Skocz do zawartości
mariuszad

Przekierowanie na niebezpieczną stronę

Polecane posty

Witam

 

Mam pytanie odnoście komunikatów z googla. Ostatnio sprawdziłem na http://webconfs.com/google-malware-check.php i mam takie informacje:

Aktualny stan:
Niegroźna
Funkcja Bezpieczne przeglądanie nie wykryła ostatnio szkodliwych treści w witrynie mojadomena.pl.
i ...
Szczegółowe informacje o bezpieczeństwie witryny
Niektóre strony tej witryny przekierowują użytkowników na niebezpieczne witryny, które instalują złośliwe oprogramowanie na ich komputerach, np. ist-keine-schan.de.
W zasadzie nigdy nic takiego nie zauważyłem (jak również 60 innych użytkowników strony) mimo iż bardzo często odwiedzam stronę. Żaden antywirus nie zgłaszał problemów ja również nigdy nigdzie nie zostałem przekierowany. W logach serwera www ist-keine-schan.de w ogóle nie występuje.
Przeszukałem zawartość plików w katalogu z systemem cms na której stoi stronka poleceniem:
# ack 'ist-keine-schan.de'
Nic. Przekodowanie nazwy na Base64 i ponowne przeszukanie też nic nie dało.
Sprawdziłem w phpmyadmin całą bazę mysql pod kontem frazy jak wyżej i też nic nie znalazłem.
Macie może jeszcze jakieś pomysły jak pozbyć się tego przekierowania ?
Pozdrawiam
Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ist-keine-schan.de to prawdopodobnie tylko przykład. Jeśli na tej swojej stronie pozwalasz na dodawanie treści przez użytkowników, to bardzo prawdopodobne jest, że ktoś wrzucił linka do jakiejś strony, która potencjalnie może być "niebezpieczna".

 

Jak cię to tak bardzo nurtuje to znajdź w bazie wszystkie linki i sprawdź je wszystkie jakimś skryptem/API, które ci powie czy dana strona jest "niebezpieczna".

 

Może być też tak, że kiedyś były takie linki na twojej stronie ale już ich nie ma. Google nie jest zbyt szybkie jeśli chodzi o aktualność swoich danych.

 

Generalnie, nie przejmowałbym się tym zbytnio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie masz wordpressa przypadkiem?

 

Joomla 3.6.2

Jak cię to tak bardzo nurtuje to znajdź w bazie wszystkie linki i sprawdź je wszystkie jakimś skryptem/API, które ci powie czy dana strona jest "niebezpieczna".

 

Może być też tak, że kiedyś były takie linki na twojej stronie ale już ich nie ma. Google nie jest zbyt szybkie jeśli chodzi o aktualność swoich danych.

 

Generalnie, nie przejmowałbym się tym zbytnio.

 

A możesz polecić jakiś skrypt lub stronę, która mogłaby taką rzecz stwierdzić.? Co do linków do stron to może być jak mówisz. Tymczasowo powyłączałem artykuły i odnośniki starsze niż z tego roku. Zobaczę czy to coś da.

A czy da się jakoś wymusić na google szybszą aktualizację danych ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×