Skocz do zawartości
Jakub Król (Amidamaru6669)

[Ankieta] Usługa automatycznej kopii zapasowej dla ochrony stron

Polecane posty

Hej,

 

mam małą prośbę o uzupełnienie krótkiej ankiety 1f642.png

Tworzymy od jakiegoś czasu rozwiązanie, które ma ułatwić tworzenie zautomatyzowanych kopii bezpieczeństwa stron/aplikacji WWW, ich porównywanie i odzyskiwanie. Pomysł wziął się oczywiście z tego, że sami często czegoś takiego potrzebujemy, wiadomo, czasami coś się zepsuje, zawirusuje... Chcemy mieć "automatyczną pewność", że w razie czego można szybko zauważyć skąd się wziął fail i przywrócić stronę do odpowiedniego momentu.
Tyle tytułem długiego wstępu 1f642.png Jako osoby związane z hostingiem/serwerami, zarówno od strony bycia usługodawcami, usługobiorcami, adminami itp, operujecie często dużą ilością stron, tym bardziej Wasz głos jest dla nas cenny, dzięki za każde info 1f642.png

 

Link do ankiety: https://jakubkrol.typeform.com/to/iKJRJf

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usługa typu https://www.codeguard.com/? Czy mówimy o czymś głębiej integrowane dla dostawców?

 

Głębiej? Przecież codeguard ma dokładnie to co zostało opisane wyżej.

Od strony usługodawcy hostingowego ważny jest backup ale dane przechowane są takie jakie stworzył sam klient, nie inaczej. Więc proces badania zmian jest zbędny ponieważ klient kupuje usługę hostingową a nie statystyki zmian w procesie backup.

Utrzymując powiedzmy 20000 stron gdzie średnio jest to około 15000 klientów wykonanie szczegółowego procesu backup z podziałem na klientów i podziałem zmian + statystyki wiąże się z trzymaniem potężnego zaplecza serwerowego tylko własnie pod backup, nie wspomnę już o storage. Dlatego usługodawcy upraszczają ten proces.

Do użytku prywatnego opierając o tz "głębiej" tworzony backup również bym miał to w nosie, zresztą po prostu mam. Prywatnie bez względu na blogi czy witryny backup oparty jest na FTP z podziałem przechowywania danych w zależności od potrzeb 3 do 7 dni wstecz i tyle. Sporadycznie 14/30.

Przy usługach dedykowanych pod konkretny projekt sprawa wygląda zupełnie inaczej więc jeżeli ktoś oczekuje dodatkowo trybu graficznego używa coś "ala" codeguard lub wspiera się administratorami którzy wykonują proces backup w formie przyrostowej gdzie łatwo wyciągnąć zmiany z samych plików w razie takiej potrzeby.

 

Wracając jednak do rozwiązań typu codeguard to cena samej powierzchni jest wyssana z kosmosu, idąc dalej w internecie jest wiele dostępnych modułów do najczęściej używanych cms które to pozwalają na spore pole do popisu jeżeli chodzi o backup.

 

Wiem, marketing potrafi wiele ale również potrafi mydlić oczy. Jest to moja prywatna opinia. Tyle z mojej strony.

 

Miłego wieczoru.

Tomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej,

 

Po pierwsze wybaczcie, nie miałem ustawionego info o odpowiedziach - już mam ;)

 

@devon - Tak, dokładnie. Ma to wyglądać bardzo podobnie. Efekt jest niemal identyczny, natomiast chcemy się różnić sposobem, w jaki można być powiadamianym, porównywać, szybko znajdywać momenty w których mogły się pojawić niekorzystne zmiany. Do tego szybkie skanowanie w poszukiwaniu exploitów (to póki co plan) ma uzupełnić całość. Czas pokaże, czy okażemy się ciekawą alternatywą :)

 

@SiXwishlist - Dzięki za opinię :) Myślę, że po prostu usługa nie jest skierowana do Ciebie. Żeby było jasna - ja sam przede wszystkim chcę skorzystać z takiej usługi. Wzięło się to z ostatnich ataków na WP - mamy mnóstwo zleceń na przywrócenie działających wersji - backupy z serwerów nie dają rady (z powodów które tutaj podajesz, są oczywiste), a z zewnętrznych usług często są pomieszane i ciężko znaleźć moment gdzie coś się faktycznie zepsuło. Stąd potrzeba czegoś co pokazuje jasno zmiany w każdym pojedynczym pliku, jak i globalnie oraz pozwala przywrócić odpowiednią kopię :)

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×