Skocz do zawartości
tommysat

Jak rozkręcić stronę internetową?

Polecane posty

Cześć wszystkim ! :)
Mam do Was pytanie, jestem początkującym (trochę bardziej) webmasterem.

Otóż założyłem stronę z darmowymi ogłoszeniami i w jaki sposób mogę ją rozkręcić żeby użytkownicy zaczęli dodawać ogłoszenia i żeby wogóle zaczęli z niej korzystać? Nie chcę robić za bardzo spamu z tą stronką więc są może jakieś inne sposoby, najlepiej darmowe? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Krajowe :)

Gdyby potrzeba było by jakiegoś wkładu, jestem skłonny jakieś "drobne" wydać, tylko na co? I mniej więcej ile? :)

 

 

W reklamę, adwordsy, FB, pozycjonowanie. Z "drobnymi" nic z tego nie wyjdzie, chyba, że serwis jest naprawdę rewolucyjny (i użytkownicy będą polecać jeden drugiemu serwis - dalej). Jeżeli to kalka OLXa to cóż - z nimi nie wygrasz inaczej, niż dobrym serwisem i jeszcze większym budżetem reklamowym (a OLX to pewnie jest liczony w setkach tys. pln miesięcznie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Wydaje mi się że nie jest to "kalka" OLXa też Nie mam zamiaru nawet wygrywać z OLX :) Bo tymi "drobnymi" co oni obracają to nie mam szans :P

W takim razie tutaj mam link http://bit.ly/2ez2zHT i powiedzcie co o niej sądzicie? :)

 

Przede wszystkim to doprowadź tę stronę do jakiegoś ładu i składu bo wszystko się rozjeżdża (najnowszy Chrome):

 

http://screenshot.sh/owq1WHxCx8wyF

 

EDIT: po 5 minutach zaczęło działać poprawnie - ale strasznie "muli". 10 sekund od klika do otrzymania pierwszego bajta przez przeglądarkę - w ten sposób nie zdobędziesz ani jednego klienta ;) Zdecydowanie musisz to zoptymalizować - jak zejdziesz poniżej 300ms to myśl wtedy dopiero o jakiejkolwiek promocji!

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie coś teraz strona chodzi ledwo co :P Puszczałem testowy ruch bo coś mi źle Google Analytics dane pokazywał i to pewnie dlatego że za duży ruch jak na ten początkujący serwer :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

No właśnie coś teraz strona chodzi ledwo co :P Puszczałem testowy ruch bo coś mi źle Google Analytics dane pokazywał i to pewnie dlatego że za duży ruch jak na ten początkujący serwer :)

 

https://www.webpagetest.org/result/161105_2X_G0C/

 

16 / 18 sek załadowanie całej strony. Oj czeka Cię dużo optymalizowania (lub wykupienie szybszego serwera).

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na razie mam zwykły serwer WWW, żaden VPS. W miarę rozwoju ruchu będę przechodzić na lepsze serwery, póki jest prawie zerowy ruch, strona będzie na serwerze WWW

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

Na razie mam zwykły serwer WWW, żaden VPS. W miarę rozwoju ruchu będę przechodzić na lepsze serwery, póki jest prawie zerowy ruch, strona będzie na serwerze WWW

 

Nie potrzeba odrazu VPSa, żeby strona mogła działać przyzwoicie. Przeciętny WordPress bez żadnej optymalizacji u mnie na współdzielonym z ruchem rzędu kilka tys wejść dziennie generuje się zwykle poniżej 200ms. U Ciebie 16 sekund jest absolutnie niedopuszczalne - każdy użytkownik po 3-4 sekundach zniecierpliwiony - zamknie stronę. Nawet kliknięcie w link do rejestracji - wyświetlenie prostego forma - trwa kilkanaście sekund. No weź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No masz rację, trzeba będzie trochę zoptymalizować skrypt :)

Tylko teraz nie wiem co może być problemem, ponieważ strona wcześniej chodziła normalnie, dzisiaj coś zaczęła mulić

Edytowano przez tommysat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Rafiki

U mnie wczytuje sie ok (2 - 3 sek max) cała strona.

 

Po za tym czas generowania skryptu a czas w jakim załaduje sie użytkownikowi cała strona w przeglądarce to przecież dwie różne rzeczy.

 

Co do reklamy, poczytaj trochę o pozycjonowaniu, reklamie na facebooku (stwórz fanpage, dbaj o niego, dodaj swoją strone do najpopularniejszych katalogów z unikalnymi opisami, warto wydać kilka zł na wpisy premium czy katalogi typu onet, gazeta). Prowadzenie bloga w serwisie i tworzenie ciekawych artykułów, niszowych dzięki którym łatwo znajdziesz użytkownika do lektury a zarazem zachęcisz go do korzystania z serwisu.

 

Prócz optymalizacji kodu i szybkości ładowania strony popracuj przede wszystkim nad webusability - po pierwsze i chyba najważniejsze w widocznym miejscu, dużymi literami powinno być "DODAJ SWOJE OGŁOSZENIE" czy coś w tym stylu a tutaj trzeba się doszukać gdzie w ogóle można się zalogować a co dopiero o założeniu konta mówiąc (może warto w ogóle zrezygnować z tego etapu a tworzyć konto z automatu podczas tworzenia wiadomości ?)

Edytowano przez Rafiki (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość l3szcz

Może zadam takie podstawowe pytanie: czy to Twój autorski skrypt czy przeróbka czegoś? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy coś zmieniałeś ale na moim kijowym łączu, dość szybko się załadowała.

 

 

Nie masz szans wygrać z grupą Allegro oraz OLX, możesz jedynie z nimi "współpracować". Multiplatformy są ostatnio bardzo popularne.

Wyciągasz ogłoszenia od gigantów, dodajesz własne, udostępniasz dodatkowe bajery i narzędzia, lepszą wyszukiwarkę i pozycjonujesz. Fakt to dość duży koszt ale zysk też większy.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może zadam takie podstawowe pytanie: czy to Twój autorski skrypt czy przeróbka czegoś? ;)

Nie, to nie jest mój skrypt, zakupiłem go, ale musiałem dokonać wielu zmian w tym skrypcie :)

 

Nie wiem czy coś zmieniałeś ale na moim kijowym łączu, dość szybko się załadowała.

 

 

Nie masz szans wygrać z grupą Allegro oraz OLX, możesz jedynie z nimi "współpracować". Multiplatformy są ostatnio bardzo popularne.

Wyciągasz ogłoszenia od gigantów, dodajesz własne, udostępniasz dodatkowe bajery i narzędzia, lepszą wyszukiwarkę i pozycjonujesz. Fakt to dość duży koszt ale zysk też większy.

Tak, dokonałem kilku drobnych zmian, ale dzięki że mnie poinformowałeś że u Ciebie działa :)

Ogólnie to też nie mam zamiaru konkurować z gigantem Allegro jak i OLX bo po prostu nie mam szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz to rozbujać to stwórz plugin, który będzie migrował aukcje użytkowników z Allegro bądź olxa. Potem pytaj osób, które handlują na w/w portalach czy są zainteresowani migracją swoich aukcji do "nowego systemu", sądzę, że 90% osób na to pójdzie.

Ponadto Twój serwis musi mieć coś, czego nie mają znane serwisy, żeby zachęcić. Może uda ci się coś z tego zrobić, bo Allegro ostatnio wybredne jest na miniaturki ze znakiem wodnym tła zdjęć itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Myślę że mój serwis nie jest wybredny co do zdjęć ze znakiem wodnym jak i tłem zdjęcia :) Myślę że plusem może być to że dodając ogłoszenie można użyć edytora html gdzie też nie zabraniamy np. dodawania odnośników do innych stron. Że tak powiem, jesteśmy "otwarci" :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona ładna nawet ale za długo się ładuje. Spróbuj zoptymalizować jeszcze... albo tą mapę z głównej zdejmij? Trochę pomoże. Strona "o nas" pusta? Wyłącz ją z widoku póki nie ma treści bo trąci troszkę ;)

Klikałem różne kategorie ... Nie masz "stałych" linków kategorii tylko takie potworki:

advel.pl/index.php/pl/1/?search={%22v_search_option_79%22:%22Dom%20i%20ogr%C3%B3d%20-%20%22}


Jakbyś komuś podrzucał linka do kategorii to trochę... zmień na bardziej czytelne może a nie takie poczwarki ;)

Google widzi taki adres: advel.pl/BETA//sitemap.xml i przekierowuje na 404.

 

advel.pl/index.php/pl/1/strona_gowna przekieruj na advel.pl

 

404 advel.pl/index.php/pl/177/nieruchomoci ???

 

Stwórz fanpage i połącz ze stroną. Wrzuć info na grupach ogłoszeniowych o nowej stronie do ogłoszeń :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strone na FB już mamy a Te "potworki" będziemy starali się poprawić, jednak wpisując:

index.php/pl/1/?search={"v_search_option_79":"Dom i ogród - "}

jak i

index.php/pl/1/?search={%22v_search_option_79%22:%22Dom%20i%20ogr%C3%B3d%20-%20%22}

strona będzie się wczytywać bez względu na te "krzaczki" :)

 

A co do błędów 404 zgłosiłem je do usunięcia z wyszukiwarki.

 

Mimo wszystko zapraszamy do rejestracji i dodawania ogłoszeń ! :)

Edytowano przez tommysat (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Będziesz musiał naprawdę wyróżnić się czymś z tłumu wszystkich portali tego typu, wiem ze w ostatnim miesiącu powstały nawet dwa jeden MOTOMI.pl typowo motoryzacyjny i aktywnamarka.pl, który jest stricte przeznaczony dla usługodawców. Moim zdaniem powienieneś zainteresować się również "konkurencją" ;) ale życzę powodzenia widać, że włożyłeś w stronę dużo pracy :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za dobre słowa :P
Cały czas myślę nad czymś czym mógłbym się wyróżnić z tłumu, samemu i bez większych funduszy jest to nieziemsko trudne :P ale ciągle coś działam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×