Skocz do zawartości
Zaloguj się, aby obserwować  
mariuszad

Mail bez tytułu lub nadawcy

Polecane posty

Witam

 

Mam serwer poczty (postfix+dovecot+amavis+clamav+mysql+dkim) na Centos 6.8. Ostatnio zaktualizowałem PHP do wersji 5.6.26. Od tej pory mam problemy z pocztą. Użytkownicy otrzymują maile w których brakuje nadawcy lub tematu lub obydwu rzeczy na raz. Nie jest to regułą ale zdarzają się takie. Efektem jest niemożliwość ich odczytania.

 

post-42171-0-69096900-1475737535_thumb.gifpost-42171-0-04202500-1475737775_thumb.png

 

Przeglądałem maillog ale nic niepokojącego tam nie znalazłem. Wszystko wygląda normalnie. Nie mogę namierzyć przyczyny takiego stanu rzeczy. Postfix i dovecot przecież działają normalnie. Poczta jest wysyłana i odbierana. Stawiałbym na amavis+clamav ale moje doświadczenie jest zbyt małe żeby się upierać. Co o tym sądzicie? Nie wiem od czego zacząć dlatego proszę o pomoc.

 

Pozdrawiam

mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Problemem jest squirrelmail. Zmień go na roundcube, rainloop czy jeszcze coś na czasie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problemem jest squirrelmail. Zmień go na roundcube, rainloop czy jeszcze coś na czasie.

Uaktualnienie php popsuło wiewórę? Powaga? Ciężko mi jakoś w to uwierzyć... Ale zgodnie z Twoją radą zainstaluje innego webmaila i sprawdzę.

 

Dzięki za radę

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

squirelmail miało problem już z PHP 5.4, ale to naprawili podobno.

...takie buty... zresztą chyba już nie jest rozwijane. Ostatnie wpisy widziałem z 2013 roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok. Dzięki za porady.

Rozważam roundcuba ale klamka do końca nie zapadła. Zainstalowałem go z nową czystą bazą mysql... ale mam jednak parę pytań.

Na obecnym serwerze użytkownikami zarządzam poprzez postfixadmina. Mam tam wszystkich uzytkowników. Nie chciałbym tworzyć kont użytkownikom od początku i ewentualnie przerzucać danych (format skrzynki: maildir). Czy jest jakaś metoda aby zmusić roudcuba do pracy z bazą postfixadmina?

Czy gdybym zdefiniował bazę mysql której ma używać roudcube jako obecną bazę postfixadmina to takie połączenie by zadziałało? Rozumiem że konfig roudcuba też trzeba by zmodyfikować do poprawnej pracy z bazą postfixadmina? A może ktoś mógłby zaproponować jakieś inne wyjście ?

Jak wygląda ta sprawa z Rainloopem ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

 

Edytowano przez mariuszad (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chyba mnie nie zrozumiałeś albo ja czegoś nie rozumiem i za bardzo kombinuję:). Baza postfixadmina zawiera dane użytkowników ich adresy e-mail, hasła itp. na podstawie których użytkownik autoryzuje się w systemie. Baza roudcuba również trzyma tego typu dane potrzebne do tych samych celów. Teraz tą bazę zwyczajnie olać i pozakładać użytkowników w roudcube? Jeżeli użytkownik zaloguje się do roundcuba swoim dotychczasowym loginem i hasłem roundcube jak rozumiem sprawdzi czy taki użytkownik istnieje w systemie i "doda" go do bazy? A co z dotychczasowymi danymi (maile, lista adresowa) na kontach? Będą dostępne dla niego tak jak w squirellmailu ?

 

Pozdrawiam

Mariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

...Baza roudcuba również trzyma tego typu dane potrzebne do tych samych celów. Teraz tą bazę zwyczajnie olać i pozakładać użytkowników w roudcube?...

 

Co Ty wypisujesz. RC bazę ma do trzymania swojej konfiguracji ustawień użytkowników i ewentualnie książki adresowej. Użytkownicy są autoryzowani z serwera pocztowego. Dalej będziesz nimi zarządzał jak dotychczas. To, za czym przyjdzie Ci się rozejrzeć to konfiguracja do zmiany hasła przez użytkownika z poziomu RC.

[RC - roundcube]

 

Edytowano przez mariaczi (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

Zaloguj się, aby obserwować  

×