Skocz do zawartości
MateuszCODE

Internet domowy/Sieć na ok. 2 komputery oraz parę urządzeń telefon,telewizor

Polecane posty

Witam , Mieszkam w Iławie ok 40tyś mieszkańców i w domku jednorodzinnym, Mam problem z firmą ,,Ivendo" gdyż pingi są 27 tak w nocy/80/3500 łącze

5797261896.png

I za to moja mama płaci 45zł mies. Widziałem u innych firm wiele lepsze oferty typu multimedia ale nie podłączają do domków, orange jeszcze nie wiem. Łącze jest uciągliwe gdyż w domu posiadam 3 komputery (2 są używane codziennie) 1 telewizor,Ok 5 telefonów, Upload jest tak słaby że wrzucenie plku ok 1mb to jakieś 1,5 minuty. Pingi często skaczą wiele razy dzwoniłem do nich ale odpowiedź była jedna (,,Wszystko zostało naprawione'') i nadal były pingi. Nie na jakiego dostawce zmienić.

Gość Rafiki

Podejrzewam ,że Twoją jedyną opcja będzie Neostrada.

A jeśli nie przeraża Cię limit transferu danych to pomyśl może o LTE od jakiegoś operatora komórkowego.

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Podejrzewam ,że Twoją jedyną opcja będzie Neostrada.

Na ulicy od ok 5-6 lat jest taka wysepki na chodniku z stęplami "TP (telekomunikacja polska)" orange przejeło TP i myśle że to są światłowody jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Zwróć się do Orange czy taka możliwość techniczna istnieje - skąd mamy wiedzieć co jest u ciebie zakopane pod ziemią. Niekoniecznie taka "studzienka" musi mieć światłowód. Niestety tak to wygląda w małych miejscowościach - jesteś skazany na operatorów którym finansowo opłaca się pociągnąć kabelek do ciebie lub internet mobilny z limitem danych.

// Offtopic Nie wiem jak jest w twojej okolicy ale w moim województwie od kilku lat są programy z UE które finansują "światłowód" do domu (GPON) u niektórych operatorów. Zgłosiłem się - instalacja za 1 zł i umowa na 24 mc. Coraz więcej operatorów realizuje takie programy w mniejszych miastach - poszukaj na rynku czy czasami podobne projekty są realizowane.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Gość Rafiki

Oferta orange "swiatłowód" ma tylko w warszawie...(bynajmniej dotychczas) u Ciebie to pewnie "zwykłe kable miedziane" sprzed 20 lat idą :)

do 20mbps wyciągniesz, brak limit transferów - za tą cenę raczej nic lepszego niż neo nie znajdziesz.

// Offtopic Nie wiem jak jest w twojej okolicy ale w moim województwie od kilku lat są programy z UE które finansują "światłowód" do domu (GPON) u niektórych operatorów. Zgłosiłem się - instalacja za 1 zł i umowa na 24 mc. Coraz więcej operatorów realizuje takie programy w mniejszych miastach - poszukaj na rynku czy czasami podobne projekty są realizowane.

Czy to znaczy ,że za złotówkę pociągną przez cała ulice "światłowód" do mojego domu .... ? :)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Oferta orange "swiatłowód" ma tylko w warszawie...(bynajmniej dotychczas) u Ciebie to pewnie "zwykłe kable miedziane" sprzed 20 lat idą :)

do 20mbps wyciągniesz, brak limit transferów - za tą cenę raczej nic lepszego niż neo nie znajdziesz.

Czy to znaczy ,że za złotówkę pociągną przez cała ulice "światłowód" do mojego domu .... ? :)

Nie wiem jutro myśle że przejde się do orange spytać jak wygląda internet od nich itp

Zwróć się do Orange czy taka możliwość techniczna istnieje - skąd mamy wiedzieć co jest u ciebie zakopane pod ziemią. Niekoniecznie taka "studzienka" musi mieć światłowód. Niestety tak to wygląda w małych miejscowościach - jesteś skazany na operatorów którym finansowo opłaca się pociągnąć kabelek do ciebie lub internet mobilny z limitem danych.

Firma ,,Ivendo'' dostała dofinansowanie na światłowody tylko że w 2014r roku dostali to a ja nadal czekam. Wybudowali na obwodnicy przychodnie to dorazu przeciągneli światłowód a ja muszę jeszcze czekać ok 4lata.

Tylko do Ciebie to nie.

U mojego operatora to wyglądało tak, że kładli światłowód na słupach i do niego podłączali każdy dom (GPON) - nawet jak ktoś nie chce jeszcze korzystać z usług tego operatora, a może w przyszłości się zdecyduje, to wieszali tylko zwinięty kabel na ścianie jego domu (chyba dofinansowanie wymagało "podłączenie" jak największej ilości domów).

Nie sugerowałbym się tym.

Znam przypadek, że światłowód jest wręcz "za oknem" i operator nie chce podłączyć, bo m.in. skończyło się już dofinansowanie w tym rejonie (trwa to już kilka lat).

Edytowano przez Desavil (zobacz historię edycji)

Nie sugerowałbym się tym.

Znam przypadek, że światłowód jest wręcz "za oknem" i operator nie chce podłączyć, bo m.in. skończyło się już dofinansowanie w tym rejonie (trwa to już kilka lat).

No tak ale to bez przesady że wieś obok miasta już ma odnich światłowód

https://www.google.pl/maps/dir/Nowa+Wieś/Zielona,+Iława/@53.6037624,19.5825542,1866m/data=!3m2!1e3!4b1!4m13!4m12!1m5!1m1!1s0x471d422067038a9b:0xe6cd5cdc7486b0d2!2m2!1d19.6024291!2d53.6086144!1m5!1m1!1s0x471d418ffcbbd8b1:0x117d5de31c3106f1!2m2!1d19.5822941!2d53.5999486

nietoć że ktoś płaci za taki internet no z 50zł dla jednych dużo dla jednych mało płaci się za najgorszy szit na świecie chyba nie ma aktualnie gorszego internetu w Polsce. Usługodawca jednym słowem w h*** leci :)

Widocznie ta wieś jest dobrze zabudowana i tam postanowili postawić światłowód :)

Zapytaj się Orange jak to będzie u ciebie dokładnie ulica itd. I jaki internet będziesz mieć osiągalny dokładnie się zapytaj bo powiedzą, że internet 100mb/s ale tak naprawdę w tym obszarze może ci 20mb/s obsłużyć max.

Łezka w oku mi się zakręciła, jak przypomniałem sobie działanie Biedii (14/1) w moim wschodnim miasteczku :)

Człowiek szybko się przyzwyczaja do wygody i setek megabitów :D

Na ulicy od ok 5-6 lat jest taka wysepki na chodniku z stęplami "TP (telekomunikacja polska)" orange przejeło TP i myśle że to są światłowody jeśli się mylę to niech ktoś mnie poprawi

Niezliczone ilości światłowodu tam pewnie leżą.

Ta, i we wszystkich dużych miastach Polski..

Wszystkim się wydaje, że położenie światłowodu to prosta sprawa. No ale tak do końca nie jest :)

Gość Rafiki

Ta, i we wszystkich dużych miastach Polski..

Ciekawe bo w centrum Poznania brak, Krakowa również... chyba ,że to nie są duże miasta.

Ścisłe centrum Poznania, oferta max 10mbps od tp (orange), kraków to samo.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się