Skocz do zawartości
assasin

Mail catchall we własnej domenie. Czy da się za free?

Polecane posty

W prokonto.pl mozna dodac swoją domenę,

niestety kazda jedna nazwe trzeba samodzielnie dodawać.

 

Czy jest wogóle jakiś darmowy operator skrzynek zapewniający catchall we własnej domenie?

 

ilość maili, przychodzących (po za spamem) 2-10 tygodniowo

wysyłanych może 1 miesięcznie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Adam Szendzielorz

W prokonto.pl mozna dodac swoją domenę,

niestety kazda jedna nazwe trzeba samodzielnie dodawać.

 

Czy jest wogóle jakiś darmowy operator skrzynek zapewniający catchall we własnej domenie?

 

ilość maili, przychodzących (po za spamem) 2-10 tygodniowo

wysyłanych może 1 miesięcznie

 

Przy przeniesieniu utrzymania domeny do nas otrzymujesz darmowy serwer 1GB z jednym kontem pocztowym i nieograniczoną ilością aliasów - w tym możesz uruchomić dla tego jednego konta pocztowego - catch-all. Serwer jest oczywiście za darmo: https://progreso.pl/domeny/serwer/

 

Edytowano przez Adam Szendzielorz (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catch-all to BARDZO zły pomysł...

Catch-all to doskonały pomysł, szczególnie na prywatnej domenie. Możesz podawać wszystkim dedykowane maile bez konieczności ich tworzenia. Na przykład orange@murgal.pl, albo auchan@murgal.pl czy firmagdziechceszpracowac@murgal.pl

 

W mniejszej firmie też warto. Lepiej, żeby mail trafił do jakiejś wspólnej skrzynki niż wrócił do nadawcy.

 

Problem zaczyna się dopiero w większych organizacjach albo publicznych serwisach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

catch all przydaje mi się głównie w aliexpress by zgarniać bonusy multi acountami

i w grach, by zalozyc dodatkowe konto/a

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catch all kojarzy mi się z tonem spamu, widzę na swoich serwerach ile spamu trafia na nieistniejące konta, nie wszystko da się wyfiltrowac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Catch-all to doskonały pomysł, szczególnie na prywatnej domenie. Możesz podawać wszystkim dedykowane maile bez konieczności ich tworzenia. Na przykład orange@murgal.pl, albo auchan@murgal.pl czy firmagdziechceszpracowac@murgal.pl

 

W mniejszej firmie też warto. Lepiej, żeby mail trafił do jakiejś wspólnej skrzynki niż wrócił do nadawcy.

 

Problem zaczyna się dopiero w większych organizacjach albo publicznych serwisach.

W takim przypadku skazujesz domenę na tz zasyp poczty. Nigdy nie zalecam tego rodzaju zastosowań chyba że jeden adres służy do zbierania poczty śmieci lub przypadkowego błędu. Więc idąc dalej nie wiem czy to taki dobry pomysł chyba że tylko do tego o czym autor wspomniał wyżej ale i tak ma to krótkie nogi ponieważ jeżeli otrzymana wiadomość to jakaś forma aktywacji przez link to taka aktywacja będzie wychodzić z przeglądarki z jednym i tym samym IP. Chyba że jest inna kombinacja w tym temacie.

 

Catch all kojarzy mi się z tonem spamu, widzę na swoich serwerach ile spamu trafia na nieistniejące konta, nie wszystko da się wyfiltrowac.

Dokładnie tak , wszystko zależy kto i co robi z domeną i jak bardzo mu na niej zależy.

 

Co do tematu poszedł bym w zoho bo jest darmowe a opis masz tu na forum.

Edytowano przez SiXwishlist (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na darmowym cba też był niedawno catch all. Jakiś czas temu używałem. Domenę można tam podpiąć jeśli się nie mylę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×