Skocz do zawartości
jojko

Problem ze stroną auto szkoły

Polecane posty

Witam wszystkich - mam wieli problem więc opisze go od początku

 

problem ten dotyczy frazy "auto szkoła łódź" i witryny auto-szkola-lukas oczywiście dalej .pl

 

Jest to mój znajomy któremu wykonłem witrynę i ją pozycjonuje

 

Początkowo strona miała inny adres i pozycja w google 3

 

wynikła konieczność zmiany adresu na powyższy skopiowałem poprzednią wersję strony na nowy adres

 

długo google pamiętał poprzedni adres po miesiącu pozycja 120

wykonanie nowej strony - jeszcze nie responsywnej skok na pozycje 60

 

potem powoli powoli pozycja 40

 

jak google dało jasny znak o dodatkowych punktach za responsywnośc skok na pozycje 20

potem powoli powoli lekkie modyfikacje treści itp pozycje 17 15 10 8

 

po ostatniej aktualizacji google - chyba było to końcem sierpnia lub lipca teraz już nie pamiętam

 

zaczęła spadać w dół obecnie pozycja 32

 

 

teraz tak na tle konkurentów strona dopieszczona tagi geolokalizacja szybkość ładowania itp - czego konkurencja nie posiada - teram może już nie w 100% bo wiecznie coś w niej grzebie

 

na tle konkurencji rewelacja bo chyba tylko jeden ma mechanizmy geolokalizacji

 

współczynnik alexa 3 mln gdzie najlepszy z konkurentów 3 mln pozostali 15 25 mln

 

generowany jest ruch współczynnik odrzuceń 5% prawie 95% nowych użytkowników poniżej sreeny

 

od razu piszę że google o nic się nie przypierdzielił zero informacji o blokadach ręcznym dzianiu w search console itp

 

 

Błagam pomóżcie bo ja już wszystkiego próbowałem włącznie z na szprycowaniem strony - jak konkurencja = 30 tagami H1

 

totalnie nic nie pomaga

 

porostu się poddaje - nie mówiąc że już zacząłem pisać podlinkowanego pod stronę bloga - 3,5 tyś użytkowników w ciągu miesiąca

 

w łodzi jest dużo auto szkół i fraza auto szkołą łódź jest dzieżka - nie mniej tego nie rozumiem tego spadku po aktualizacji google

 

może nowe spojrzenie na problem, witrynę czy jakieś Wasze podpowiedzi pomogą

 

Z góry za każda sugestię dziękuję

post-42594-0-69172300-1476007137_thumb.jpg

post-42594-0-54684600-1476007143_thumb.png

Edytowano przez jojko (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Źle podchodzisz do pozycjonowania, nie wiem jakie sposoby były wykorzystane ale klienci często wpadają w pułapkę dużej ilości linków niskiej jakość - strona utrzymuje się początkowo wysoko jednak dość szybko spada. Wszystko wymaga czasu - pozycjonowanie nie działa "od tak". Czasami mocne, nienaturalne działania mogą zaszkodzić nic pomoc.

 

W dodatku jaki jest sens używania CMS w takiej stronie? Zamiast napisać ładnie w czystym HTML - wejdź w konsolę i zobacz ile plików JS, CSS jest ładowane, na mobilnych działa strasznie wolno. Widać że robiona tylko "żeby działało".

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemów jest sporo ... na pewno proces pozycjonowania jest źle dobrany:

 

3342n4g.png

 

Za dużo anchorów

 

Poczytaj "pozycjonowanie NAP".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ... właśnie takim podejściem nic nie zadziałasz. Strzelić nową? Mówię tylko że nie widzę sensu pisania takich stron pod systemy cms. Oglądając konsolę na twojej stronie ładuje się mnóstwo skryptów i plików stylów - widać że wykonawca robił dorzucając tylko pluginy - nie licząc się z tym jakie elementy ładują. Można oczywiście zoptymalizować obecny szablon.

 

Co do pozycjonowania - prowadź normalną komunikację social media, ew. katalogi, fora branżowe, marketing szeptany - pamiętaj jednak że pozycjonowanie to proces stopniowy który trwa długi okres czasu. Zależy jakich metod używasz i co określasz "pozycjonowaniem" - techniki blackhat mogą mieć ogromne efekty ale krótkotrwałe. Domena musi odpowiednio długo pracować na dany ranking. Bawiąc się w 30 tagów H1 + szybkie nienaturalne przyrosty linków możesz sobie tylko zaszkodzić i znów przedłużać proces zdobywania top.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Strona pozostawia trochę do życzenia, wspomniane taki H1, URLe też bym lepsze zrobił by linkowanie poprzez nie było bardziej efektywne.

 

Ale głównie sprawa rozchodzi się o linkowanie - niestety zbyt mocno ciśniesz anchorami i to Cię może zgubić.

Tu musisz sobie postawić dłuższy okres czasu np. pół roku na rzetelne zdobywanie linków (bo jesteś amatorem więc nic w pośpiechu). Jak Ci się uda wbić stronę po 3 tygodniach czy 3 miesiącach - to super. Ale nie stawiaj sobie presji, że codziennie oglądasz statystyki i zastanawiasz się czemu nie idą w górę. Daj sobie dłuższy okres czasu i wtedy będzie mieć czas się dokształcać w międzyczasie - zdobywać mniej a lepsze linki. I wtedy masz szansę osiągnąć sukcess. Na szybko to głównie filtr dostaniesz i się skończy zabawa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×