Skocz do zawartości
michlop

Serwer dedykowany kimsufi

Polecane posty

Witam,

potrzebuję wydajnego serwera dedykowanego. Myślę nad ofertą kimsufi KS-4C lub KS-5. Proszę o poradę, który serwer będzie wydajniejszy? Ewentualnie czy może ktoś polecić coś w innej firmie w podobnej cenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

jakbym miał kupowac to wybrałbym KS-4C , natomiast za ~150zł netto ciezko Ci bedzie znaleźć coś lepszego

Musisz zwiekszyć swój budżet

 

A, no i pamietaj ze te kimsufi wcale nie sa dobre na dłuższą mete - maja tylko 1xHDD , przez co niezawodność bardzo spada. Warto od razu ogarnąć sobie dość częsty system backupów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego budżetu warianty są tylko dwa.

 

Albo 2x kimsufi, zrobić sobie RAID przez internet (tak, network file system na przykład), a następnie ładnie to sobie zintegrować np. load-balancując na DNS żeby niejako zsumować moc obydwu dedyków, albo dołożyć do najtańszego SYSa (SYS-IP-1) i tam mieć wszystko na jednych blachach.

 

Nic innego się nie opłaca z punktu minimalnego bezpieczeństwa, a zarówno dobrej wydajności i ceny. Jeśli ktoś nie potrzebuje 100% stabilności, tak jak ja, to zawsze zostaje wariant kimsufi + backupy we własnym zakresie, ale masz możliwy przestój jak HDD siądzie, i mówimy tutaj raczej o jego wymianie i ponownej reinstalacji systemu, aniżeli o uptimie samym w sobie. Przy SYS takiego problemu nie masz, zakładając brak pecha w postaci uszkodzenia 2 dysków w tym samym czasie.

 

Ja bym brał 2x kimsufi jak masz ambicje i chcesz to sobie ładnie zintegrować w load-balancing, albo SYS w przeciwnym wypadku.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moja propozycja:


- Dell R610

- CPU 2xE5504 8 rdzeni, 8 wątków

- RAM 16GB

- SATA 2x1T Kontroler RAID PERC6/I 256MB

- dwa redundantne zasilacze


- zlokalizowane w Warszawie

- port 100Mb/s

- bez limitu pobieranych i wysyłanych danych

- pełne zarządzanie serwerem przez iDRAC DELL, zdalny monitor, klawiatura

- możliwość instalacji systemu lub własnej maszyny wirtualnej

- standardowo jeden publiczny IP, każdy kolejny + 10zł od sztuki

- możliwość dokupienia pamięci RAM

- możliwość dołożenia dysków w zależności od wolnych kieszeni w wybranym serwerze, również SSD


CENA 200 zł brutto miesięcznie przy umowie na 12 miesięcy + ewentualne opłaty za dodatkowe IP


Jeśli jest Pan zainteresowany zapraszam do kontaktu info( małpa )robcom.net.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego budżetu warianty są tylko dwa.

 

Albo 2x kimsufi, zrobić sobie RAID przez internet (tak, network file system na przykład), a następnie ładnie to sobie zintegrować np. load-balancując na DNS żeby niejako zsumować moc obydwu dedyków, albo dołożyć do najtańszego SYSa (SYS-IP-1) i tam mieć wszystko na jednych blachach.

 

Nic innego się nie opłaca z punktu minimalnego bezpieczeństwa, a zarówno dobrej wydajności i ceny. Jeśli ktoś nie potrzebuje 100% stabilności, tak jak ja, to zawsze zostaje wariant kimsufi + backupy we własnym zakresie, ale masz możliwy przestój jak HDD siądzie, i mówimy tutaj raczej o jego wymianie i ponownej reinstalacji systemu, aniżeli o uptimie samym w sobie. Przy SYS takiego problemu nie masz, zakładając brak pecha w postaci uszkodzenia 2 dysków w tym samym czasie.

 

Ja bym brał 2x kimsufi jak masz ambicje i chcesz to sobie ładnie zintegrować w load-balancing, albo SYS w przeciwnym wypadku.

 

Z tego co kojarzę, cloudflare oferuje już load balancing z health check :) No i przydałoby się coś trzeciego do takiego clusterka, nawet jakiś vps za kilka zł, co by było quorum i split brain'a się nie dorobić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Serdecznie dziękuję za odpowiedzi, myślę że zdecyduję się jednak na ofertę soyoustart. Teraz jednak mnie ciekawi czy nie lepszym wyborem będzie E3-SSD-1? Cena właściwie ta sama, z tym że na dysku SSD. Jak jest z procesorem, który będzie wydajniejszy? - aplikacja głównie obciąża procesor zapytaniami do bazy.

//Edit
(wziąłbym od razu SYS-IP-1S, jednakże jest niedostępny - wiecie Panowie jak często oferta jest aktualizowana?)

Edytowano przez michlop (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz zbyt dużo plików to wybranie HDD to głupota, SSD to niemal standard dziś ;) Również jeżeli chodzi o SSD łatwiej jest trafić na dysk z "dobrą przeszłością" - może tylko ja nie mam szczęścia ale zazwyczaj dostawałem od OVH dedyki z mocno przepracowanymi HDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak nie masz wymagań powierzchni to SSD będzie zawsze lepszym wyborem. Tyle tylko, że nikt tu nie wywróży czy je masz czy niekoniecznie. IMHO 120 GB+ powinno wystarczyć na naprawdę wiele rzeczy, ale HDD nadal ma wiele zastosowań w przechowywaniu dużych ilości danych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie mi wystarczy dysk 120, a widzę że nawet jest 3x tyle. Widzę iż pojawił się SYS-IP-1S, zatem proszę jeszcze o jedną poradę. Lepszym wyborem będzie SYS-IP-1S z Intel Xeon W3520 2.66 GHz+, czy E3-SSD-1 z Intel Xeon E3 1225v2 3.2 GHz+?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja bym brał 1S ze względu na większy SSD, który może się przydać, i w pewnych zastosowaniach bardziej responsywny CPU. Ale obydwa wybory są dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Mruczek

W3520 ma większy wybór systemów operacyjnych od E3. Przynajmniej tak było jak miałem takie maszyny. Na E3 był tylko ESXi w wersji 5.0. Nie było, ani 5.5, ani 6.0, które były dla W3520.

Edytowano przez Mruczek (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×