Skocz do zawartości
???

Który wybrać dysk SSD 240GB?

Polecane posty

Witam, mama 3 typy dysków SSD, który był by najlepszy? a może ktoś coś innego poleci?

 

Dysk SSD Patriot Blast 240GB SATA3 (PBT240GS25SSDR) https://www.morele.net/dysk-ssd-patriot-blast-240gb-sata3-pbt240gs25ssdr-766026/

 

Dysk SSD OCZ Trion 150 240GB SATA3 (TRN150-25SAT3-240G) https://www.morele.net/dysk-ssd-ocz-trion-150-240gb-sata3-trn150-25sat3-240g-858705/

 

Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) https://www.morele.net/dysk-ssd-goodram-iridium-pro-240gb-ssdpr-iridpro-240-720767/

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wziął GoodRam, chociaż zastanowiłbym się jeszcze nad Patriot bo ma ciekawe "technologie zaawansowane" tylko trzeba doczytać za co odpowiadają i czy przypadkiem GR też ich nie ma. Jeśli GR ich nie ma to kwestia tego czy są one potrzebne czy to raczej będzie nieużywany bajer.

Nie jestem w stanie dać żadnych sensownych argumentów ani za ani przeciw pozostałym, ale wybrałbym GoodRam raczej, może z powodu że spotyka się raczej dobre opinie o tej firmie. Może to być efekt przekazu podprogowego z różnych recenzji, artykułów i innych dupereli które pewnie w sporej części są sponsorowane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Fizyda

 

Niby na morelach jest praktycznie 100% pozytywów na jego temat jak i "Kupiły: 2463 osoby" a oceny 5 gwiazdek "86,09%" wiec praktycznie oceniają go osoby które kupiły, tak sobie tylko rozumuję.

Edytowano przez ??? (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Podbijam jak kolega wyżej. Weź GoodRam. Na kościach MLC dalej zajedziesz i moją one stabilniejszą kulturę pracy.
Przy okazji GoodRam bardzo świetne dyski robi a z gwarancją w razie czego niema też problemów.

Ewentualnie to moja propozycja, jeśli nie chcesz tego co wyżej, to weź ten - https://www.morele.net/dysk-ssd-crucial-mx300-275gb-sata3-ct275mx300ssd1-963108/

Dyski Cruciala też są bardzo dobre i mają najlepszą cenę w swojej klasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na kościach MLC dalej zajedziesz i moją one stabilniejszą kulturę pracy.

 

Co to znaczy? Nie przeklinają? ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Co to znaczy? Nie przeklinają? ;)

Tak, ale jak ktoś mało wie o SSD to potem się tak wypowiada. Widać kolega nie wie, że SSD też nie pracuje cały czas na pełnej wydajności i po kilku godzinach ciągłego zapis/odczyt wydajność spada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, ale jak ktoś mało wie o SSD to potem się tak wypowiada. Widać kolega nie wie, że SSD też nie pracuje cały czas na pełnej wydajności i po kilku godzinach ciągłego zapis/odczyt wydajność spada.

Nie ważne czy TLC czy MLC bym sprawdził jakie mają TBW (ilość TB zapisu), bo to cię najbardziej interesuje (gwarancja).

 

W każdym razie do PC to bez różnicy i tak tego raczej nie wymęczysz.

 

Poszedłbym w stronę cruciala bo ma PLP (power loss protection). Chyba jako jedyny w przedziale konsumenckim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Krzysiu, też podchodziłem do tego tak jak Ty jednak jest część użytkowników (i to coraz większa), która woli mieć faktyczną, wyższą niezawodność dysku niż gwarancje (czas i nerwy), a dyski z MLC w porównaniu z TLC takimi właśnie są.

 

Odnośnie cruciala się nie wypowiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lokator, ale technologia wykonania nie wpływa ni jak na awaryjność tylko na trwałość, która i tak jest wielokrotnie większa niż zwykły użyszkodnik jest w stanie zmęczyć powiedzmy w 5 lat...

 

Jak SSD ci nie padnie jakoś zaraz po podłączeniu to prawdopodobnie będzie chodzić naście lat:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle napisałem post (byłbym źle zrozumiały), więc poprawie się i przeredaguje (pozbędę śmieci).

Opiszę jedną sytuację nie związaną bezpośrednio z moimi negatywnymi doświadczeniami.

 

Zauważyłem, że mając dysk w podobnym przedziale cenowym mimo stosowanych technologii "ochronnych" bardziej wrażliwe np. na odłączenie zasilania były dyski z TLC niż MLC. Zdarzają się użytkownicy (zazwyczaj młodzież, najczęściej w szkołach), która nagle odcina zasilanie. Chciałem zerknąć jakie konsekwencje niosą za sobą takie działania, więc sprawdzałem smart dysków. W dyskach TLC pojawiły się bsectory, a w MLC nie (a przynajmniej jeszcze nie). Dyski nie przemieliły za wiele danych, miały podobne wartości, czas pracy, ale użytkowanie było takie, a nie inne. Prosiłem znajomego o zerknięcie na smart innych dysków w podobnym środowisku, no i sytuacja miała się podobnie.

 

Wnioski jakie mi się nasuwają: albo dyski MLC w tym samym przedziale cenowym co TLC mają lepsze kontrolery, albo jednak stosowanie takiego, a nie innego rodzaju pamięci również w jakiś sposób wpływa na awaryjność dysków.

Edytowano przez Lokator (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kultura pracy. Trwałość zależna od technologii a nie kontrolera i overprovisioningu. Człowiek może się tutaj wiele nauczyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem Dysk SSD GoodRam Iridium Pro 240GB (SSDPR-IRIDPRO-240) i daje radę ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×