Skocz do zawartości
Wooze

Nadzorowanie FTP - gdy ktoś coś zmieni chce dostać alert

Polecane posty

Cześć,

 

nadzoruje projekt i co jakiś czas mam aktualizacje w postaci PDFa który wrzucają na serwer, a ja mam do tego link. Aktualizacje są rzadkie dlatego nie chce mi się tego sprawdzać co tydzień ale muszę być na bieżąco. Czy jest jakieś oprogramowanie/metoda która pozwoli mi śledzić taki plik PDF?

 

Np. plik wazy 100kb i został zrobiony w dzień.miesiac.rok, a ja wiem, że jak zmienią go na nowy to zmieni się data utworzenia oraz rozmiar pliku wzrośnie albo zmaleje o kilka kb. Czy na podstawie tego oprogramowanie/wtyczka znajdzie zmianę i wyśle mi alert o tym?

 

Będę wdzięczny za pomoc :)

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyłby zwykły skrypt chyba, a Aide na 100%. Pytanie tylko czy jest sens zaprząc do roboty taki kombajn by pilnował jednego pliku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

w bashu bym zrzucił listę plików rozmiarami jako temp. Potem uruchomił ponowny zrzut do drugiego pliku i wykonał diffa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz jeszcze polecenie md5sum,

tak jak napisał ittw można zrzucać do pliku i diff wypluje jak coś się zmieni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej - inotify + prosty skrypt, który oblicza sumę md5, jeśli się różni to zapisuje nową i wysyła alert. Nic więcej nie trzeba, 10 linijek w bashu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

zabbix z kontrolą hasha plików?:>, już chyba coś takiego jest do /etc/passwd domyślnie

 

przy okazji zbierze innych fajnych statów dużo :D

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×