Skocz do zawartości
ave20

Zmiana serwerów DNS

Polecane posty

Witam

Mam zarejestrowaną domenę na nazwa.pl. Zmieniłem zewnętrzne DNS'y na DNS'y darmowego hostingu, który testowałem: 000webhost. Na hoście nie działały dwa skrypty - google maps i z formularza kontaktowego, więc przesiadłem się na CT8.pl.
Zmieniłem więc DNS'y dla domeny na nazwa.pl na DNS'y z CT8.pl. Dodałem domenę do konta na CT8.pl i stworzyłem dla niej Strefę DNS.
Wchodzę na Yupo.pl by sprawdzić zmienione DNS'y - przestawiły się na CT8.pl, więc jest ok, ale gdy wchodzę na adres mojej domeny w przeglądarce, pojawia mi się ciągle strona błędu 404 z 000webhost :D
Co jest? DNS'y są przepisane, Yupo to potwierdza, ale domena ciągle wisi na 000webhost? Jak to możliwe?

Będę wdzięczny za pomoc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

DNS'y przepisane poprawnie. Strona stoi na CT8.pl, ale po wejściu na jej adres www. wyświetla mi się error404 z 000webhost :D Wpisuję adres www, klikam enter i wczytuje się strona:

http://error404.000webhost.com/?

Co jest grane? :D

Edytowano przez ave20 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przeniosłeś domenę? Propagacja DNSów trwa do 30 godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem to wczoraj po 21. Ale...czy "propagacja DNS'ów" nie została już przeprowadzona? https://www.whatsmydns.net/ widzi stronę na DNS'ach CT8.pl. Strona została też dodana do Stron WWW w panelu użytkownika w CT8.pl. Trochę to dziwne, że DNS'y są przypisane do domeny, ale ta, mimo wszystko, nie działa z serwerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zrobione. To samo. I na Chrome i na IE. Nie wiem...siedzieć na tyłku i czekać na cud że "samo się naprawi" czy szukać przyczyny...?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość mariaczi

Skoro w testach widzisz poprawne DNSy to poczekaj, aż się dalej rozgłosi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zmień sobie serwery dns na googlowe, możesz je wcześniej odpytać czy mają już zaktualizowane rekordy dla Twojej domeny, prawdopodobnie serwer dns Twojego dostawcy nie ma jeszcze zmienionych adresów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Panowie, ciągle nic. Może wrócić do ustawień domyślnych z nazwa.pl - usunąć przekierowanie na zewnętrzne DNS'y? I po tym, jak domena znów stanie na nazwa.pl, przypisać DNS'y z CT8.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A podaj może co to za domena, będzie łatwiej zobaczyć czy wskazują poprawnie.

Zmień u siebie na próbę DNS'y np. na google i sprawdź czy zadziała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jasna cholera...A dla mnie nic. Czyściłem ceche systemu i przeglądarki. Zarówno na IE jak na Chrome ten sam problem - strona błędu 000webhost. Muszę szukać pomocy, bo to najwidoczniej problem z win :/

EDIT:
Panowie, proszę o pomysły - wyczyściłem przeglądarkę (chrome i IE), wyczyściłem DNS'y dla przeglądarki i win, użyłem CCleaner, zrobiłem restart kompa, powtórzyłem wszystkie czynności raz jeszcze - CIĘGLE MAM STRONĘ błędu 404 000webhost. Co jest grane? oO Przecież nie będę reinstalował systemu oO

Edytowano przez ave20 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie na bramka proxy lub na google translate, zawsze tak weryfikuje czy wszystko jest OK jeśli lokalnie nie złapie mi nowych DNSów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No proxy działa. Na google translator - niby też, ale nie wczytują się czcionki ani zdjęcia i pojawia się info:
Ta strona nie została pobrana z jej oryginalnej lokalizacji za pośrednictwem bezpiecznego połączenia.

Resetowałem router...Nie mam pomysłu co zrobić.

EDIT:
Informacja dla potomnych - pomógł dopiero reset routera do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

TYLE ZACHODU, a okazało się, że jako darmowy hosting, CT8.pl działa szybko, ale nie umożliwia działanie wtyczki google maps i php do wysyłania maili ze strony - z formularza kontaktowego T_T Tyle zachodu...po nic...
Znacie jakiś darmowy hosting, gdzie działają te funkcje?

Edytowano przez ave20 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedy przeniosłeś domenę? Propagacja DNSów trwa do 30 godzin.

Tak z ciekawości - skąd taka informacja? Czemu nie 29 albo 31 godzin?

Od tego jest TTL (Time To Live) i przed migracją na nowe IP warto na serwerze DNS odpowiednio wcześniej zmienić tę wartość na jakiś krótki czas (1-5 min). Wtedy zmiana serwera może odbyć się niemal w czasie rzeczywistym.

 

 

Wyczyść cache z przeglądarki i ciasteczka

Naprawdę wierzysz w magiczną moc ciasteczek? :lol: O ile w statycznych stronach wyzerowanie cache'a przeglądarki może rzeczywiście pomóc (raczej bardzo rzadko ustawia się nagłówki Expires dla dokumentów html na jakiś długi czas), tak podpowiedzi o zerowaniu cookies są z serii żartów z użytkownika.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy da się coś zrobić z wtyczką google maps i formularzem kontaktowym z php na hostingu CT8.pl? Pytam, bo nie działa, a przecież CT8.pl bazuje na php. To kwestia konfiguracji czy hosting zwyczajnie nie umożliwia działanie takich wtyczek?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A czy da się coś zrobić z wtyczką google maps i formularzem kontaktowym z php na hostingu CT8.pl? Pytam, bo nie działa, a przecież CT8.pl bazuje na php. To kwestia konfiguracji czy hosting zwyczajnie nie umożliwia działanie takich wtyczek?

 

Mapsy powinny działać bez problemu, co do formularza to zależy od konfiguracji hostingu, nie powinno być nigdy blokowane, ale na darmowych hostingach jest to możliwe. Taka forma zabezpieczenia przed spamerami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości - skąd taka informacja?

 

Każdy większy dostawca usług hostingowych podaje taką ilość godzin. Jest to uzależnione od lokalnych dostawców i ich serwerów DNS. Nigdy się z tym nie spotkałeś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

 

Mapsy powinny działać bez problemu, co do formularza to zależy od konfiguracji hostingu, nie powinno być nigdy blokowane, ale na darmowych hostingach jest to możliwe. Taka forma zabezpieczenia przed spamerami.

No ale właśnie nie działa :/ Nawet google maps :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ale właśnie nie działa :/ Nawet google maps :/

 

A czy czytałeś komunikat z błędem? Jest napisane sprawdź konsole, gdy wejdziesz w konsole i sprawdzisz błędy poznasz powód czemu się nie wczytały. Ja już znam, spróbuj dojść do tego samemu, jak nie to Ci napisze w czym problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Informacja dla potomnych - pomógł dopiero reset routera do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja.

Przenajświętszy jakikolwiek, najgłupsza porada jaką przeczytałem.

Dla potomnych czytających ten temat: to nie jest żadne rozwiązanie..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przenajświętszy jakikolwiek, najgłupsza porada jaką przeczytałem.

Dla potomnych czytających ten temat: to nie jest żadne rozwiązanie..

Ale to pomogło. Co Twoim zdaniem pomogło? Bo nie zrobiłem NIC innego. /flushdns - wielokrotny, nie pomógł. Czyszczenie przeglądarki - też nie, bo problem dotyczył 2 przeglądarek - Chrome i IE. problem więc był wspólny. Użyłem - wielokrotnie, CCleaner'a. Odpiąłem zasilanie od routera. NIC. Zero efektu.

Dopiero Hard reset na routerze przywrócił działanie strony.

 

Ja wiem, że hard reset na routerze przywrócił stronę. Mam zmienne IP, które - zgodnie z logiką, powinno zmieniać się przy odłączeniu routera od sieci. Zrobiłem tak, IP zostało zmienione, ale strona wciąż nie działała. Po hard reset strona ruszyła.

 

Ciekawy jestem, co wg Ciebie naprawiło problem? Matka Boska?

Edytowano przez ave20 (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

×