Skocz do zawartości

Polecane posty

Witam Serdecznie,
Chciałbym uzyskać od was opinie, lub co poprawić ze stroną internetową firmy, która wykonałem.
Zlecenie rodzinnie, także nie ma tutaj budżetu który mogę podać. Interesuję mnie najbardziej zaplecze techniczne również do oceny, a nie sam wygląd i działanie strony. Chodzi mi o prędkość działania strony itd.
Co naprawić, co poprawić, co się nie podoba. Jestem w zupełności otwarty na krytykę.

Adres strony: http://www.b-moto.pl
Pozdrawiam.

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Predkość strony głównie to prędkość łącza vps?
Co zrobić aby wyświetlała się szybciej, u mnie nie widzę aż tak długiego czasu oczekwiania na stornę, 10 sekund to od cholery długo czasu...:o

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak jest w cache przeglądarki to 2,61 sekundy. A jak nie to prawie 10. Największym problemem jest to zdjęcie:

http://b-moto.pl/wp-content/uploads/2016/09/KIN_7502-kopiuj.jpg

które wczytuje się 8,52 sekundy, ale nie ma się co dziwić zajmuj 6mb i jest rozdzielczości 4k w ogóle jest ono skompresowane?

 

PS. Footer wygląda jakby go ktoś jeszcze nie skończył.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie jest skompresowane, bo chciałem zachować jego rozdzielczość i jakość, a myślę, że mogłoby to mieć znaczenie.
Jak zadziałać, żeby nie stracić na jego jakości, a żeby je skompresować, bo faktycznie no 6mb moze sie troche wgrywac... :)
Co poprawić w footerze, chodzi Ci o tego facebooka, czy o coś innego?

P.S Na tym zdjęciu jestem ja :D !

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli dużo użytkowników przegląda stronę na monitorze 4k to rozdzielczość zostaw, a jak nie to fhd wydaje mi się maks dla zdjęć na stronę. Co do kompresji to kompresja na poziomie 70-75% potrafi bardzo odchudzić zdjęcie, a dodatkowo człowiekowi ciężko będzie powiedzieć czy jest kompresowane czy nie bez zestawienia go z oryginałem.

Poza tym pomyślałeś o telefonach? Tak gigantyczne zdjęcie nie dość że zjada transfer to jeszcze zabija przeglądarkę. Może i 6MB gdy mamy do dyspozycji 4GB transferu nie jest dużo, ale 6MB to ważą całe strony. Poza tym to też zjada transfer serwera.

 

Web to nie druk gdzie im lepsza jakość tym lepszy produkt. Takie zdjęcia nawet w formacie raw mają sens gdy chcesz je drukować lub jeszcze nie wiesz do czego będziesz używał w tedy warto zachować zdjęcie w oryginale takie jakie wypluł aparat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czym najlepiej skompresować takie zdjęcie?
Wydaję mi się, że moją stronę przegląda na razie bardzo mało osób, a co dopiero mówic o uzytkownikach 4k :D
Chociaż ja sam mam 4k monitor, dlatego mi się to zdjęcie tak cholernie podoba na tej stronie głównej, ale masz racje, czas ładowania się strony jest o wiele wazniejszy od mojego samozadowolenia. :)
Dziękuję za tak szybkie podpowiedzi i pozdrawiam serdecznie :) !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja używam i zawsze używałem Photoshopa który ma fajne narzędzia do zapisu grafik właśnie pod kątem optymalizacji dla stron. Czym innym to zrobić nie wiem, nic nie polecę bo nic innego nie używałem, ale myślę że Gimp powinien taką opcję również posiadać.

 

Tutaj masz zdjęcia jakie uzyskałem po kompresji w Photoshopie, jedno w rozdzielczości tej co oryginał, a drugie dodatkowo zeskalowane do fhd.

Org size, 70% (2,3MB) - http://i.imgur.com/x82eawY.jpg

FHD size, 75% (802KB) - http://i.imgur.com/zLAKCOo.jpg

 

z ciekawości jak ogarniesz sobie jakieś inne programy możesz dać znać jakie wyniki uzyskałeś, bo ogarnąć temat i tak musisz bo przyda Ci się to na pewno nie raz, a te zdjęcia co Ci skompresowałem spokojnie możesz użyć.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziekuję bardzo.
Okey wieczorem pobiore gimpa i zobacze jak to tam zadziała.
Ogólnie co do strony jeszcze coś gryzie w oczy? Tak od 0/10 jak ocenisz ją wygląd / techniczne zaplcze?
Pozdroo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Kamikadze

Ten fejsbuk na dole jest w ogóle nieczytelny. Czcionka bez polskich znaków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jaka najlepsza wtyczka na wordpress, żeby dodać właśnie taki element facebookowy?
Albo właśnie do stopki tak jak jest to teraz, tylko żeby ładniej to wyglądało, a najlepiej żeby się wysuwało z boku strony.
Pobrałem kilka takich wtyczek, skonfigurowałem i za cholere to mi nie chciało działać, dlatego poszedłem na łatwiznę i zrobiłem w footerze taki nie ładny ten fb. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logo jest mało czytelne, co do przyspieszenia strony zainteresuj się jakimś CDN. Stronę opartą o wordpress można fajnie przyspieszyć. Najważniejsze jest jednak to byś ogarną sam DNS bo masz mały bałagan co widać w załączniku.

dns-2016-11-15-16-24-13.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usunę po prostu te b-moto.pl - bo te utworzył sam panel vesty, dlatego taki chaos, usunę je po prostu z poziomu panelu, a strona i tak ustawiona na ovhowskie dnsy, wiec powinno wszystko hulać, prawda? :)
Dzieki za podpowiedzi ! |



Jeszcze co do loga, w jakim pliku mogą być podane wymiary jego, bo po prostu sytuacja jest taka, że nie ważne w jakim rozmiarze wrzucam logo do szablonu nadal jest tej samej wielkości, kompresuję obraz do takiego małego rozmiaru i nie wiem za bardzo jak to mogę zmienić, bo faktycznie, małe i nieczytelne.
Na pierwszy rzut oka takich rzeczy jest nie widać, dopiero jak któś zwróci uwagę to widać jak to cholernie przeszkadza :o !

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Logo za chwilkę ogarnę, ale sprawdź proszę jeszcze raz ładowanie się strony u ciebie, czy się poprawiło coś ?
Pozdrawiam.


P.S Dziękuję za odpowiedzi! :D

Edit 1: Gdzie zmienic wielkość tego logo, żeby było tej wielkości jakiej wrzucam zdjęcie, a nie na sztywno zminiejszało do 62x62 ? :o

Edytowano przez kawasaki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Powiększenie loga zwiększy górną belkę, a to sprawi że jeszcze mniej miejsca zostanie na treści na stronie. Sens zwiększenia loga będzie w tedy gdy odkleisz górny pasek od góry przeglądarki, albo będziesz zmniejszał logo w momencie gdy zjedzie się w dół i pasek przyklei się do górnej krawędzi.

 

Dla mnie ten górny pasek jest duży w rozdzielczości 1080 a co dopiero w 720.

Edytowano przez Fizyda (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×