Skocz do zawartości
Pawlo

Aplikacja ASP.NET a wybór hostingu.

Polecane posty

Cześć wszystkim.

 

Aktualnie piszę aplikację do zapisów na pewne wydarzenie. Generalnie będzie to strona internetowa typu "single-page" (z jakimś javascriptem i angularem, jakieś zdjęcia i informacje) gdzie użytkownicy będą mogli rejestrować się (czyli zapisywać do bazy danych). Po stronie backendu jest ASP.NET MVC z Entity Framework, do którego dostęp będzie miało tylko kilku użytkowników, do zarządzania tymi zapisanymi. Aplikacja będzie też wysyłała maile z potwierdzeniem rejestracji.

Nie planuję dużego ruchu na stronie, może w szczytowych momentach po 50-60 osób online maksymalnie, i to tylko na tej jednej stronie, z ewentualnym wysłaniem danych rejestracji. Poza tym, ruch będzie raczej mały, może z 15-20 osób online. Sama baza też nie będzie duża, maksymalnie 350 rekordów.

 

Ponieważ nigdy nie miałem do czynienia z hostowaniem aplikacji ASP.NET, to nie wiem za bardzo gdzie taką aplikację umieścić i jakie zasoby potrzebuję.

Podejrzewam, że darmowa wersja Azure (dreamspark) może tego nie uciągnąć i zastanawiam się nad wyborem jakiegoś hostingu.

Jest webio - jednak tutaj nie znalazłem dokładnej informacji, czy np. pakiet standardowy kosztuje 110 zł rocznie czy miesięcznie. Dodam, że aplikacja będzie potrzebowała hostingu przez jakieś 2 miesiące max.

Zastanawiam się również nad VPSem z windowsem z OVH, kosztuje jakieś 50 zł na miesiąc, czyli koszt jaki akceptuję. Jednak tutaj mam pytania: jak to jest z tym vpsem? czy baza danych jest zainstalowana, czy trzeba samemu wszystko konfigurować i dodatkowo opłacać licencję? I czy nie będzie to niepotrzebny wydatek, w przypadku tak małego ruchu?

 

Z góry dzięki za odpowiedzi!

 

PS. Chcę także założyć domenową skrzynkę mailową

Edytowano przez Pawlo (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×