Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
ekhm

Poczta z GoDaddy ląduję w spamie

Polecane posty

Witam,

 

Posiadam domenę oraz serwer pocztowy na GoDaddy. Maile które wysyłam za pomocą aplikacji webowej lądują w spamie w takich serwisach jak "wp.pl" czy "o2.pl". Aktualnie dodałem rekord SPF by uwierzytelnić serwer pocztowy dzięki czemu w nagłówkach mam "SPF pass" natomiast widzę jeszcze że DKIM nie ma podpisu i myślałem że tutaj tkwi błąd po czym zauważyłem że wysyłając bezpośrednio ze skrzynki GoDaddy również nie ma podpisu i poczta nie ląduję w spamie. Mam wrażenie że coś jest nie tak z wysyłaniem maili z aplikacji za pomocą smtp przez co te filtry antyspamowe traktują moje maile jako spam.

Jeśli ktoś miał podobny problem to będę wdzięczny za pomoc.

 

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do poprawy rekord txt. Poczytaj o spf.

 

W rekordzie txt mam ustawiony spf na serwer pocztowy(godaddy) oraz drugi rekord wg mnie niepotrzebny z IP serwera na którym stoi aplikacja webowa. Co wg ciebie może być źle?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Maile wysyłasz z adresu ip:

173.201.193.231

A w rekordzie txt masz ip 79.133.210.159

 

 

Maile wychodzą z różnych adresów IP gdyż tak wysyła serwer pocztowy godaddy.

Tak wyglądają moje rekordy txt:

v=spf1 a mx include:secureserver.net ~all

v=spf1 ip4:79.133.210.159 -all

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć to w jeden rekord.

Edit: Według mail-testera wystarczy jeden rekord:

https://www.mail-tester.com/spf/godaddy

Ewentualnie podpytaj ich supportu jak powinien wyglądać aktualny i poprawny wpis.

Edytowano przez behemoth (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To wrzuć to w jeden rekord.

Edit: Według mail-testera wystarczy jeden rekord:

https://www.mail-tester.com/spf/godaddy

Ewentualnie podpytaj ich supportu jak powinien wyglądać aktualny i poprawny wpis.

 

Właśnie ich support średnio ogarnia sprawę i jedyne co mi powiedzieli to bym ustawił taki spf jak mam obecnie czyli:

"v=spf1 a mx include:secureserver.net ~all"

 

Usunąłem ten drugi spf, ale tak było wcześniej i to nie rozwiązuję problemu.

Edytowano przez ekhm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest Twoim problemem:

 

Notowany na SORBS-SPAM

 

 

 

 

Myślisz że jeśli mam współdzielony serwer mailowy to jest szansa by SORBS-SPAM uznał mój adres za no-spam?

 

Z drugiej strony maile wysłane bezpośrednio z klienta webowego godaddy nie ląduję w spamie. Tylko te wysłane za pośrednictwem mojej aplikacji.

Edytowano przez ekhm (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Myślisz że jeśli mam współdzielony serwer mailowy to jest szansa by SORBS-SPAM uznał mój adres za no-spam?

 

Z drugiej strony maile wysłane bezpośrednio z klienta webowego godaddy nie ląduję w spamie. Tylko te wysłane za pośrednictwem mojej aplikacji.

 

Kilka rzeczy o których musisz wiedzieć:

- Jest coś takiego jak x-php-originating-script - jeśli to wskazuje na jakiś plik, część serwerów może to odrzucać

- Są specjalne nagłówki, które dokleja np. PHPMailer do wysłanych przez siebie maili - jeśli nie są one usunięte, część serwerów może to odrzucać

 

Generalnie jest sporo czynników, które mogą wpłynąć na to (poza wyżej wymienionymi), że wiadomość nie dociera tak jak powinna, z samego linku który podałeś wyżej wynika między innymi brak rekordu DKIM oraz to że nie wysyłasz żadnej treści w czystym tekście (poza html'em), za co taki spamassassin kara na dzień dobry, a poszczególni odbiorcy mogą pewne rzeczy karać bardziej lub mniej.

 

SpamAssassin generalnie działa tak, że określasz pewne zasady wedle których wiadomość może być uznana lub nieuznana za spam, możesz sprecyzować treści w mailu które są spamem lub nie lub inne warunki takie jak nagłówki i nadać im odpowiednie "wagi". Po tym jak spamassassin przejrzy całą wiadomość i zsumuje wagi, jeśli suma będzie przekraczała określoną liczbę, wiadomość trafi do spamu lub w ogóle zostanie odrzucona.

 

Akurat samą spamlistą bym się nie przejmował, skup się bardziej na tym żebyś w samym mail-tester miał wynik w okolicach 9.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Kilka rzeczy o których musisz wiedzieć:

- Jest coś takiego jak x-php-originating-script - jeśli to wskazuje na jakiś plik, część serwerów może to odrzucać

- Są specjalne nagłówki, które dokleja np. PHPMailer do wysłanych przez siebie maili - jeśli nie są one usunięte, część serwerów może to odrzucać

 

Generalnie jest sporo czynników, które mogą wpłynąć na to (poza wyżej wymienionymi), że wiadomość nie dociera tak jak powinna, z samego linku który podałeś wyżej wynika między innymi brak rekordu DKIM oraz to że nie wysyłasz żadnej treści w czystym tekście (poza html'em), za co taki spamassassin kara na dzień dobry, a poszczególni odbiorcy mogą pewne rzeczy karać bardziej lub mniej.

 

SpamAssassin generalnie działa tak, że określasz pewne zasady wedle których wiadomość może być uznana lub nieuznana za spam, możesz sprecyzować treści w mailu które są spamem lub nie lub inne warunki takie jak nagłówki i nadać im odpowiednie "wagi". Po tym jak spamassassin przejrzy całą wiadomość i zsumuje wagi, jeśli suma będzie przekraczała określoną liczbę, wiadomość trafi do spamu lub w ogóle zostanie odrzucona.

 

Akurat samą spamlistą bym się nie przejmował, skup się bardziej na tym żebyś w samym mail-tester miał wynik w okolicach 9.

 

Wysyłam maile za pomocą Zend_Mail. Czy da się usunąć część tych dodawanych nagłówków?

 

Rekordu DKIM nie mogę dodać gdyż już kontaktowałem się w tej sprawie z działem technicznym godaddy.

 

Spróbuję dodać jeszcze do maila wersje plain/text.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość

 

Wysyłam maile za pomocą Zend_Mail. Czy da się usunąć część tych dodawanych nagłówków?

 

Rekordu DKIM nie mogę dodać gdyż już kontaktowałem się w tej sprawie z działem technicznym godaddy.

 

Spróbuję dodać jeszcze do maila wersje plain/text.

 

 

Nie znam tego rozwiązania, ciężko powiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×