Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
???

Nowy dysk a BOOTMGR na starym

Polecane posty

Witam, Panowie otóż miałem kiedyś taki problem, że kupiłem sobie nowy dysk twardy i zainstalowałem windowsa na nim, przy instalacji sformatowałem partycje "c" starego dysku i sie zainstalowałao wszystko na nowym, ale gdy odłączyłem stary dysk na którym nie było juz windowsa miałem "Brak BOOTMGR" musiałem znów go podłączyć, żeby windows wstał, jak sobie z tym poradzić? bo będę miał identyczną sytuację, że włożę nowy dysk SSD a na starym sformatuje "c" z windowsem i nie chce, zeby bylo tak jak wczesniej, ze jak odłącze znow dysk to nie wstanie windows. Przy instalacji systemu odłączyć HDD? i zostawić tylko SSD? a pozniej podłączyc HDD i dać format tamtej partycji? czy da się w inny sposób to zrobić?

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Naprawa systemu z cd / usb nie działa?

 

Możesz zawsze skopiować zawartość HDD na SSD - robiłem to 3 razy i wtedy wszystko działało ( z tym, że system wstawał o 5razy szybciej )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy działa czy nie ja dopiero zamierzam instalować system na SSD a na obecnym HDD go usunąć. Kiedyś jak zauważyłem ten problem to na nowo postawilem system na nowym dysku bez podpinania starego, a chciałem się dowiedzieć czy możne to zrobić bez odpinania go i bez późniejszych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W przypadku XP i takiego żonglowania dyskami działała mi naprawa systemu z instalacyjnej płyty CD. Ale ten drugi dysk musiał być odpięty. Jak samodzielnie wybrać gdzie ma być BOOT bez odpinania któregokolwiek z dysków - nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Windows 8.1, odepnę dysk a po instalacji podepnę spowrotem innego wyjścia nie mam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odpiąłem dyski i włożyłem SSD, po zainstalowaniu systemu na SSD, podłączyłem dyski HDD i przy bootowaniu wybrałem jako 1 SSD a pozniej sformatowałem dawną partycję "c" i działa.

// info dla potomnych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×