Skocz do zawartości
Szymon3

VPS odbiera żądania z losowym opóźnieniem

Polecane posty

Cześć,

napisałem w PHP bota pod Messengera (Facebook), który odpowiada na proste komendy. Przy dużej ilości piszących do niego osób hosting WWW, na którym działał nie wyrabiał, dlatego musiałem przenieść się na coś mocniejszego.

Wykupiłem VPSa i przeniosłem tam aplikację, ale teraz występują dziwne problemy. Po wysłaniu wiadomości na Facebooku, skrypt na VPS odbiera ją z losowym opóźnieniem (kilka sekund do kilku minut albo nawet wcale nie odbiera). Wersja PHP na VPS jest taka sama jak na hostingu WWW, na którym bot działał poprawnie (PHP 5.6).

Jestem nieco zielony w kwestii Linuxa i przyznaję, że mogłem coś źle skonfigurować, chociaż porównując php.ini na obu hostingach to nie różnią się one za bardzo (właściwie wszystkie znaczące opcje są takie same).

Śledziłem logi Apache podczas pisania do bota na fejsie i tak jak wspominałem wcześniej, odbierał wiadomości losowo, z opóźnieniem, bez albo wcale.

W logach błędów Apache nic się nie pojawia.

Spotkał się ktoś z Was może z takim problemem?

Na VPS zainstalowane mam Ubuntu 16.04, SSL z Let's Encrypt.

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to dziwna sprawa, bo wczoraj po napisaniu posta na forum wyszedłem z domu i nic nie robiłem. Późnym wieczorem z ciekawości napisałem do bota i okazało się, że działa normalnie...

Może był problem z DNSami domeny, bo była świeża, chociaż sprawdzałem na różnych stronach czy domena już działa poprawnie i przechodziła testy pozytywnie.

W każdym bądź razie problem sam się rozwiązał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×