Skocz do zawartości
Mateusz13

Tani i dobry certyfikat SSL

Polecane posty

Witam

Obecnie używam certyfikatu home i nie jestem zadowolony, ponieważ na XP nie jest obsługiwany przez FF oraz IE, ale skusiłem się ceną. Obecnie zastanawiam się nad RapidSSL w cenie 60 zł jednak w porównaniach nie zaznaczono obsługi na urządzeniach mobilnych co jest dla mnie dziwne. Zależy mi na certyfikacie, który będzie obsługiwany przez faktycznie 99% przeglądarek w praktyce, a nie teorii. Co możecie polecić?

Dzięki

 

PS. certyfikat na www.jakasdomena.pl oraz jakasdomena.pl

Edytowano przez Mateusz13 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie certyfikat od home jest tu problemem. konfiguracja serwera http także ma tu spore znaczenie. Zrób sobie test na https://www.ssllabs.com/ssltest/ i zobacz co zwraca. Test ten sprawdza między innymi jakie opcje masz włączone, jakie przeglądarki (lub inne klienty typu java, android etc) są obsługiwane i jakie opcje są zalecane. Można home nie lubic ale pierwsze słyszę aby ich certyfikaty nie obsługiwały ff czy chrome.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może pokaż wynik? Jeśli nie chcesz pokazywać nazwy domeny to zrób screen całego wyniku i w jakims programie graficznym wymaż nazwę domeny.

 

Wybacz, nie doczytałem dobrze Twojej odpowiedzi ("Strona w stopce")... ;). Generalnie nie widze powodu aby Ci to nie działało na XP w FF. Na IE owszem może nie działać bo IE6 nie obsługuje SNI.

Edytowano przez hemi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Napisz do supportu home. Większość firm sprzedaje certyfikaty, w których www również jest zawarte (poprzez alternate name). Certyfikat można z reguły anulować (revoke) i wygenerować nowy. Może support pójdzie Ci na rękę i anuluje obecny i wygeneruje nowy już z obsługą www.

Edytowano przez hemi (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy generowaniu CSR musisz wpisać adres w CN z www. wówczas jeżeli certyfikat wspiera taką możliwość będzie z www i bez www działał, nie dotyczy oczywiście to certyfikatów ssl wystawianiach na subdomeny.

 

U nas najtańszy SSL Comodo Positive SSL kupisz już za 29zł/brutto z wsparciem urządzeń mobilnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

IE6/IEX + XP to rozwiązanie ma tak mały udział w polskim rynku że nawet nie widzę sensu wpierania takiej konfiguracji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, dla ie6 nie warto nawet kliknąć myszką, ale sprawdźcie:

Vista: IE9 ( nie mogę sprawdzić innych, bo tylko to jest w wersji darmowej )

https://www.browserling.com/browse/win/vista/ie/9/https%3A%2F%2Fpozyczka-bez-zaswiadczen.pl

 

Jam mam windows XP zainstalowałem najnowszego FF i nie działa, wyskakuje błąd certyfikatu. IE 7 również. Dlatego uważam, że jest coś nie tak.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pewnie SNI - zapytaj dostawcy hostingu. SNI pozwala używać SSL na współdzielonych adresach IP - stare przeglądarki nie obsługują takiego rozwiązania. Niestety aby używać protokołu SSL bez SNI potrzebujesz mieć dedykowany adres IP :)

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)
  • Upvote 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz dedykowany adres IP to oczywiście w wpisach DNS na domenie powinien znajdować się on w rekordzie A.

 

Jednak na twoim miejscu zapytaj dostawcę hostingu jak wygląda konfiguracja protokołu na webserwerze - często takie błędy nie mają nic wspólnego z certyfikatem SSL tylko z konfiguracją.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×