Skocz do zawartości
Jespers

VPS pod symfony, www

Polecane posty

Witam,

 

Poszukuję serwera VPS pod hosting paru bardzo prostych stron oraz naukę Symfony. Od jakiegoś czasu posiadam serwer na mint-host, jednak szczerze jestem średnio zadowolony z wydajności. Początkowo serwer miałem wziąć w usłudze google cloud, jednak niestety w moim budżecie dostane tylko 0,6 GB RAM co nawet dla aktualizacji composera jest niewystarczające.

 

Póki co najbardziej przekonuje mnie VPS OVH, ze względu iż posiadam u nich domeny i nigdy nie miałem z nimi problemów.

 

Fajnie by było jakby dostawca oferował chociaż kilkudniowy test, aczkolwiek przy gwarancji jakości jest to zbędne.

 

Mój budżet to ok. 25-30 zł miesięcznie.

Edytowano przez Jespers (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sam z ciekawości kupiłem sobie VPS z OVH, 2GB ramu, 10GB SSD dysk.

Poza tym moim zdaniem za te $ nic bardziej sensownego nie znajdziesz.

 

VPS działa fajnie, Zend, Symfony śmigają aż milo, choć też dopiero się uczę. Testowalem rozne CMS,y i smiga.

 

Choc do nauki to tylko i wylacznie localhost. ;)

 

Wysłane z mojego E2105 przy użyciu Tapatalka

  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam OVH, ew. https://www.scaleway.com/pricing/ ;)

 

A co do Google - pamiętaj że zawsze masz triala (300$ na 60 dni - bez opłat)

 

Jeżeli jesteś uczniem skorzystaj z https://education.github.com/pack - dostaniesz bezpłatnie 50$ na genialnym digitalocean.com + dodatkowo 10$-35$ znajdziesz w internecie ;) Jeżeli tylko do nauki to warto pomyśleć o chmurach/vps z rozliczeniem godzinowym - zawsze możesz skasować (u niektórych wyłączyć) i nie płacić za zasoby w dowolnym momencie.

 

W ostateczności za 25 zł miesięcznie serwer dedykowany też znajdziesz: https://www.kimsufi.com/pl/serwery.xml (najtańszy dostaniesz za 20,61 PLN Netto) - Atom i klasyczny HDD, niestety VPS na SSD może teoretycznie okazać się znacznie wydajniejszy jednak tutaj masz maszynę tylko dla siebie - musisz polować przez stronę: http://kimi.nwwebsites.co.uk/ bo niestety zazwyczaj są niedostępne.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Choc do nauki to tylko i wylacznie localhost. ;)

 

 

Wg mnie bzdura...

 

Powód jest prosty - jeśli robisz to u siebie na kompie to gdyby coś nie poszło musisz od nowa wszystko instalować (stawiać cały system itd) co jest czasochłonne i wcześniej czy później zniechęcisz się.

 

Mając vps-a, jedno kliknięcie - 10 sekund i masz nowy system.

 

Choćby najtańszy VPS od Aruby ale i tak się opłaca...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Wg mnie bzdura...

 

Powód jest prosty - jeśli robisz to u siebie na kompie to gdyby coś nie poszło musisz od nowa wszystko instalować (stawiać cały system itd) co jest czasochłonne i wcześniej czy później zniechęcisz się.

 

Mając vps-a, jedno kliknięcie - 10 sekund i masz nowy system.

 

Choćby najtańszy VPS od Aruby ale i tak się opłaca...

 

Nie mówię, że się nie opłaca. Jeśli chodzi o ogólną naukę linuxa to owszem, zgadzam się z Tobą, ale co może pójść nie tak z zainstalowaniem apache2 (bądź innego serwera) + modów do niego i composera?:)

Więcej do Symfony nie potrzeba.

Chodzi mi o wygodę pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W Hekko masz VPS na OpenVZ z dwoma planami, mieszczącymi się w Twoim budżecie, przy czym pod composer'a proponujemy ten za 28 zł (https://www.hekko.pl/serwery_vps.html):

VPS Root 2

1 vCore@ 3+ GHz

10 GB SSD

1 GB RAM

280 zł/rok albo

28 zł/mc

Te VPS'y są oparte o bardzo mocną konfigurację sprzętową oraz zdrowe podejście do oversellingu. Mają m.in. wielonapędowe macierze na SSD oraz podwójne Xeon'y. Całość zyskuje szybko rosnącą popularność, bo działa po prostu świetnie. Jest możliwość przetestowania przez 3 dni za 3 zł netto.

 

Łap też kod rabatowy na pierwszy okres rozliczeniowy rabat 10%: VPS89F48VV

 

Zapraszamy!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, zapraszam do zapoznania się z naszą ofertą VPS SSD kttps://corevps.pl

Bezpłatny serwer testowy (aktywowany automatycznie) na 3 godziny można zamówić przez panel klienta. W przypadku potrzeby dłuższego okresu zapraszamy do kontaktu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Również polecam ovh i najtańszy serwer z linii ssd. Dokładnie tak wykorzystuję ich starszy i znacznie mniej wydajny serwer (jeszcze ten z linii za 7-8zł) i sprawdza się super. Te z nowszej linii są o wiele bardziej wydajne i spokojnie można na nich już hostować nawet bardziej wymagające strony.

 

Do tego serwer vps daje fajne opcje - np. utrzymanie repozytoriów git etc.

 

Jedyny minus serwerów ovh to brak kopii bezpieczeństwa w standardzie (można dokupić) - także tego trzeba być świadomym i robić sobie backup samodzielnie.

Edytowano przez athbus (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×