do tej waszej spółki.

 

Poza tematem czy w Polsce można bez uprzedniej rejestracji nazwać dzialalność używając skrótu sp. z o.o.? Wydaje mi się że jest to legalne tylko po wpisie do KRS jako spółka z.o.o.

 

// Wysłałem kilka zapytań w różne miejsca :)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj bronić iCash, bo tez mnie spamowali, ale spółka z o.o. może działać odrazu po podpisaniu umowy spółki nie mając krs ani nawet nipu. Tylko wtedy powinna posługiwać się nazwa z dodanym "w organizacji". Nadanie KRSu czasem trwa sporo czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Pokuć

Z tego co widze po mapie to firma znajduje sie w kamienicy w centrum Gdyni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie chce tutaj bronić iCash, bo tez mnie spamowali, ale spółka z o.o. może działać odrazu po podpisaniu umowy spółki nie mając krs ani nawet nipu. Tylko wtedy powinna posługiwać się nazwa z dodanym "w organizacji". Nadanie KRSu czasem trwa sporo czasu.

no sporo.. kilka dni, i nip kolejne kilka. Nie przesadzajmy, ale cały proces da się zamknąć w max kilkanaście dni.

W urzędach nadal szału nie ma, ale sporo się zmieniło na przestrzeni ostatnich lat. W organizacji mogą działać pół roku. Ale przed pierwszą transakcją już musza mieć nip, więc muszą się nim pochwalić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Firma" niczego się nie uczy...

 

Pomimo przesłania jakiś czas temu wiadomości, że nie chce się już otrzymywać od nich więcej korespondencji, nadal wysyłają wiadomości e-mail z ofertą oraz propozycją skorzystania z ich oferty...

 

Jeszcze jedna wiadomość i wkraczam na drogę sądową na podstawie przesyłania niezamówionej informacji handlowej. No ile można.

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, dlaczego przestaliśmy otrzymywać powiadomienia wątku i umknęły nam dalsze odpowiedzi.

 

Jeśli ktoś mimo prośby otrzymuje niechcianą korespondencję, prosimy o kontakt. Zawsze reagujemy od ręki na prośby, ale mamy tak dużą bazę partnerów, że coś mogło umknąć.

 

Odnośnie wątpliwości co do sytuacji prawnej spółki (wtedy byliśmy sp. z o.o. w organizacji - co jest w 100% zgodne z prawem) - wystarczy wejść na naszą stronę https://icash.pl/ i zweryfikować dane ze stopki z danymi KRS https://ems.ms.gov.pl/krs/wyszukiwaniepodmiotu?t:lb=t

 

W razie kolejnych pytań czy wątpliwości zapraszamy do kontaktu: wspolpraca@icash.pl

Edytowano przez iCash.pl (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×