Skocz do zawartości
Gość thetox

konfiguracja połączenia

Polecane posty

Gość thetox

Mam router TL-WR740N i ostatnio zakupiłem wzmacniacz sygnału

https://www.morele.net/access-point-8level-wrp-300-wireless-n300-2t2r-repeater-router-1xwan-lan-1xlan-wrp-300-659808/?reviews_page=1&tech_page=1

 

jak to połączyć? dobrze? jedno z drugim

Czy ten wzmnaczniacz musi być połącozny z routerem po kablu?

Czy tylko się wtyka w gniazdo od pradu i wystarczy coś skonfigurować?

Edytowano przez thetox (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie musi być podłączony po kablu, natomiast przy połączeniu bezprzewodowym z routerem prędkość przez repeater bedzie co najmniej 2 razy mniejsza do routera z nie mówiąc już o stabilności. Generalnie jak masz możliwość to zdecydowanie lepiej podłączyć repeater kablem i ustawić go w tryb access point :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podłącz kablem jeżeli masz tylko taką możliwość, bo WiFi z samego routera jest mało stabilne, a co dopiero takie powielane z repeatera.
Ustaw tryb AP na tym urządzonku jak podłączysz kabelkiem i będzie to fajnie działało, myśle że tak jak byś chciał.
Ogólnie mam taki sam patent w domu, natomiast zamiast reapetera używam zwykłego najtańszego routera linksysa, który robi jako acces point, a do tego rozszrzenie portów RJ45 do 8, zamiast 4 tak jak mam to w podstawowym routerze na ADSL2 :)
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

A poleci ktoś dobry AP? Mam obecnie TD-W8951ND z jakąś antenką pół metrową :)

 

2 piętra wyżej po skosie już jest 1 kreska. I teraz nie wiem czy mocniejszy AP czy antenkę dowalić jakąś jeszcze lepszą :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I teraz nie wiem czy mocniejszy AP czy antenkę dowalić jakąś jeszcze lepszą :)

Żeby można było po głowie się nią bić? :)

Kabel i postawić drugi router.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Żeby można było po głowie się nią bić? :)

Kabel i postawić drugi router.

 

Znaczy no ten router robi tylko za AP i nie wiem czy coś o silniejszym sygnale nie kupić czy jest w ogóle bo ten jest dość stary.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Sama większa antena w tym ruterze nie poprawi Ci komfortu pracy z siecią WiFi. Pamiętaj, że urządzenie które się podłącza do tego WiFi też musi mieć na tyle "dobrą" antenę by wysyłać swoje dane do AP. Proponuję Ci spojrzeć na UniFi od Ubiquiti: https://www.ubnt.com/unifi/unifi-ap/ Dwa takie urządzenia połączone ze sobą po WiFi i będziesz zadowolony ;) Wiem, do najtańszych rozwiązań to pewnie nie należy ale wartych inwestycji na pewno. Podepniesz, ustawisz i zapomnisz, gdzie je powiesiłeś :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×