Skocz do zawartości
Bast3r

dzierżawa subdomeny i prawo

Polecane posty

Witam.

Jestem właścicielem domeny z nazwą miejscowości. Ostatnio zgłosiła się do mnie szkoła, z zapytaniem czy byłbym w stanie udostępnić im subdomenę: szkola.nazwa_miejscowosci.pl

Chętnie im udostępnię taką subdomenę za darmo. Jednak jak wyglądają tu kwestie prawne? Kto będzie pociągany do odpowiedzialności za materiały wrzucane na stronę? Czy powinienem spisać jakąś umowę darmowej dzierżawy tej subdomeny dla szkoły i że to oni są odpowiedzialni za materiały zawarte pod tym adresem?(Może ktoś już coś takiego robił i ma wzór takiej umowy?)

 

Nie chcę mieść później problemów za to że za darmo udostępniłem im subdomenę, a osoby administrujące stroną wrzucały tam materiały do których nie mają prawa.

 

Proszę o jakieś sugestie jak to rozwiązać.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Umowę zrób - tak żeby mieć podstawę. Odpowiedzialności raczej nie ma żadnej ponieważ domena nie przetrzymuje fizycznie żadnych treści - tylko serwer wskazany na DNS.

 

Dla świętego spokoju na umowie napisałbym że wymagam aby szkoła ustawiła przekierowanie na adresie abuse@szkola.nazwa_miejscowosci.pl na mój adres. Tak zazwyczaj zgłasza się abuse. Niestety szkoły (kilka razy był już taki przykład w Polsce) kompletnie ignorują prawa autorskie. Niestety "informatycy/nauczyciele" dawnych lat wykorzystują sobie galerie i obrazki z internetu od tak - jest w internecie to sobie wstawie (chodzi o jakieś drobnostki - obrazki, herby, loga itp). Zapisz w umowie że zobowiązują się ponieść pełną odpowiedzialność prawną za treść umieszczoną na tej subdomenie + jak jest możliwość poproś o przekierowanie abuse.

Edytowano przez devon (zobacz historię edycji)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się


×