Skocz do zawartości
TheMegaCherry

Wyszukiwarka - jeżeli tak to można nazwać - jak zrobić?

Polecane posty

Witajcie,

 

Może na początku opiszę jak ta "wyszukiwarka" miała by działać.

 

Na mojej stronie znajduje się pole tekstowe gdzie możesz wpisać kod składający się z liter i cyfr.

Jeżeli wpiszesz np.: A0164 i wciśniesz enter to przeniesie Cię na podstronę a0164.html, a jak wpiszesz np.: 6C9364 to przeniesie Cię na podstronę 6c9364.html (oczywiście te podstrony wcześniej stworzę).

Chodzi o to że dany kod będzie przypisany do danej podstrony, a jeżeli ktoś wpisze kod który nie posiada podstrony to przenosi do wcześniej przygotowanej podstrony błędu.

 

Jak to uczynić?

Za najlepszą pomoc czeka pewna nagroda ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne pytanie zadałeś. Nie wiem czego oczekujesz i jak ten plik html będzie generowany. Dodatkowo jakie są swoje umiejętności programistyczne/techniczne.

 

Najprościej stworzyć formularz, który będzie pobierał wpisany ciąg znaków. Następnie go przeformatuje (zamieni małe litery na duże, usunie spacje itp - operacje dowolne), preg_match, str_replace. Kolejny krok to sprawdzenie czy dany plik istnieje: file_exists, jeśli tak to przekieruj header("Location...") jeśli nie wywal błąd lub cokolwiek. Funkcje które podałem to w php. Oczywiście można to stworzyć bardziej profesjonalnie, ale dalej nie wiem czego oczekujesz :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×