Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
infolotnicze

[poczta] Hosting tylko pod pocztę z 2FA

Polecane posty

​Czołem!

 

​Czy jest w ogóle hosting który miałby 2FA na panel i przede wszystkim pocztę (nie sms bo wiadomo, że to koszty są niewspółmierne do zysków z hostingu). Jakiś Google Authenticator czy inne rozwiązania do stosowania wraz ze smarkfonem ;)

 

 

​Zoho mnie ostatecznie zniechęciło. W innym wątku opisywałem problemy, gdzie wszystko ustawiłem jak kazali i chcieli, a nie działa jak trzeba i dochodź tu sam o co chodzi bo wsparcie to tam jest… No jest po prostu. Oczywiscie nie ma co przesadzać z narzekaniem bo to opcja bezpłatna (bo nie darmowa – sprzedaję wszak moje dane) I może na płatnym wsparci ejest lepsze. W każdym razie na jednej domenie 10/10 miałem więc chciałem ustawić na tej drugiej tak samo, a tu proszę - ta z 10/10 ma DKIM w panelu zoho wyłączony, w ogóle go nie ma, a DKIM działa... Wyłączyłem w tej drugiej kulejącej i zadziałało. Rynce opadają.

 

 

​Mam zatem koncepcję by wykupić jakiś hosting, podpiąć pod niego dedykowane IP i obie domeny tam przerzucić jako usługę pocztową. SPF, DKIM, DMARC i powinno być całkiem niezłe kombo.

 

Posprawdzałem sobie mniej więcej i coś jak Hekko najtańszy pakiet plus IP lub Sprint plus IP – Wychodzi coś koło 150zł na rok. Rozsądna cena. Tylko gdzie znaleźć coś podobnego z 2FA?

 

Znacie może takiego usługodawcę czy za te pieniądze to raczej niemożliwe i trzeba się pogodzić ze stanem zastanym?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No pewnie, tylko musiałbym jeszcze znać się na administracji VPS, a ja tylko odpowiadam za znalezienie usługi i pilnowanie by wszystko działało. Hosting ułatwia całą sprawę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Znacie może takiego usługodawcę czy za te pieniądze to raczej niemożliwe i trzeba się pogodzić ze stanem zastanym?

OVH ma 2FA dla panenlu klienta, Google Apps G Suite ma dla każdego użytkownika.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.mzone.uk jakieś 200zł za rok to max więc nikt mi takiego VPS za te pieniądze nie zrobi i nie utrzyma. Dlatego hosting. Maili jest mało - 50 dziennie. A wiecie coś o dhosting? Jest nieco drożej od hekko+IP lub Sprint+IP, ale mieści się w 200zł Jak tam z suportem? Te 2FA to chyba sobie odpuszczę bo widzę, że w tej cenie to gruszek na wierzbie oczekuję.

 

A może coś z zagramnicy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jakieś 200zł za rok to max więc nikt mi takiego VPS za te pieniądze nie zrobi i nie utrzyma.

 

Faktycznie trochę mało.

To mogę Ci zaoferować serwer zarządzany: http://www.pl.mzone.uk/vps/kvm/budget/managed

Jak dorzucisz coś za setup to ustawimy Ci wszystko, musiałbym tylko porozmawiać z administratorem ile tam będzie instalacji z tym 2FA.

Czy to Ci odpowiada?

Edytowano przez www.mzone.uk (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

BasicOne ze spokojem by mi wystarczył. Tam jest na jednej domenie 1 skrzynka i na drugiej 4 więc przestrzeni nie potrzeba. Na dobrą sprawę na 5GB też byśmy się zmieścili. Chodzi tylko o dedykowany IP i ewentualnie to 2FA, ale już się wyleczyłem z tego bo za wysoka poprzeczka jak na mój budżecik.

 

Hekko mam 50+100, Sprint 50 + 84 za hosting i IP i chyba pójdę w tym kierunku. Dam po prostu hasło długie i zagonię ludziska tylko do thunderbirda bez webmaila i już.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będę szczery, mogę zaoferować tylko Basic Three, tam jest do dodania moduł do 2FA.

Nie opłaca się nam przygotowywać dla Ciebie osobnego serwera na niższym pakiecie.

Jest to moja ostateczna oferta, jeśli nie odpowiada, przykro mi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@www.mzone.uk jakieś 200zł za rok to max więc nikt mi takiego VPS za te pieniądze nie zrobi i nie utrzyma. Dlatego hosting. Maili jest mało - 50 dziennie. A wiecie coś o dhosting? Jest nieco drożej od hekko+IP lub Sprint+IP, ale mieści się w 200zł Jak tam z suportem? Te 2FA to chyba sobie odpuszczę bo widzę, że w tej cenie to gruszek na wierzbie oczekuję.

 

A może coś z zagramnicy?

Do tematu nawiązując - polecam dhosting, ip masz wliczone. Pomoc jest świetna, odpisują praktycznie w każdej porze :) - poczta bez zarzutu. Korzystałem ponad 2 lata i nigdy nie narzekałem. Pojawiły się 2 awarie trwające 2-3 godziny jednak zawsze komunikacja była bezbłędna.

 

Osobiście mam teraz strone w czystym HTML więc jako hosting wybieram netlify.com (lub github page) a pocztę mam na protonmail.com (4$ mc za domenę, 2FA będzie za 1,5 miesiąca) + jako serwer DNS bezpłatne Cloudflare. Gsutie od Google ma 2FA na całe konto, kosztuje 4 euro / mc za domenę ale jednak wolę trzymać u "szwajcarów" :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzałem Protona i Tutanotę. Sęk w tym, że mam dwie domeny więc wszystko leci razy dwa z ceną no i na klientach pocztowych to zdaje się nie działa więc byłaby to komplikacja. Obu używam prywatnie w wersji darmowej.

​Ja to wolałbym trzymać u siebie w piwnicy i mieć admina, ale w sumie to teraz niebezpieczne bo można np. przez to nie zostać pą prezidą za wielką wodą ;)

​Zobaczymy chyba to Hekko chyba bo szybko odpisują na zgłoszenia, to zaleta jak coś się sypnie. Sprint po tych ddosach i innych cyrkach jakoś mnie odstrasza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×