Skocz do zawartości
goonzo

[Zlecę] Kompletną konfigurację VPS

Polecane posty

Witam, zlecę pełną konfigurację serwera VPS SSD (debian 8) pod stronę www, mail.

Wymagania:

1. Podpięcie domeny pod VPS (konfiguracja dns na VPS) - w przyszłości bezproblemowe podpinanie nowych domen/subdomen
2. Nginx + php + mariaDB + phpMyAdmin

3. serwer FTP

4. Panel ispconfig 3

5. Roundcube do obsługi mail (skonfigurowanie maila, domeny - tak aby maile nie trafiały do spamu)

6. statystyki munin (opcjonalnie)

 

Podsumowując chcę mieć serwer na którym bez problemu postawię stronę www w php i będę mógł korzystać z maila.

 

Budżet - nie mam pojęcia ile może kosztować usługa, zatem proszę o wycenę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Po co chcesz korzystać w ISPconfigu z serwera DNS? Nie lepiej domeny tylko oddelegowywać po IP na maszynę? Dodatkowo dzięki temu można się ukryć za jakimś CDN (cloudflare itp.).

Reszta jest spoko, i zrobienie takiego czegoś na VPS w cloud zajmie jakieś 2-3h konfiguracji, z wszystkimi życzeniami, ale powiedz do czego chcesz to używać, bo jak do hostowania komuś stron innych niż swoje, to VPS jest do tego zbyt ograniczający.

Koszt to zależy, jeden zrobi Ci to za 50-70 zł to i tak duży zarobek za 2-3h, a inny za 200 zł i więcej.
Ja osobiście wziął bym za to 250 zł i poświęcił bym na to z 5-6h aby być pewnym, że wszystko działa jak należy. Inni zrobią to może w 20 min nawet, bo instalka ISP jest banalna, ale pośpiech nie jest w tym przypadku zalecany.

Edytowano przez bolda500 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktokolwiek oferuje jednorazowa konfiguracje to moim zdaniem nie wie na co się pisze. Po kilku miesiącach wyjdą dziury, przyda się update, wysypie się pół usług i szlag trafi Twoje strony. Dodaj do tego backup i pilnowanie by się wykonywał :)

 

Wykup u kogoś usługę zarządzanego VPSa, albo w twoim przypadku duże konto WWW ew resellera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×