Skocz do zawartości
Zinyx

WordPress - okno html

Polecane posty

Witam, jestem początkujący w wordpress i w ogóle w temacie stron.

 

Mam takie pytanie. czy da się zrobić np takie coś. że po najechaniu myszką na np. tekst "kliknij mnie" i kliknięciu na niego wyskoczy nowe okno i wygeneruje się w nim kod html. który umieszczę we wpisie ale ogólnie nie będzie dostępny tylko dopiero po kliknięciu się wygeneruje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to żeby po kliknięciu w button wyskakiwało okno w którym się wykona kod HTML

 

<script type="text/javascript">
function nowe_okno() {
okno = window.open("nowe_okno.html","nazwa_okna","toolbar=no, height=600px, width=800px");
}
function zamknij_okno() {
okno.close();
}
</script>
<button onclick="nowe_okno();">Test</button>
Tak mi działa ale muszę mieć plik "nowe_okno.html" i w nim ten kod HTML
A chciał bym żeby po kliknięciu nie był potrzebny ten plik tylko to sobie generowało z wcześniej wklejonego kodu zdefiniowanego jakoś
Lukam na lokalhoscie i jak mam nowe_okno.html w katalogu wordpress, to jest git, ale jak opublikuje wpis. to już nie jest git.

Bo mi dodaje do adresu /2016/10/29/test/nowe_okno.html a tego katalogu na dysku nie widzę

 

A ręcznie tworzyć katalogi i plik mi sie nie widzi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://stackoverflow.com/questions/29909927/inject-an-opened-window-with-script

 

Nie rozumiem po co sobie utrudniać robotę ale ok.

 

 

 

/2016/10/29/test/nowe_okno.html

Poczytaj o odnośnika bezpośrednich. Zobacz jak działa "./", "/" itp. oraz co się stanie jak podasz pełną ścieżkę. Zdziwisz się :)

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Daj ktoś przykład żeby po kliknięciu buttona w nowym oknie wykonał się ten kod.

 

 

<!doctype html>
<html><head>
    <title>To jest tytuł strony</title>
</head>
<body>
    <p>
        Ten napis zawiera <strong>pogrubiony tekst</strong>
    </p>
</body>
</html>

 

Musi byc jakieś proste rozwiązanie a nawet nie wiem pod jaką nazwą tego szukac...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież masz już proste rozwiązanie w swoim poprzednim poście, które sprawdziłeś, że działa. Uwzględnij tylko uwagi PrecelusMaximus odnośnie ścieżki do pliku. Sprawdź różnicę pomiędzy takimi oto zapisami:

 

okno = window.open("nowe_okno.html",
okno = window.open("http://twojadomena.pl/nowe_okno.html",
okno = window.open("/nowe_okno.html",
okno = window.open("./nowe_okno.html",
okno = window.open("../nowe_okno.html",

Ta wiedza przyda Ci się jeszcze niejeden raz.

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale praktycznie do każdego wpisu będę musiał robić plik... A chciał bym żeby to sobie przeglądarka generowała tymczasowo.

 

Ogólnie jak by już trzeba robić te pliki to znów gdzie w WP ?

Utworzyć sobie katalog np.

mkdir /var/www/html/wp-content/uploads/html

i odwoływać się

okno = window.open("/wp-content/uploads/html/nowe_okno.html","nazwa_okna","toolbar=no, height=600px, width=800px");

??

 

 

Jak mówisz żę się przyda ta wiedza to sobie zobaczę ocb ;)

Edytowano przez Zinyx (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
No ale praktycznie do każdego wpisu będę musiał robić plik...

 

Jeśli kod będzie taki sam to nie musisz. @Piotr GRD pokazał jak to zrobić. W linku wyżej masz linka w którym gość "wstrzykuje" kod do okna ale to może być blokowane przez przeglądarki/antywirusy.

 

 

Ogólnie jak by już trzeba robić te pliki to znów gdzie w WP

 

wp-content/uploads

wp-content/themes/NazwaSzablonu

 

W sumie to nie ma wielkiego znaczenia, równie dobrze możesz w głównym katalogu.

 

okno = window.open("/wp-content/uploads/html/nowe_okno.html","nazwa_okna","toolbar=no, height=600px, width=800px");

 

najbezpieczniej:

window.open("http://adres.pl/wp-content/uploads/html/nowe_okno.html","nazwa_okna","toolbar=no, height=600px, width=800px");

Ale to wyżej jest też dobre.

 

 

 

Musisz sobie utworzyć skrypt PHP w którym wygenerujesz sobie kod który chcesz i otwierać w oknie ten skrypt.

Kolega ma wyżej problem z otworzeniem okna oraz z odnośnikami a nie kodem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolega ma wyżej problem z otworzeniem okna oraz z odnośnikami a nie kodem :)

 

No według mnie to on chce dynamicznie generować kod HTML i otwierać go w nowym oknie. Otwierać okno już umie, bo mu koledzy wyżej pokazali co i jak. Teraz problemem jest to co ma się w tym oknie pokazywać i skąd ma być brane. Przynajmniej tak ja to rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

likufanele chyba rozumie o co chodzi.. Nie wiem czy to się zwie "dynamicznie", weźcie pod uwagę że WP mam aż raptem nie cały tydzień. I jak czytam słowo "skrypt" to dostaje oczu jak tonący koń... Nie znam się na php, js itp. trochę minie zanim się oczytam. Jedynie co na dziś dzień potrzebuję to generowanie tego kodu html w nowym oknie, bez podawania ściezki do pliku z rozszerzeniem *.htm

Kod zawarty by był w wpisie ale nie widoczny dla czytającego, dopiero po kliknięciu buttona otworzyło by się okienko a tam już wygenerowany kod.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak się na tym nie znasz to raczej marne szanse że coś z tego będzie. No chyba że chcesz się tego nauczyć. Wielu uważało mnie po takich słowach za cwaniaka, ale później robiąc coś sami metodami "chałupniczymi", co ich zdaniem "działało" otrzymywali skrypt tak dziurawy, że było więcej strat niż zysku. Coś w stylu: "Sam wylakieruje sobie ten przetarty błotnik sprajem, cholera kolor nie pasuje, zostały zacieki, jest gorzej niż było."

 

"strona dynamiczna" - to taka która pod wypływem jakiś czynników zmienia swoją zawartość. Jeśli za każdym razem kod będzie bez zmian i nie będzie modyfikowany model DOM to będzie to strona statyczna.

 

Jeśli chcesz za każdym razem po wciśnięciu przycisku wyświetlać inną zawartość okna i będzie to ilość niepoliczalna to potrzebujesz jakieś rozwiązania dynamicznego. Bez znajomości chociażby php, nie wiele zrobisz.

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po każdym wciśnięciu buttona ma się pojawiać to samo...

Tyle że w każdym nowym wpisie będzie generować co innego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Możesz w teorii zrobić nową podstronę w WP, użyć innego szablony (WP pozwala na zmianę w szablonach na wybranych podstronach): https://developer.wordpress.org/themes/template-files-section/page-template-files/page-templates/ nigdzie jej nie publikuj i podepnij pod ten przycisk.

 

w katalogu: /wp-content/themes/NazwaSzablonu zrób plik page-CosTam.php dodaj odpowiedni nagłówek -> https://developer.wordpress.org/themes/template-files-section/page-template-files/page-templates/#creating-custom-page-templates-for-global-use reszte masz w tym artykule :)

Edytowano przez PrecelusMaximus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×