Skocz do zawartości
Ryszka

Kei - pechowo wolny serwer?

Polecane posty

Witam serdecznie wszystkich,

 

Chciałbym się podzielić opinią i problemem na temat serwera współdzielonego Kei. Nie znalazłem otwartego wątku więc postanowiłem założyć nowy.

 

Otóż nie wiem czemu - firma wydaje mi się po poszukaniu informacji w Internecie jednym z liderów mam czasem straszliwe lagi.

 

Strona, w której nie ma żadnego zapytania do bazy, a jest praktycznie samo drukowanie content'u potrafi generować się raz na kilka przeładowań > 1 sekundę. Przeważnie strona ta generuje się ułamek sekundy ( < 0.01) ale są takie zawirowania.

 

Nie mówię już o tym co dzieje się w momencie gdy jest klika zapytań. Czas generowania potrafi wzrosnąć do nawet > 9 sekund w krytycznym przypadku. Zazwyczaj ta strona generuje się także ułamek sekundy ale co mi z tego skoro są takie cyrki...

 

Kolejny peszek: load serwera według PHP potrafi przekroczyć nawet 40. Czy to normalne?

 

I aby nie było: mam hosting na HitMe. Tam zero problemów z wydajnością.

 

Czy ktoś inny miał problemy z Kei?

Edytowano przez Ryszka (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to szeptanka, a tak wygląda, to strasznie nieudolna :). Jak faktycznie masz problem z szybkością działania konta to pisz do supportu kei a nie błazenada na forum! Rozumiem jeszcze jakieś fora o CS itp. ale tutaj to raczej odwrotny efekt do zamierzonego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Jeśli to szeptanka, a tak wygląda, to strasznie nieudolna :). Jak faktycznie masz problem z szybkością działania konta to pisz do supportu kei a nie błazenada na forum! Rozumiem jeszcze jakieś fora o CS itp. ale tutaj to raczej odwrotny efekt do zamierzonego.

 

Raczej nic nie wiadomo mi o jakichś marketingach tego typu. Zresztą po co mielibyśmy oczerniać kei na forum publicznym? Nie ma co zaczynać jakichś sporów, które nie przyniosą żadnego efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mnie poniosło :) Ale ten temat/post jest według mnie bez sensu. Jeśli mam jakieś problemy to w pierwszej kolejności zwracam się do usługodawcy a nie wylewam żale na forum/forach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że może paść taka odpowiedź.

Uściślę jednak. Nie ja jestem ściśle właścicielem konta na Kei - jestem jedynie programistą i mam do niego dostęp.

Głupio mi więc pytać nie znając detali konta.

Z właścicielem będę miał kontakt dopiero w weekend czyli odpowiedź od Kei dostanę pewnie najszybciej w następnym tygodniu.

Postanowiłem więc napisać na forum i mam nadzieję wielkiego grzechu nie popełniłem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Może mnie poniosło :) Ale ten temat/post jest według mnie bez sensu. Jeśli mam jakieś problemy to w pierwszej kolejności zwracam się do usługodawcy a nie wylewam żale na forum/forach.

 

Tu się mogę zgodzić, ale z drugiej strony osoba mało techniczna czasami sama próbuje dojść do problemu bądź zmienia serwer bo ważne aby działało.

 

Dla autora. Na pracę skryptu na serwerze ma wpływ wiele czynników i przez forum raczej ciężko cokolwiek wywróżyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak myślałem, że może paść taka odpowiedź.

Uściślę jednak. Nie ja jestem ściśle właścicielem konta na Kei - jestem jedynie programistą i mam do niego dostęp.

Głupio mi więc pytać nie znając detali konta.

Z właścicielem będę miał kontakt dopiero w weekend czyli odpowiedź od Kei dostanę pewnie najszybciej w następnym tygodniu.

Postanowiłem więc napisać na forum i mam nadzieję wielkiego grzechu nie popełniłem...

 

Jednak trochę grzechów się znajdzie ;)

 

- Co to za aplikacja?

- W czym napisana?

- Łączy się to z bazą danych?

- Może łączy się z bazą na zewnętrznym serwerze?

- Masz cokolwiek w aplikacji co ładuje jakieś zasoby z zewnętrznego serwera?

- Konto hostingowe jest puste, czy może są tam jakieś już strony/aplikacje(patrz limity serwerów współdzielonych)

- Masz dostęp do logów HTTP lub logów PHP? Co w nich jest?

 

Najlepiej uzyskać pomoc u dostawcy, a jak już szukasz pomocy na forum to dostarcz jak najwięcej szczegółów, żeby ktoś mógł Ci pomóc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uściślę jednak. Nie ja jestem ściśle właścicielem konta na Kei - jestem jedynie programistą i mam do niego dostęp.

W Panelu Klienta Kei.pl można dodawać role użytkowników. Proponujemy skontaktować się z właścicielem konta i poprosić go o dodanie Twojego adresu e-mail. Dzięki temu będziesz mógł zgłaszać tickety i kontaktować się z naszym działem technicznym.

 

Więcej informacji o rolach użytkownika jest tutaj: https://www.kei.pl/pomoc/role-uzytkownikow

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Jednak trochę grzechów się znajdzie ;)

 

- Co to za aplikacja?

- W czym napisana?

- Łączy się to z bazą danych?

- Może łączy się z bazą na zewnętrznym serwerze?

- Masz cokolwiek w aplikacji co ładuje jakieś zasoby z zewnętrznego serwera?

- Konto hostingowe jest puste, czy może są tam jakieś już strony/aplikacje(patrz limity serwerów współdzielonych)

- Masz dostęp do logów HTTP lub logów PHP? Co w nich jest?

 

Najlepiej uzyskać pomoc u dostawcy, a jak już szukasz pomocy na forum to dostarcz jak najwięcej szczegółów, żeby ktoś mógł Ci pomóc.

 

Aplikacja w PHP. Nie gra jednak kompletnie roli co to, ponieważ tak jak pisałem czasem samo drukowanie tekstu zajmowało ponad sekundę. Nie łączę się z jakimikolwiek zasobami zewnętrznymi w tym przypadku. Na tym koncie znajduje się jeszcze WP, na którym jednak obecnie mało kto siedzi. Podpiąłem ostatnio Google Analytics i sprawdziłem - jest ok. 8 wejść dziennie. W logach nie ma żadnych błędów.

 

W Panelu Klienta Kei.pl można dodawać role użytkowników. Proponujemy skontaktować się z właścicielem konta i poprosić go o dodanie Twojego adresu e-mail. Dzięki temu będziesz mógł zgłaszać tickety i kontaktować się z naszym działem technicznym.

 

Więcej informacji o rolach użytkownika jest tutaj: https://www.kei.pl/pomoc/role-uzytkownikow

 

Nie wiedziałem o takiej opcji. Na hostingu Kei siedzę już jakiś miesiąc (tyle czasu piszę tą aplikację) <- od początku miałem problemy z wydajnością. Postanowiłem kupić coś wczoraj u konkurencji i to nie hosting shared, ponieważ w momencie udostępnienia aplikacji przewiduję spory load i nie chciałem strzelać sobie w stopę lub co najmniej ryzykować.

 

O dziwo serwer Kei znacznie przyśpieszył po moim temacie na forum - można by powiedzieć, że jest tak jak być powinno. Trochę jednak za późno. Po przeniesieniu aplikacji na nowy serwer ta w krytycznym momencie przyśpieszyła grubo ponad 100x (mówię o stanie przed poprawą wydajności).

 

Nie będę pisał gdzie kupiłem serwer i jaki, bo ktoś uzna to znowu za jakąś "szeptankę".

Jak ktoś nie chce wierzyć w to, że faktycznie miałem problem to nie musi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ja jestem ściśle właścicielem konta na Kei - jestem jedynie programistą i mam do niego dostęp.

 

Z właścicielem będę miał kontakt dopiero w weekend.

 

 

 

Aplikacja w PHP. Nie gra jednak kompletnie roli co to, ponieważ tak jak pisałem czasem samo drukowanie tekstu zajmowało ponad sekundę.

Postanowiłem kupić coś wczoraj u konkurencji i to nie hosting shared, ponieważ w momencie udostępnienia aplikacji przewiduję spory load i nie chciałem strzelać sobie w stopę lub co najmniej ryzykować.

 

Po przeniesieniu aplikacji na nowy serwer ta w krytycznym momencie przyśpieszyła grubo ponad 100x (mówię o stanie przed poprawą wydajności).

 

Właśnie ma wielkie znaczenie co to takiego nawet patrząc na zależność dotyczącą ilości "drukowania tekstu" o której wspominasz lecz w obliczu nikłej wiedzy dla czytających jest to wróżenie z tz fusów.
Usługa współdzielona na dedykowaną aplikacje? słabo to widzę co jedynie również może świadczyć jak słabo wygląda sama aplikacja w odniesieniu do zasobów. Jest takie powiedzenie ilu "programistów" tyle różnych błędów lecz dwa główne zawsze te same brak wiedzy lub nieodpowiednie środowisko.
Kei ma naprawdę fajne usługi, doskonale podzielone jeżeli chodzi o wydajność ale warto zawsze się zastanowić nad właściwym ich wykorzystaniem.
Miłego dnia :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×